Siege of Avalon

17.09.2001

Siege of Avalon je klasická fantasy RPG z izometrickým pohľadom na svet, trochu podobným Diablu alebo Baldur's Gate. Je to príbehová hra, ktorá bola pôvodne plánovaná ako epizodický obsah („epizodický herný román“) – prvá kapitola bola k dispozícii zadarmo, ostatné si bolo treba kúpiť. V roku 2001 bola kompletná hra vydaná na CD. Obsahovala všetkých šesť kapitol, ktoré boli takmer identické s pôvodnými kapitolami. Rozdiel bol len v úvodnom intre a outre a niekoľkých extra truhiel s unikátnymi zbraňami.

Siege of Avalon sa odohráva vo fiktívnej krajine Eurale, kde existuje sedem kráľovstiev: Nisos, Aratoy, Oriam, Fornax, Elythria, Cathea a Taberland. Tieto kráľovstvá vytvorili nestálu alianciu a postavili citadelu, kde sa budú zchádzať – bola pomenovaná Avalon.

Táto fiktívna zem však mala aj iných obyvateľov. Rasa nomádov známa ako Sha'ahoul. Ich náboženstvo a spôsob života si vysoko cenil zem a prírodu. Ich viera bola zásadne proti moderným spôsobom života, proti farmáreniu, stavaniu permanentných stavieb a ďalších aktivít, ktoré podľa nich ničili zem. Keď objavili Eurale a ich spôsob života, rozhodli sa zničiť spôsob života obyvateľov siedmych kráľovstiev.

Mnoho utečencov pred vojnou a skazou, ktorú Sha'ahoul spôsobili, našlo úkryt práve medzi múrmi Avalonu. Sedem kráľovstiev vyslalo vojenskú podporu, aby chránili Avalon a utečencov. Pre ľudí z Eurale je Avalon poslednou nádejou na prežitie, poslednou nádejou, ktorá môže zastaviť nezmyselný útok Sha'ahoul. Tí pod vedením ich vodcu Mithras, chcú pevnosť ovládnuť a tak začali Avalon obliehať.

Hra začína v dobe, keď je Avalon obliehaný už niekoľko rokov. Hrdina prichádza do pevnosti, aby informoval svojho brata Corvusa, ktorý slúži v armáde Avalonu, o smrti ich otca. Avšak takmer všetky lode, ktoré mali doviesť zásoby do Avalonu boli potopené Sha'ahoul, ostala len loď, na ktorej bol hrdina hry. Návrat do Elythrie nebol možný, a tak ostal v Avalone, aby pomohol...

@Phoenix (08.04.2021 23:53): Databáze jako Metacritic jsou také poměrně mrtvé, co do uživatelských hodnocení (mnohdy překvapivě i více než třebas DH), směrodatnější v tomhle ohledu vidím Steam či GoG (který tedy už počet hodnocení nevypisuje, ale když je ještě vypisoval, i u vcelku neznámých indie her se to mnohdy počítalo na stovky) a mají i většinou velký počet recenzí uživatelů (které na DH u podobně neznámých her také nenaleznu). Problém je, že jsou limitováni sortimentem (čili databáze samozřejmě nenahradí, ale u jistých kousků, které prodávají, se tam toho dozvím mnohem více než třebas na DH).

DH v tomhle ohledu spíše používám kvůli hodnocení jednotlivců (mám tu několik uživatelů, jejichž hodnocení přikládám větší váhu a mám je pro větší přehlednost většinou i v oblíbených), než kvůli celkovému průměru (který vážně v těch nízkých počtech hodnotících mnohdy valnou hodnotu nemá), či informacím (nedostatek komentářů u podobných kousků).