Silent Service II

01.06.1990
1991

Pokračování jednoho z prvních ponorkových simulátorů, spíše arkádového ražení.

Patrolujete se svou ponorkou v oblasti Tichého oceánu. Dlouhé období nudy střídají střety s nepřátelskými konvoji.

Ve hře ovládáte několik stanovišť plavidla: strojovnu, můstek, navigaci, periskop atd. Grafika je poměrně primitivní, ale postačující. Lodě vypadají jako lodě, rozpoznáte letadlovou od křižníku a gejzír při zásahu torpédem potěší bez ohledu na to, jak je znázorněn...

Když jsme na začátku 90. let (brzký začátek) měli počítač (díky tati), byl to jeden z mála tady na Slovanech. Tím myslím opravdu počítač na to, čemu se dnes říká DOS hry. Otec často vzpomíná na pecky, co jsme tenkrát hráli (já spíš čuměl, než hrál). eSeS je jedna z nich. Ač jsem jí za celý život hrál jen chvíli, pár hodin, koukal jsem na ní daleko častěji a tak jsem si k ní utvořil jistý vztah.

Jasně, někomu by mohlo přijít nudné čekat-čekat-čekat (atd) až se objeví nepřátelská ponorka, ale je to celkem realistické. Znal jsem člověka, který k nám chodil tuhle hru hrát a bavilo ho to. Mě bavilo se koukat.

V testu času by však hra bohužel asi nevydržela. Spíš nostalgická vzpomínka.

Pro: Realističnost (v rámci doby)

Proti: Dlouhé doby