Solo

Solo: Islands of the Heart

26.04.2018
30.07.2019
01.08.2019

Jste námořníkem-individualistou, obyčejným človíčkem s lidskými nedokonalostmi a touhami, žijícím kdesi na poklidném, nenápadném souostroví, který se rozhodl vyměnit hektický městský život a uspěchanou dobu za cosi přirozenějšího. Zanedlouho však zjišťujete, že samota není zase tak úplně dobrý společník. Kroužíte tedy ve své paměti a melancholicky rozjímáte o sexuální orientaci, o hledání a křehkosti lásky, její kráse, velikosti i nárocích.

Lyricky něžná, milá, cel-shadově stylizovaná 3D adventurka Solo, s důrazem na logické rébusy, hráči ukazuje, co činí bytí opravdovým, naplněným, radostným a šťastným. Páteř příběhu se obléká do našeho konkrétního vnímání světa (možnost volby), jinými slovy – vše, co zde prožíváme, sledujeme optikou naší osobnosti, zkušeností a představ o vztahu dvou duší.

Ve hře jde především o to, šikovně rozmisťovat, otáčet bedýnky/plošinky ve svůj prospěch tak, abychom si nezavřeli optimální cestu k cíli. Vinou různých terénních nerovností a prostorových nesrovnalostí se totiž skoro nehneme z místa.