Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

jako invadera mě to začalo házet do coopu dvou hráčů na nejtěžších obtížnostech a to je jiný kind of elite :-)
Já vám nevím, ale v pětce jsem nepoznal misi, kterou bych nedohrál stealthově. :-) Ale je fakt, že když se to občas zvrtne, má to svůj punc zábavnosti a adrenalinu. Ale co mě bavilo ve kterékoliv misi nejvíc, bylo to, když mě po vyvolání poplachu hledala skupina fašounů a jednoho po druhém jsem nalákal do vysoké trávy a tam je tiše krouhl, aniž by si zbytek jejich parťáků čehokoliv všiml. ;-)
@Widl (18.08.2022 14:01): No právě, víc těch výškových úrovní zaprvé mátlo a zadruhé to fakt nešlo dohrát stealthově. Jediná mise, kterou jsem tak nedohrál.

Teda když nepočítám tu předposlední, kde jsem o udělal stealth a nakonec se stejně spustil alarm, ale tam to bylo daný skriptem.
@veselykralicek (18.08.2022 09:55): Ten most byl v klidu, tam šlo proklouznout hezky potichu po pobřeží až k hradbám. Jen s pár mrtvolkama v trávě. Pro mě začalo to horší v samotném městečku, kdy se tam pořád motali frickové na více výškových úrovních. To už bylo těžší a nakonec se to zase zvrhlo v kompletní vyhlazení všemi dostupnými prostředky :D
@Garret (18.08.2022 09:37): Aha, já to hrál na Sniper Elite, invazi jsem zapnutou neměl, anžto jsem nechtěl, aby mi nějakej cheater rozbil hru. S tou třetí misí jsi dobrej. Mně se to přes ten most stealthově prostě nedařilo. Samozřejmě jsem střílel přes ruch prostředí, ale jak toho bylo postřílenýho moc, tak tam vždycky někdo někde při nějaký obchůzce objevil mrtvoly a vyvolal poplach. A zase tolik nábojů, aby to šlo všechno postřílet že startovní pozice, na začátku taky nemáš. Ta mise mi celkově nesedla a přišla mi nejslabší.

Jinak s "dočasnými" zbraněmi mám na Sniper Elite obtížnost úplně jinou zkušenost. Často jsem sebral samopal, ve kterým bylo třeba 14 nábojů. Nebo taky jenom 6.
@H34D (18.08.2022 08:27): na PC hraju na 100fps a musel jsem to mít puštěný na Medium, protože jsem zažíval fatální dropy na 89. zlatej HROT, tam se jaktěživa nikdy nic podobného nestalo!

@veselykralicek (18.08.2022 01:10): díky, snad už nikdy takhle dlouhý koment psát nebudu, ale musel jsem sepsat všechno, co mě sere.

ad 3. mise - celou jsem ji vystealthoval a to se zapnutou invazí, takže moc netuším, proč by to nešlo. vyvolávat poplach přece nemusíš, pokud používaš subsonic munici nebo si počkáš na přelet letounů

co se temporary zbraní týče, tak nemáš pravdu - zásobník je vždy plný, i pokud s ní někdo střílel. platí to tak na Authentic obtížnost, takže předpokládám, že u nižších to nebude jiné. to co zmiňuješ ohledně dobíjení nemůžu potvrdit, protože opět na Authentic nic takového nefunguje. já měl zapnuté vyhazování zásobníku, takže pokud jsem např. přebil s 9 náboji, po přebití o ně přijdu a zbraněmi ležícími na zemi si rozhodně munici dobíjet nemůžu
@Garret (komentář): Pěknej komentář, jen několik mých postřehů.

Kampaň mám taky dohranou, dost mě bavila, ale třetí mise, kterou chválíš, mi přišla naopak nejslabší. Vůbec mi neseděl její koncept, kdy je sice možné odstřelovat hned od začátku, ale tím vyvolám poplach a následná cesta do města je taková, no, řekněme, zvláštní. Bohužel tahle mise nejde hrát moc stealthově, aspoň ne na začátku, úplně to rozbíjí můj koncept hraní a upřímně mi vůbec neseděla. Přišla mi z celé kampaně nejslabší. Naopak poslední mise ani není mise, to je jen takový rychlobonbónek na závěr kampaně.

