Testuji jeden velmi dobře hodnocený mod. Zatím se jeví vše být dalece lepší. Zůstaňte s námi. :) Výsledek by mohl být na úrovni TSLRCM u KotOR 2. :)
Stala se mi výborná věc. Měl jsem alianci se zbytkem světa. A dvě země si vyhlásily vzájemně válku. Načež jsem byl automaticky přinucen vstoupit do války také. Na obou stranach... I se všemi svými spojenci....

Počítač to vyhodnotil tak, že jsem dodržel alianci s oběma stranami. A tedy jsem v rámci aliance vstoupil do války úplně se všemi. A všichni mí spojenci se mnou, přičemž se tak logicky stali mými nepřáteli. Logické...

Já opravdu nemám na takové šaškárny čas. Tahle "Civilizace" je nehorázný vtip. Hlavně za ty neskutečné ceny, za které se prodávala (základ i DLC). Že za to nebyli posláni Firaxis do kopru je smutnou vizitkou dnešních herních recenzentů, kteří se bojí jít pod osmdesát procent jak čert kříže.

Důkaz:
Narazil jsem na problém: Při rozšíření města na hodně velkou vzdálenost se mi sice připojí území ale i když to políčko vylepším tak z něj žádný zdroje nepřicházejí ... Zrovna se mi tam nacházejí strategické suroviny. Nevíte někdo co s tím?
Na Steamu Free Weekend, hru si můžete zdarma zahrát v plné verzi až do pondělí a je zároveň i se 40% slevou. Hodnocení je sice nižší, ale pořád si myslím, že jde o dobrou Civilizaci. Nedal by někdo multiplayer přes víkend, když je to free?
Zatím mi to přijde celkem nezáživný. Hraju to na normální obtížnost a tak nějak se tam ani po 250 tazích nic neděje. Podle recenzích jsem čekal, že se tam budu klepat strachy z nového světa a bojovat o každý založený outpost, ale to se jaksi neděje a u hry se víceméně nudím. Stavím si města, nikdo na mě neútočí, mimozemštani jsou poměrně neškodní a celé mi to zatím připadá jako takové tahové simcity, než kolonizace nové a neznámé planety. Prostě žádnej pocit z toho ...
@mazar1234 (01.11.2014 17:51): Tak já to hraju a nepřijde mi to nějak strašné, ale je pravda, že kompletní edice Civ toho nabízí víc. Ovšem při srovnání vanilla verzí je to tak nějak nastejno, u Beyond Earth je super to prostředí :)
@mazar1234 (26.10.2014 22:29): No je to taková pavučina právě, proto je to trošku nepřehledné oproti klasickým Civ :-D jsou tady nějaké obrázky z teď rozehrané hry, co mám:

Tady je normálně mapa se všema zapnutýma věcma, luxusní věci (tam jsou právě nové věci, jak je to scifi, jako ten firaxit atd., účel je stejný jako např. bavlna, jen prostě scifi :), co dávají políčka a tak, hex mřížka.

Tady je ten "strom" technologií, je to fakt pavouk, ale oproti CiV by měl tedy nabízet větší variabilitu, i když :) Ani v první hře moc nezkoumám, co co přidává, řídím se podle rádců (jako jsou i v Civ 5). Přiblížený pohled na strom technologií.

Diplomacie nedoznala zřejmě žádných změn, pořád je to takové na pikaču, moc si nepokecáš s AI, s kamarády to bude jako vždy lepší.

Tady je nový pohled z orbitu, kam můžeš vypouštět asi družice, zatím jsem tam měl jen jednu na odstraňování toho miasmu (to je takový mostecký smog, který ti zraňuje jednotky tuším že za 10 hp a léčí emzáky). Ta vydržela 12 kol, určitě půjdou vylepšovat a určitě jich bude postupem ve hře více druhů.

A nakonec ještě scifi obdoba těch ministromů, které jsi odemykal za kulturu v Civ 5, tady se to jmenuje taky kultura, ale je to trochu předělané, já jedu vědomosti a když jich máš více, tak dostáváš ještě bonusy, klasika.

Jinak mě pobavil upgrade jednotek, původní vojáky jsem za plnění questů mohl upgradnout na mariňáky a přestali na ně útočit emzáci, protože ti teď rozstřílí úplně všechno. Ještě úplně nevím, jak funguje to útočení emzáků proti tvojí civilizaci, protože někdy na mě útočili, někdy ne, možná se jen bránili (nejlepší obrana je útok), každopádně po upgradu na vojáky neútočí vůbec a na průzkumníky taky ne (to je nějaký bonus). A ty vlastně můžeš podle svých akcí a plnění questů být oportunista, sympatizant anebo ještě něco, když budeš zabíjet systematicky emzáky a jejich líhně, tak budeš bojovat za starou zemi a staré věci a některé národy tě nebudou mít moc rády a naopak některé militantnější ano, atd. Kdyžtak dodám více infa zítra, mám angínu a tak jsem to jen zkoušel chvíli hrát :)

EDIT: A koukám, že to má i demo, tak proč rovnou nezkusit :)
Docela masakr, zatím mě to baví, i když miasma mě docela sere :-D Musel jsem vystřílet pár emzáků a už na mě tři civilizace měly kecy, že k nim nechovám humánně, no to je konec :-D Jen je maličko nepřehledný strom technologií, když jsem zvyklý na ten z normální Civ, ale to se podá.
Vzhledem k tomu, že Civ 5 dostávala 9/10, tak bych to číselné hodnocení bral stále trochu s rezervou :)
Tak zatial tato recenzia vcelku ohriala lady, ktore som mal pri tejto hre. Vyzera to celkom zaujimavo a kazdopadne to budem pozorne sledovat najblizsie dni.
No já doufám že to nebude jen tak že vám hra dá nějakou planetu kde budou i jiné společnosti, to by žádná změna nebyla. Snad tam půjde si najít vhodnou planetu a třeba ji spojit s další a vytvořit vesmírnou trasu apod.
Tohle asi nebude nová Alpha Centauri, spíš mírně modifikovaná CiV ve vesmíru a emzáky. Ale pokud tam bude vše jako v CiV: Brave New World + novinky, tak mi to ani nevadí.
Civilizaciu hravam od prveho dielu na 386, ale toto je zatial prvy diel ku ktoremu planujem pristupovat opatrne a s kupou sa urcite neunahlim.