Sid Meier's Civilization IV: Beyond the Sword

23.07.2007

rozšíření

Druhý datadisk k Sid Meier's Civilization IV se tentokráte soustřeďuje na mírovou část hry. Datadisk opět přidává nové civilizace, vůdce, jednotky i budovy. Rozšiřuje možnosti špionáže, přidává tzv. špionážní body, a také náhodné události, které vám mohou jak pomoct, tak uškodit. Dále je možné zakládat a šířit korporace, které mohou vydělávat peníze, pomáhat s výzkumem, nebo produkcí.

Velkým přínosem je také množství rozličných modů, které datadisk přináší, včetně modu, který celou hru zasazuje do vesmíru.

Na rozdíl od Warlords tenhle datadisk přidává opravdu velkou spoustu věcí. Na novou špionáž jsem si sice nikdy nezvykla, ale korporace a nové jednotky to plně nahrazují.
Největším přínosem jsou podle mě ale mody. Především doporučuju Rhye's and Fall of Civilization, který velmi dobře simuluje reálnou historii a Final Frontier, který je v podstatě úplně jinou hrou
Civ IV s datadiskem Beyond the Sword a s poslední updatem přivádí herní koncept této série k dokonalosti. Žádný jiný díl Sidovy civilizace nepřináší tolik možností a takovou variabilitu hraní, jako v tomto případě. Hráč má perfektní možnost diferencovat města (ekonomické město, průmyslové město, kulturní, atd.), může se rozhodnout jakou cestou svůj národ povede, perfektně je vyřešen vztah kultury a náboženství, dobře funguje špionáž, není okleštěn systém mikromanagementu města.

Navíc jsou zde nové módy, kdy zejména Final Frontier přináší prakticky novou hru, navíc na civfanatics.com lze nalézt další tuny modifikací, které dělají z tohoto dílu civilizace ultimátní hardcore záležitost.

Nebo mód Next War, který hráče dovede do budoucnosti..