Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Skylanders: Spyro's Adventure

Toys for Bob •  XPEC Entertainment (PC, PS3, X360)
16.10.2011
12.07.2013
83
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Postava dráčka Spyra, hrdiny četných konzolových her, se vrací a s ním i nová stvoření ve hře s unikátním designovým konceptem, spojujícím virtuální svět videoher a reálný svět hraček.

Tajemná říše Skylands, plná zázraků a tajemství, byla od nepaměti chráněna Pány portálů. Master Eon, poslední dobrý Pán portálu, udržuje spolu s hrdinnými bojovníky, Skylandery, v říši Skylands mír a harmonii a střeží legendární stroj, Jádro světla, který svět Skylands obdařuje bohatstvím a odpuzuje temnotu. Kaos, jeden ze zlých Pánů portálu, jenž se již Jádro světla kdysi pokusil zničit, přivolá armádu svých přisluhovačů. V rozhodující bitvě jsou sice síly zla poraženy, ovšem Kaos, s pomocí svého nejsilnějšího služebníka, mocné Hydry, zničí Jádro světla. Skylanders jsou tak vypuzeni ze světa Skylands a jak se vzdalují od zdrojů životodárné magie, zmenšují se a dostávají se na Zemi v podobě hraček. Master Eon přežil zničení jádra, ale pouze v duchovní podobě a bez svého těla nemůže bojovat s Temnotou. Čeká tak na příchod nového Pána portálů, který pomůže zničit zlo a vrátit mír do říše Skylands.

Hráč se vtělí právě do této role a prostřednictvím portálu, který se připojí do USB portu, oživuje ve hře své postavičky Skylanderů. Základní herní set obsahuje hru, portál a figurky tří Skylanderů. Postavy jsou na první pohled obyčejné plastové hračky, ale v podstavci se skrývá jejich elektronický mozek, s jehož pomocí komunikují s portálem a veškeré nabyté herní zkušenosti jsou ukládány nikoliv ve hře, ale ve figuríně. Takže se mohou neomezeně přenášet mezi všemi dostupnými platformami a hrát s nimi třeba u kamaráda. V nabídce je k dispozici více než 35 postav Skylanderů, včetně různých limitovaných a speciálních edic. Jsou rozděleni do osmi tříd – Magie, Voda, Technika, Oheň, Země, Život, Vzduch a Nemrtví. Herní dobrodružství lze rozšířit samostatně prodávanými expanzemi, které se instalují také přes portál.

Skylanders: Spyro's Adventure je akční hra z 3D pohledu, ve které hráč prochází jednotlivé lokace a likviduje nepřátele, hledá poklady a tajemství a sbírá mince. Místy jsou zařazeny logické minihry a puzzle. Vše je přizpůsobeno zejména dětskému hráči, ale hru si užijí i zpříznění rodiče. Je možno hrát single či v kooperaci pro dva hráče a je zařazen i player-versus-player mód. Výrazné jsou RPG prvky, kdy postavy s přibývajícími zkušenostmi získávají nové útoky a za získané peníze si mohou dokoupit i různé upgrady nebo vylepšení vzhledu v podobě klobouků. Vývoj stromu zkušeností je u jednotlivých figurek omezen určitým směrem, ale pokud je hráč nespokojen, kam jeho Skylander dospěl, lze jej resetovat a začít znovu.

Každá figurka je unikátem, má své specifické útoky a vlastnosti a pokud máme více postav, hra je tak pestřejší. K základnímu dohrání hry postačují figury ze základní sady, ale ve hře jsou oblasti, kam má přístup jen postava určité třídy. Takto jsou rodiče stimulováni k dokoupení nových hraček. Samozřejmě platí postulát – čím víc Skylanderů vlastníš, tím snadněji se hra hraje. Hráč nemůže ve hře zemřít, ale jeho postava musí při poklesu zdraví na minimum cca 20 minut odpočívat, nebo se musí restartovat příslušná kapitola. Ovšem postavu lze nahradit jinou a pokračovat tak ve hře.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.