Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Silent Service

--
0 hodnocení Platformy
Žánr:
simulátor > námořní simulátor *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
říjen 1985 Apple II
1985 PCAt8bitC64
1986 AtSTSpectrumAmstCPC
červenec 1989 PC98
prosinec 1989 NES
1989 Amiga
Vývojáři:
MicroProse, Rare (NES verze)
Hráč je v roli člena posádky americké ponorky a skupiny Silent Service. Hra je zasazena do období Druhé světové války do Pacifiku, ve kterém hráčova ponorka hlídá mořské a podmořské cesty před svým nepřítelem - Japonskem. Hráč si na začátku hry vybírá, zdali si nejprve vyzkouší cvičnou hru, ve které si osvojí ovládání ponorky, nebo si vyzkouší vlastní kampaň. V té si například může navolit, že hra bude pokračovat tak dlouho, dokud hráč nezemře nebo dokud neskončí válka. Mimo to je možné si vybrat úroveň realističnosti, která zahrnuje maximální hloubku ponoru či chování torpéd.

V samotné hře pak hráč vidí mapu, po které se jeho ponorka pohybuje. K vyhledání nepřítele je možné použít dalekohled, kdy postava vyleze po žebříku z ponorky ven nebo periskop. Pokud dojde ke střetu, tak se pohled přepíná do řídící místnosti. V té je pomocí kurzoru možné vybrat příslušný ovládací panel a následně ovládat danou část plavidla (např. rychlost a směr ponorky, torpéda či sonar). Hráč má k dispozici při střetech několik reálných taktik ze světa ponorek, mezi které patří i End Around taktika.

Hra vyšla pro řadu platforem, krom výše zmíněných například pro Thomson TO a Thomson MO, a o pár let později následoval její druhý díl, Silent Service II.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.