@Phoenix (08.04.2021 23:53): Databáze jako Metacritic jsou také poměrně mrtvé, co do uživatelských hodnocení (mnohdy překvapivě i více než třebas DH), směrodatnější v tomhle ohledu vidím Steam či GoG (který tedy už počet hodnocení nevypisuje, ale když je ještě vypisoval, i u vcelku neznámých indie her se to mnohdy počítalo na stovky) a mají i většinou velký počet recenzí uživatelů (které na DH u podobně neznámých her také nenaleznu). Problém je, že jsou limitováni sortimentem (čili databáze samozřejmě nenahradí, ale u jistých kousků, které prodávají, se tam toho dozvím mnohem více než třebas na DH).

DH v tomhle ohledu spíše používám kvůli hodnocení jednotlivců (mám tu několik uživatelů, jejichž hodnocení přikládám větší váhu a mám je pro větší přehlednost většinou i v oblíbených), než kvůli celkovému průměru (který vážně v těch nízkých počtech hodnotících mnohdy valnou hodnotu nemá), či informacím (nedostatek komentářů u podobných kousků).
@Isair (08.04.2021 20:56): Neřekl bych, že to je problém jen DH. Považuji to za zcela logické. Na nějakém zahraničním serveru budeš mít asi řádově více hodnocení, ale poměrné zastoupení bude podobné.

Na Metacritic jsou celé tři recenze a devět hodnocení :-) OpenCritic to vůbec nezná a Mobygames má "profi" recenzí více (zejména díky německým), kdežto uživatelské dvě.

Pokud Tě baví isometrická RPG, která jsou z hlediska bojů trochu akčnější než třeba BG, ale současně obsahují poměrně dost textu, běž do toho, chybu neuděláš. Hodnocení 65 % je lehký nadprůměr, tedy nic, co bych doporučil každému bez ohledu na preferovaný žánr, ale současně něco, u čeho fanoušek daného (sub)žánru určitě nešlápne vyloženě vedle.
Těch 7 hodnocení bych opravdu nepovažoval za nějaký směrodatný vzorec.

Tohle je celkově problém DH, že pokud se nejedná o obecně světoznámou mainstreamovku, má tu jen nepatrný počet hodnocení (o různých indie hrách ani nemluvě).
GoGed , zajímavé, tohle jsem ani nějak neznal (byť název mi je povědomý) a přitom to vypadá docela dobře.
Richmond: Nj, u game2k je mínus, že tam nepíšou z jaké edice je která hra. Pak člověk s napětím čeká co mu dovezou :D
Zoltan : To pochybuju :) Namátkou jsem si dal dotaz a vše jsou ty verze co mám já, vše za skutečně mrzký peníz vzhledem k obsahu. Ta hra překypuje textem (aspoň v těch prvních fázích, kdy jsem hru zkoušel).
Richmond: Dobrá cena :) Na game2k za 250 Kč, ale nevím co je to za verzi, asi normální krabicová.
Zoltan : Ja kupoval celou Anthology předloni na eBay. Fungl nové (byť v papírovém obalu) i s dopravou za cca 120 Kč :)
No tak ja som to pridal. Hned na to som zistil, ze mam savy z prvej epizody (rok 2000!!!), tak som to nainstaloval a spustil. A ty ono je to strasne ukecana (=utextovana) hra, to som si ani nepamatal :)
Taky mě překvapilo, že to tu není, tak jsem to hned schválil :-)

Kdysi jsem to hrál, ale moc si z toho nepamatuju, ale bavilo mě to. Hlavně se mi líbilo, že na postavu šlo navléct skutečně strašně moc vybavení a to já rád :-)
Wow, ono to tu nebylo? To se divim :) Taky jsem hraval tu prvni epizodu, kdyz to bylo misto dema, na druhou stranu jsem to zkousel znovu nekdy pred rokem a uz to bylo takovy divny.
První epizodu jsem kdysi hrál (ale nedohrál) a hodně mě to tehdy uchvátilo. Už pár měsíců to vídávám na game2k, ale neodhodlal jsem se zatím ke koupi.