Taky jsem používal výhradně Gewehr 43, i když jsem moc nestřílel, většinu kampaně jsem nestřílel, spíš prošel stealthově jen s Melee / Welrod killy. Ale byla to fajn vzpomínka na Sniper Elite 2, kde se taky vyplatilo hrát s Gewehrem 43, tam pušky snad ani neměly statistiky, lišily se jen v kapacitě zásobníku a rychlosti střelby.

Dočasné zbraně mi nevadily. Hlavně bylo super, že jejich sebráním nedošlo k zahození předchozí zbraně, což se mi dost často stávalo v předchozích dílech, kdy jsem chtěl obrat mrtvolu a omylem jsem přehodil zbraň. A nemá vždy plný zásobník. Pokud po Tobě nepřítel střílel, reflektuje to stav munice, který mu zbyl v zásobníku. Navíc se ty dočasné zbraně vyplatí sbírat, pokud chceš jen dobít svoje zbraně. Když mám v pistoli málo munice, seberu nepřátelskou pistoli a stisknutím R dojde k rychlému přepáskování munice ze zbraně do zbraně. To se mi celkem líbilo.

S umělou inteligencí, HUD a akčnějším zážitkem se nedá než souhlasit. I na obtížnost Sniper Elite (druhá nejtěžší) je hra jednodušší než na Marksman (normální) ve třetím a čtvrtým díle. Co se týče úpravy zbraní, taky se mi ten paskvil nesedí, hrál jsem se základníma zbraněma, jen jsem si na ně dával kamufláž. Nějak moc mi nesedí ten systém něco za něco. To se mi taky víc líbilo ve čtyřce. Trojka to měla stejně jako tady, jen tam chyběly ty šílenosti, součástky byly poměrně uvěřitelný.
@Rapier (31.07.2022 12:49): Do 1911 tam lze naládovat subsonické střelivo. Je to sice nesmysl, protože v té době by každé GI střelivo .45 ACP bylo subsonické, ale budiž. Mělo by to pak být takřka neslyšné, což je teda taky nesmysl, vzhledem k tomu, že tlumená 1911 stále vydá něco okoli 130db...
@veselykralicek (31.07.2022 08:22): nóó když teď nad tím tak přemýšlím tak asi by mě nevadilo škrábnutí kulkou ale polechtání to je jiná liga, to máš pravdu. :)
Jo a úplně mě fascinuje politická korektnost, tajná agentka se kterou se setkám je (ne-)překvapivě černé pleti. Tak jistě partyzán a agent v německém týlu bude nenápadný, ačkoliv ve Francii bojovaly prapory čistě složené z černochů, tak dejme tomu s přihmouřením obou očí.

Co jsem nepobral, na co mám pistoli s tlumičem když uvnitř radarové stanice každý fašoun slyšel výstřel. No možná se do té pistole musí ručně naládovat méně výkonná munice, měl bych se na to mrknout.
Tak jsem právě po 162 minutách dohrál první misi. Graficky to vypadá hezky, ačkoliv je to trochu koridor. Na XSX naprosto plynulé za všech okolností, prostředí se trochu leskne jak psí kulky :) Nevím zdali to je ray tracing nebo ne.
Hráno na ovladači, medium obtížnost. Jako není špatná střílečka z WW2. AI mě místy dala slušně zabrat, sice mě sere jak mě vedou za ručičku a vše co je nutné aktivovat, zničit, atd. se hezky vysvítí (to aby to hráč nepřehlédl) ale úplně mě dožralo jak mě hra utomaticky udělala checkpoint uvnitř po přestřelce s jedním fašounem.
Po X tém opakování jsem zdrhnul do místnosti (a přitom sejmul další dva nácky) ze které byl geniální výhled na chodbu a odtamtud všechny nácky co po mě šli pokosil samíkem, až ten poslední mě lehce polechtal kulkou.
V té chvíli jsem si nepřidal jako sniper ale rozhodně jako americký poručík ve filmu Tam kde orli nelátají, v pasáži kdy sám zadržuje německou přesilu. Nebylo třeba ani házet granáty na rozdíl od filmu. :)

Není nad Hidden&Dangerous 1 kde Vám sdělí jen zadání a pak je to už ve hře kompletně na Vás. Žádné ukazatele, vysvícené objekty, apod. Holt nová doba. Vodíme hráče za ručičku.

