@Gordon (03.05.2014 19:11): FPS mi padá len v dvoch prípadoch:
1. Ak preruším automatický posun kamery výberom inej jednotky. Vtedy stačí dvojklikom otvoriť obrazovku hociktorého mesta a po návrate na mapu sveta už to zase fachá normálne.
2. Keď odohrám dlhší čas (hodinku) v kuse, zvlášť ak sa strhne nejaká tá vojna. Mám podozrenie, že na vine sú prieskumné jednotky, ktoré používajú funkciu automatického prieskumu. Myslím že keď preskúmajú všetko dostupné územie a nemôžu sa dostať na nejaký ohraničený úsek mapy, buď kvôli súperovej hranici alebo terénu, zostane tam nejaký zacyklený skript. Vždy mi pomohlo uloženie hry, návrat do hlavného menu a načítanie.
Nevíte náhodou proč mam v pokročilejší časti hry v průběhu některých kol FPS asi 3 nebo 2? děje se to až když jsem vsoupil do moderní éry a taky se mi nenačítaj některé HUDY když je to kolo zasekaný. Hraju zemi v době ledové a ovládám celou afriku plus evropu. a když chci zasekané kolo uložit tak mi spadne hra. Nevíte jak to opravit? Verze hry je téměř nejnovější, tu novější nestahuji z důvody že kazí češtinu.
@valcik (18.04.2013 09:05): diky za odpověď. Asi to tak bude. Jinak AI celkem šikovná bojovala se mnou na pevnině, ale i vytvářela transporty a snažila se mi utočit na slabá města, špijonila, když jsem ji zničil město hned zakládala nový...
@valcik (14.10.2012 21:36): a na jakou obtížnost?
ja jsem ted na císaře chtěl poslat pár špionu k sousedům a moc se tam neohřáli - prozrazeni a ani jsem nedělal žadnou misi. Nevíš jestli odhalení/neodhalení nesouvisí s tím - kolik špionážních bodů máš proti soupeřovi nasbíráno? Myslím odhalení jen když stojím nebo jdu přez území, žádné špionske mise.
@Bodkin (09.03.2013 15:46): no jo ta pětka.Na HDD už na mě přes rok čeká a zase jsem ted rozjel 4ku. Nějak se mi nechce opouštět, poté co jsem pronikl do jejích tajů. + skvělej BATmod...
No práve, tiež ma zaskočil ten hint.
Špionáž je výborná, vždy sa snažím čo najskôr vyskúmať konštitúciu a potom komunizmus, aby som mohol stavať väznice a spravodajské agentúry. Chcem presne vedieť, aké technológie moji súperi skúmajú, pomáha to pri plánovaní. (Okrem toho som si obľúbil Angličanov s kráľovnou Alžbetou a k nim ten Scotland Yard akosi patrí, hehe.)
Mno, trošku som to otestoval. Myslím, že špióni nemajú žiadne pasívne schopnosti, rozostavenie v pohraničí nepomáha. Keď začnú útoky sabotérov, treba presunúť vlastného špióna do súperovho mesta a vykonať Counterspionage. Kontrašpionáž je vždy úspešná a súper má potom postih na každú záškodnícku akciu, musí na ňu vynaložiť dvojnásobok špionážnych bodov.
@valcik (21.06.2012 18:36): nejsem si jist, ale ja jsem nechaval špiona i na hranici, zvlášť, když to byla nějaká úžina či průsmyk a myslím, že to fungovalo.
každopádně mí špijoni byli kolikrát lapeni mimo nepřátelské město...
a snad jsem daval špiona i na strategický důl(svůj) jako obranu...
každopádně i když se neorientuješ na špijonáž určité minimum špionu je nutné
V jednom z herných tipov sa objavuje informácia, že špióni rozostavení v pohraničí prispievajú k polapeniu nepriateľských sabotérov, ale v Civilopédii ani v manuáli som nenašiel podrobnejší popis. Mám ich nechať v pohraničných mestách? Alebo je lepšie, ak ich rozostavím priamo na hranici? Nech skúšam ako chcem, nevidím rozdiel, sabotéri mi veselo plundrujú celú ríšu. >:-|
hmm zajímavá vyměna, ale vypadá to, abych se přesvědčil sám kde je pravda:)
A to čo stvára na vodných mapách to je na samostatnú debatu. AI v 5, nech je žalostne ako chce na kontinentoch, ale na small continents alebo tiny islands mape kde je veľa vody nedokáže vôbec nič.

Z nejakého dôvodu aj keď je AIčka uveznená na ostrove o veľkosti tak 30 polí, tak má snád na každom nejakú melee jednotku, ale väčšinou žiadnu loď, občas jednu, vzácne dve. Naval warfare je v civ 5 katastrofa. Keď mu ich odpáliš tak nie je schopná AI vyrobiť novú. Ak máš navyše frigaty s +1range upgradom, tak ti stačí jedna melee jednotka ktorá embarkom po odstrelovaní dobije všetky mestá.
Záleží či si Warmonger alebo nie, ak nie tak ti to nemusí prekážať. Ak ti ale azték vyhlási vojnu a vyrúti sa na teba s 12 jaguarmi a pár archermi a ty mu ich vybiješ / odoženieš so svojimi 2 archermi a 1 warriorom, následne na čo ti azték ponúkne mier spolu s pár jeho mestami, tak to problém je. Ak si myslíš, že preháňam, alebo to tak nie je, tak naozaj doporučujem buď skúsiť, alebo zájsť najprv na civfanatics.com kde sa dozvieš omnoho viac o päťke ako kdekoľvek inde.
No jo, vždy negativistický Ebb. Vždycky se najdou lidi, kteří si budou na AI stěžovat, i kdyby byla lepší než člověk. Jak můžeš tvrdit, že se AI nezlepšila? Hrál jsi to vůbec na začátku a teď? Ten rozdíl je obrovský. Jo, uznávám, že ve čtyřce se AI dařilo líp, ale to proto, že Civ 5 má mnohem komplexnější boj a tudíž je těžší ho AI naučit. Myslím si ale, že je na dostatečně dobré úrovni, aby to byla zábava
@Ebb (19.02.2012 19:56): ebbe nekaž mi mou investici :) safra
PS: válka ve čtyřce mi přišla dobrá. na vyšších obtížnostech, si myslím, je právě díky ní možné AI celkem "prohnat"!
Ale Akhera :) Aspoň túto kritiku uznaj, tá AIčka je úplne mimo a vôbec sa nezlepšila. Patche neurobili s aičkou absolútne nič. Daj si dvoch archerov na kopec, a čakaj ako ti budú jeho warriors nabiehavať priamo do palebného pola, a sleduj ako ich bude stále sťahovať a vracať naspäť do tvojho range.