Za první dojmy solidních 70%. Slušný nadprůměrný kousek.
Tak včera vyšlo první velký DLC ze Season Passu, obsahující jednu misi a dvě zbraně. Spolu s tím teda Velká aktualizace pro všechny i bez Season Passu, dost změnili položky v menu a některý i přidali. Hlavně teda přidali možnost hrát Invazi s přítelem a ne jen s někým náhodným.
@Shoggot (17.07.2022 10:31): zkoušel jsem všechno... Low details, Vulcan, 50% resolution scaling... seká se to stále stejně. něco je tam rozbité, vůbec nevím, co s tím. sice mi to ukazuje 100fps, ale postava a celkově pohyb kamerou jsou roztěkané.
@Tarhiel (15.07.2022 10:24): jj, nebude :-)

zatím teda dost mizerné dojmy. kromě špatné optimalizace (musím mít grafické nastavení na Medium, protože na High to škube s obrazem při běhu), nízké obtížnosti (běhám tam jak v Doomovi na Autentic) - to jsem si chtěl ještě vypnout ten HUD a po přepnutí na detailnější nastavení obtížnosti tam naskočila automaticky Cadet, takže mi to poskvrnilo všechny savy a musel jsem to rozehrát znova. do toho jsem při druhém hraní měl všechny upgrady, ale vizuálně nebylo na zbrani nic znatelné, přestože u ponku už jsem je nemusel instalovat. a bolt cutters, co jsem sebral, nešly použít. hlásilo mi to, že je nemám...
@veselykralicek (15.07.2022 01:26): líp popsat? neskutečně mě to vytáčí, mám z toho tiky, nejsem schopný se soustředit na nic jiného, než na tu stříšku. cokoli se na obrazovce děje nevnímám, protože mi to oči stahuje doprostřed obrazovky. možná se ta nemoc nějak jmenuje... viděl jsem to snad na každém videu, v každé recenzi, takže předpokládám, že to snad ani nejde změnit aspoň na tečku.

vyprinstcreenováno pro ty, co by si té absolutně nepřehlédnutelné stříšky nevšimli ;-)
jde nějak vypnout ta středová "stříška", co tam neustále svítí při pohybu?
@Wettek98 (28.06.2022 00:50): Hele, v pohodě.:-)

Všechny medaile s Hitlerem už mám splněný, i když musím říct, že jsem jel teda podle YouTubu, jinak se mi nespouštěly ty skripty asi správně..

Teď jen sehnat někoho, kdo by mi pomohl v co-opu s těma 4 chybějícíma ribbonama.:-D
@veselykralicek (26.06.2022 08:09): Včera vyšel update, který má (alespoň u mě) 40 GB, takže by snad ten problém s DLC mohl opravit :-) i bych to rád zkusil a případně ti to potvrdil, ale s mým internetem budu rád, když to stihnu do konce prázdnin :D
@Chuck (26.06.2022 07:43): No, já to hrál "z nouze" v noci a podařilo se mi splnit tu bowlingovou kouli. I když se musím přiznat, že jsem jel podle YouTube videa, kde to jede tak, že hra spouští správně skripty. Nejsem na to hrdej, ale medaile splněna a ta animace je prostě skvělá.:-D
Z nouze proto, že jsem chtěl hrát buď Invazi nebo Co-op (chybí mi poslední 4 ribbony, které single získat nejdou) a nikdo se nepřipojil. Večer není problém, ale v noci nic..
@Chuck (17.06.2022 04:54): Já věřím, že to opraví, jen to možná potrvá.

To je ostatně důvod, proč nepředobjednávám, nekupuju a nehraju nový hry.:-D
Jinak vyřádit by se asi šlo, ale mě zajímají jen zabití, za který jsou buď achievementy nebo medaile.:-D
Tak vyzkoušeno počtvrté a bohužel pořád stále nejde.

Ve vláknu na fóru taky žádná novinka, takže je to zabugované asi obecně. Ono těch bugů a glitchů se ostatně objevilo víc.

Asi to dám k ledu a budu doufat, že to za nějaký čas opraví..
@Chuck (16.06.2022 12:29): Jako já to samozřejmě chápu, ale v SE 3 a SE 4 jsi došel k bodu, kde se spustil koloběh činností. V Hitmanovi se to třeba točilo pořád dokola, takže si stačilo počkat. V SE 5 mám buď bug nebo je někde problém. Hitler stojí na místě a čumí, přitom skriptu nic nebrání. Nebo nevím, jestli nedělám něco špatně nebo jsem naopak neudělal něco, co jsem udělat měl. Ale nikdo o mě neví, poplach jsem nespustil, nikoho v oblasti jsem nezabil. Že by třeba čekal na nějakého vojáka / důstojníka, který už nepřijde..

Přitom na YouTubu videa jsou a achievement má taky nějaký procento lidí splněný.

Večer zkusím napsat na fórum na Steamu.
@veselykralicek (16.06.2022 10:44): Z toho, kolik pastí tam na něj můžeš připravit, a nakonec Ti stejně nezbyde nic jiného než ho snajpnout, podříznout nebo mu hodit pod nohy granát nebo nastražit TNT, mi přijde, že je to opravdu bug, který doteď nikdo neodstranil. Tenhle způsob "diskrétní" eliminace mi nápadně připomíná Death to Spies, kde můžeš ve vybraných misích někoho buď kuchnout, nebo mu třeba něco nasypat do jídla v době, kdy dotyčný pravidelně chodí z bodu A do bodu B, a na tu past skočí. Tebe pak tím pádem nikdo z jeho smrti nepodezřívá a můžeš se elegantně vzdálit, zatímco při násilném odstranění vždycky víc riskuješ svoje odhalení. Tady to podle mě mělo být asi také, ale výsledek vidíme sami. :-/
@Chuck (16.06.2022 10:11): Právě. Já jsem na YouTube sice koukal, ale tam jsou stejně jenom sestřihy zabití. Přitom je vidět, že Hitler normálně chodí, takže stačí položit minu nebo nastražit jed a pak vidíš, jak ho to zabije.

Bohužel já se jen proplížil do kuželkárny, tam nastavil mini a nic. Mohl bych to nechat běžet celej den a nic, Hitler by pořád stál u auta nebo v kanceláři, kde ho samozřejmě kuželkou nezabiju, ani nenapadne ze srázu, za což jsou achievementy.

Vím, že u trojky a u čtyřky se stačilo nějak připlížit do nějaké vzdálenosti, kde se spustila animace a rozjelo se kolečko činností.
@veselykralicek (16.06.2022 00:46): Já jsem tuhle misi čirou náhodou hrál taky opakovaně a podvakrát jsem ho měl venku u auta u jednoho z těch panství, jednou uvnitř auta a jednou uvnitř v kanceláři. Pokaždé ale taky u toho auta i v baráku stál a nijak se nikdy nikam nepohyboval, takže jsem z toho usoudil, že takhle to asi být má. Možná bychom se na YT dozvěděli něco jiného, ale na něj jsem zatím nekoukal.
@Chuck (07.06.2022 17:50): Už jsem taky v misi s Hitlerem a jedu ji už potřetí. Nevíš, jakej okamžik odstartuje to Hitlerovo kolečko činností? Mně se poprvé zasekl u sebe v kanclu u toho balkónu a prostě dál nešel a podruhý na nádvoří v autě a nevystoupil ani po 10 minutách čekání. Nevím, jestli se mi to nějak seklo nebo nastala chyba skriptu.. Každopádně jsem se teď proplížil do tý kuželkový dráhy, kde jsem na něj narafičil tu minu pod kuželku, ale pořád čekám a pořád nepřichází..