Pre akékoľvek pochybnosti, doporučujem pozrieť forum na civfanatics - najväčšej stránky o civilizácii, kde nájdeš najpresnejšiu kritiku - a AIčka je tam spomínaná v každom odstavci.

Vojna je zábavnejšia len v prípade ak ťa celkovo vojna moc v civkách nebaví,, ktorú v päťke môžeš poľahky odbiť pár fintami proti AIčke.
@Akhera (19.02.2012 19:30): aha aha to rád slyším. že má eura budou zhodnocená:)ebb povidal že to patche nepořešily... dik za odpověď

ps:btw BAT mod 4ku tak vylepšil, že si řikam 5ka mě nebude bavit. snad se pletu...
@bartas (19.02.2012 18:44): Čtyřka už je ohraná. A války v ní byly vždy dost nudné, v pětce jsou mnohem lepší. Špatná AI? Možná když hra vyšla, ale po těch pár patchích už to problém není.
Lidé, lidé, našel by se někdo, kdo by dal partičku delší Civilizace? Konkrétně velkou mapu, hodně civilizací, klidně hru na víc dní?
Datadisk BtS je naozaj výborný. Pridáva do hry nové pravidlá a rozširuje pôvodný koncept o celé desiatky nových a zaujímavých prvkov. Všimol som si, že v BtS sa objavili herné mechanizmy, ktoré som si predtým užíval iba v Call to Power 2, napríklad špionáž alebo siete obchodných korporácií. Rovnako aj technologický strom sa rozrástol o výskumy a vojenské jedntky z CtP2, pribudla napríklad mobilná artiléria, výsadkári, protilietadlová obrana, útočné ponorky či maskované torpédoborce.
Škoda len, že tam autori nezahrnuli aj terraforming, teda úpravu terénu.
Hra Civilization IV s tímhle datadiskem je hra jako každá jiná, vážně není důvod proč by nemohla být líp hodnocená než jakákoliv jiná, byť třeba legendární, hra.
"ukaž mi na člověka který hraje hry a ty jmenované nezná"
Napríklad ja, Fallout som už počul, ale netuším čo je to za hru a ani jednu z tých čo menoval ugraugra nepoznám. Zato Civilization: Beyond the Sword som už hral a patrí medzi moje obľúbené.
ugraugra: Ach jo. Ale tak ty ostatní hry mají taky poměrně málo hodnocení o díky tomu se tam dostali, zkárkta je to způsobeno tím že je tu zatím málo hodnocení. Nebo nevím proč všichni už nehrají tenhle datáč když je to jedna z nejlíp hodnocených her. a ukaž mi na člověka který hraje hry a ty jmenované nezná. já o nějákým datadisku Beyond the Sword nikdy neslyšel, chápeš jak to myslím?
Jak vidíš, má 25 hodnocení, zatímco další hry pohybující se takhle vysoko - Outcast (22 hodnocení), Gabriel (17), Omikron (16), atd. mají hodnocení méně. Z mého úhlu pohledu bych si stejně tak mohl říct - civ 4 hraju a je super, zatimco nějakej Omikron neznám a vypadá mezi těma hrama blbě. Jdu mu teda dát 0% a tim ho pošlu do pekel i když je to jinak dobrá hra. Chci tim říct že znevýhodnovat nějakou hru jen proto že ji neznáš a nehraješ je nesmysl. Navíc ještě povolávat olina, kterej tu neustále zkresluje celkové hodnocení her...
ugraugra: Je dobrej jen mezi falloutem, mafií nebo heroesem III vypadá ehm blbě
A jéje, olin zase zasahuje. Když tak koukám na jeho hodnocení, kterými úmyslně ovlivnuje pořadí v žebříčku využívajíc trhliny v současné DB (malý počet hodnocení a s tím související velký dopad jednoho hodnocení na celkový průměr), tak si řikám jestli to je normální - vážně existuje takovej psychopat? Stojí mu to za to? Já osobně bych se nikdy nesnížil k tomu dávat ostatním hrám 0% jen proto, aby moji favoriti byli v žebříčku výše.

popkec - proboha, ještě ho v tom podporuj... Když je ten datáč dobrej, tak proč by neměl mít vysoký hodnocení jen proto že to je něco co zrovna ty nehraješ?
Uf, olin dal koenčně 50%. Jinak třeba proto, že tohle normální člověk hrát nebude - je to datadisk takže si to zahrají jen největší fandové civilization IV a běžnej člověk se k tomu nedostane

Jo a taky samozřejmě proto, že má málo hodnocení ale to už je něco jinýho
No skvělé, 2 hodnocení a už je to první! Některé hry by prostě v žebříčku výt neměli :D