Obchází ty činnosti nějak opakovaně nebo musím nějak odstartovat událost, aby ty jednotlivý stanoviště obcházel?
Kampaně jsem se zatím nedotknul, ale včera jsem strávil pár hodin v roli invazního snipera a je to docela sranda. Předpokládám, že ty invaze se dají v nastavení nějak vypnout. Jinak by to byl neskutečnej pain při průchodu hrou.
@Chuck (08.06.2022 06:05): No jo, to já mám vždycky tendenci napsat krátký komentář, s tím do toho jdu a fakt tomu i věřím.:-D
Jenže v průběhu psaní mě napadají další věci, ke kterým cítím potřebu se vyjádřit a nějak se to nafukuje.:-D
A těch změn proti předchozímu dílu tam je fakt dost, takže se určitě nejedná o tu samou hru. Změn je určitě víc mezi čtyřkou a pětkou než bylo mezi trojkou a čtyřkou. I když tam hodně mátla ta změna prostředí, která byla výraznější..
@veselykralicek (komentář): Nepsal jsi na začátku něco o krátkém komentáři? :-) Ale kvalitativně nejeden palec nahoru! Máš pravdu, asi by si člověk měl nainstalovat čtyřku a porovnat nejen grafiku, pak bych se možná divil. Souhlasím v podstatě úplně se vším, zvlášť jsem se souhlasně pousmál nad tím, když si někdo (ne Ty!) postěžuje nad příběhem. Ano, ten je úplně druhořadý. :-D Plnění samotných úkolů a především výběr stylu, jakým to děláš....to je to, v čem spočívá zábavnost téhle hry. ;-)
Jo a mimochodem, zabití Hitlera v té bonusové misi, kterou jsem měl v rámci předobjednávky k dispozici, se mi docela povedlo, nebo jsem to aspoň tak cítil. Chtěl jsem ho snajpnout z dálky, tak jsem se vyplížil do bezpečné vzdálenosti, odkud bych po úspěšném zásahu zdrhl. Jenže, jak jsem se plížil, tak si na rozdíl od ochranky sám Hitler všiml podezřelého šramotu, který jsem při plížení vydával, a šel se podívat k místu, odkud mě zaslechl. Mezitím jsem se ale stihl dostat za živý plot a skrýt se za bednou. A jelikož jsem si říkal, že mám tak nečekaně jedinečnou šanci ho dostat v naprosté diskrétnosti, jelikož přes ten živý plot mě nikdo z ochranky neuvidí, pojistil jsem si to tak, že jsem ho zapískáním k té bedně nalákal a kuchnul., Jeho tělo jsem pak v té bedně schoval a v klidu si odkráčel na konec mise. Já vám nevím, ale mně to přišlo profesionální. :-) Tohle by možná nedal ani Hitman! :-D
@Widl (07.06.2022 14:14): Máš naprostou pravdu, ono se to nezdá, ale ten způsob průchodu hrou je opravdu různorodý a není to jen o bezduché střelbě sniperkou. A největším paradoxem je, že díky tichému postupu, který jsem nejčastěji volil, tuhle hlavní zbraň jsem možná použil ve hře nejméně. :-) 

@veselykralicek (07.06.2022 17:32): To jo, tímhle stylem tu hru hrát je skoro trapárna. :-D A díky za uznání! ;-)
@Chuck (07.06.2022 13:33): Ale jo, já mám dohrané všechny díly a je to super. Hlavně ta zábavnost, kdy si můžeš hrát jak chceš. Plížit se, kocit z kulometu, střílet z dálky, hledat způsoby jak zabíjet s pomocí prostředí. Jaký si to uděláš, takový to máš. Já většinou dojdu k cíli potichu, pak mě to přestane bavit, pustím alarm a rozpoutám peklo na zemi :D
@Walome (07.06.2022 12:57): Tak oni se pokaždé snaží ukázat ty vyloženě akční postupy, kdy to tam Karl kosí jak ve Wolfensteinovi. :-) Ta série není vůbec špatná, hratelnost je skvělá, ale tak jako mě to asi nechytne nikoho. :-D
@Chuck (06.06.2022 08:56): Jo, s tím mám taky problémy, mně třeba nejde používat E v podřepu, resp. třeba sbírat dokumenty atd. Vždycky si musím stoupnout, aby to šlo.

Jinak hraju spíš Survivaly zatím a plním medaile u zbraní, to jde v Survivalu celkem rychle. Ale tam jsem na pár bugů už narazil. Např. dvakrát se mi stalo, že mi poslední 12. vlna zůstala mimo mapu a nevjela do oblasti. Byla vidět na minimapě, ale nešlo na ni střílet a musel jsem to ukončit. Pak se mi ani nezapočítala medaile za skóre, i když u ní bylo napsáno třeba 91.310 / 90.000. Problém je i to, že na splnění té medaile pak člověk musí nahrát ještě větší skóre, aby se to splnilo.

A pak mi to dvakrát nevzalo zničení tanku. Tank měl sice všechny systémy zničeny (pásy, motor, hlaveň), ale nebralo ho to celkově jako zničený, a to ani po dalších deseti panzerfaustech, takže taky konec.

Celkově je tady o dost těžší ničit právě tanky a obrněný vozidla, myslím oproti trojce a čtyřce, což je hlavně v těch Survivalech dost výzva.:-)
@veselykralicek (06.06.2022 07:55): Ale jinak se teda bavím skvěle, kvalita čtyřky tu zůstala zachována a mise jsou poměrně dlouhé a zabaví. Dobře jsem udělal, že jsem to koupil hned. Co se týká bugů, zažil jsem jen jeden v závěru jedné mise, kdy jsem ji měl ukončit u závory stisknutím E a ono se nic nedělo, resp. E zmizelo a vypadalo to, že se konec mise nekoná. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem si pod to E vyloženě těsně stoupl a pak už se spustila ta správná animace. :-)
Nesetkal se někdo s problémem, že mu v kampani přestal fungovat dalekohled? Nevím jestli to je bug, ale z ničeho nic (v průběhu třetí mise) mám u dalekohledu permanentně nulový zoom, takže prakticky se z toho stala nepoužitelná věc :-D
Předtím šlo s ním v pohodě podle libosti přibližovat/oddalovat...
@Paul (26.05.2022 16:01)@Garret (26.05.2022 17:08): Myslel jsem odtahování a ukrývání zneškodněných nepřátel na místa, kde je jejich spojenci nenajdou. :-) 

@Garret (26.05.2022 17:08): Shazování z ochozů by podle ukázek jít mělo, ale zatím jsem ještě takovou šanci neměl. Ovšem věř mi, že se na ní ve stylu Splinter Cell těším nejvíc. :-) 

@Paul (26.05.2022 16:01): To je trochu chyba, já osobně čtyřku považuji z celé série za suverénně nejlepší, nicméně uvidím, jaké dojmy budu mít u pětky po vícero odehraného času. Do jisté míry mi ty typy infiltrací připomínají kombinaci Sniper Elite a Death to Spies. :-)
@Chuck (26.05.2022 15:55): ukládáním myslíš možnost je schovávat? :)

Jinak koukám že je to i v PC gamepassu....čtyřka mě nelákala, tak nevím jestli tohle zkoušet...možná zkusím ještě tu čtyřku někdy. Přeci jen stealth akcí moc není.

Ale raději bych aby Rebellion udělali nějaký nový setting, cold war..
Prvotní dojmy jsou opět skvělé, prostředí taky fajn, i když musím uznat, že ta Itálie byla pro mě trochu líbivější. Optimalizace taky fajn, napral jsem všechno na ultra a bez problémů. Jediné, co zatím postrádám, je nemožnost ukládání mrtvých těl, což vzhledem k tomu, že to hraju hlavně stealth, je škoda. Na druhou stranu mě neskutečně baví, když nepřítele vylákám do vysoké trávy a tam ho tajně kuchnu. :-)
5 let stará čtverka je na Steamu o 10€ dražší, než pětka. proč z toho mám takový divný pocit...

jinak na Fanatical je pětka momentálně za 36€
@Chuck (26.03.2022 08:24): Jo, to si taky říkám, spíš jen mám těch herních restů dost, tak mám pořád co hrát, tak bych stejně mohl počkat na slevu a až to opatchujou.

SE 4 nemám taky ještě dohraný na 100 %. A SGW C1 jsem taky ještě ani nezapl.:-D