@Solidor (16.07.2018 23:52): Já měl za to, že se shodneme vždy! :)

S Ever17 souhlas, na to mám velmi dobré vzpomínky. Ale mám pocit, že bude třeba ještě zopakovat ve vzdálené budoucnosti, abych ocenil všechny nuance. Ale od těchto tvůrců si zahraji rád vše, přesně dělají hry které mi sedí a jsou perfektním mixem toho co očekávám od kvalitních mysteriózních děl. Podobně jako zde u AliceSoftu, kde se mi ta kombinace parodie, humoru a erotiky také jen zamlouvá.

To já navazuji na minulé léto kdy jsem dohrál 999 a nyní jsem rozherál Virtue's Last Reward. A Zero Time Dilemma se mi zdá, i přes nejhorší přijetí, jako velmi zajímavý titul. Ten bych rád stihl i tento rok.
@Solidor (16.07.2018 20:03): Určitě, do té doby mám ale podobně kvalitní Zero Escape a Danganronpy.

Plus tedy i 428 (a Remember s Root Double...)! Ale Umineko je Umineko... za moji herní "kariéru" nejvýznamější videohra.
@Drolin (15.07.2018 12:31): Ten je, pokud vím, příběhově oddělený od všech ostatních, takže na něj moc nespěchám.

Začala alpha šesté epizody, takže už snad bude hotovo v dohledné době (2-5 let...)
@jones1240 (15.07.2018 12:00): Tak si nejdříve zahraj neoficiálně přeloženou verzi, a pak třeba kup :).

@Solidor (15.07.2018 11:50): Zajímavé, tak to jdu zařadit mezi nejzajímavější VN k zahrání :).

Ale už se to kupí,
Root Double -Before Crime * After Days
The House in Fata Morgana
Higurashi no Naku Koro ni (PS3fikace)
Little Busters!
Steins;Gate 0
Fate/stay night a Clannad a Little Busters!
Remember 11: The Age of Infinity
a tři Danganronpy
Stále více doceňuji SR, detailů je zde vážně moc navíc je to vždy zábavné. Zpětně nejlepší má hraná hra za minulý rok (a to vedle Zaklínače 3, GTA V nebo Ever 17).
@Solidor (17.09.2013 15:51): No poté co získáš většinu území od démon army tak hned po dalším kole jde v noci miki s kentarem někam a po chvíli na ně zaútočí nějaká ta apoštolka s tou obrovskou rukou a kentar s ní bude bojovat solo 1v1 a já ji nemohu porazit. To prostě nejde páč ona je soce menší levl ale kentarovi chybí jeden bod akce aby ji dorazil a když jsem to zkoušel znovu tím že jsem kentara levloval jak prase tak ona byla taky větší (ta apoštolka) a prostě furt dokola prostě to nejde a když prohraješ tak ti to jen nahlásí game over a konec prostě
No úspěšně jsem udělal to že se neproměnila, ale teď na Miki a Kentara zaútočí ta poštolka a Kentar ji nedokáže porazit a zkusil jsem to, že jsem si načetl pozici znovu a levloval jsem Kentara a když ta apoštolka přišla zas tak byla taky větší level já už nevím co mám dělat prosím poraď te mi :/
@Freecamper (14.09.2013 10:48): Demon army vyvraždí většinu rodů, poté začne útočit na tebe. Soustřeď se jenom na obranu. Postupem času by měla hra automaticky postoupit dále a dát ti většinu území.

Pokud jde o Miki je situace složitější. Prostě zkopíruji text z walkthrough:

A while after taking over Battleship Nagato, Acolyte Seiryuu will have a duel with Kentarou. After the battle, Kentarou will turned into a demon, and Miki will run off. The player must perform three searches for Miki within the next few turns before she turns into the Demon King. You may not attack other houses before locating Miki. When Miki is found, the player will have 0 action fans left for the rest of that turn, so plan accordingly.

After finding Miki Sill will get frozen. In a few turns Rance will get irritated and you will lose satisfaction points. To prevent this you must do Frozen Sill purple event.

There's also another event concerning Miki, which is the lack of Hirami Lemons that are used to suppress her transformation into the Demon King. You must do a search in Mikan (??? event) to open up a dungeon, to which you must head into. You might as well just clear it to be sure you get what you needed.
prosím vás potřebuji poradit jak ji dohrát jsem přibližně ve 100 kole a Oda se vrátil jako démon army a kosí všechny strašně rychle ale to není hlavní problém. Hlavní problém je že já nevím co mám udělat se ženou Kentara, která je démoní král a já nevím co mám udělat aby mě nezabila. :/
@Shoggot (20.02.2013 13:25): Při obraně nezapomeň používat diviner a miko jednotky. S nima se dá většinou vyhrát pomocí přetlačení. Jen pozor na ninji, aby jim nepřerušili kouzla.

Ještě, až budeš mít možnost, rekrutuj Daidouji Komatsu (rod Houjou). Její speciální schopnost fan club ji dává na konci každého tahu zdarma jednotky.
@Solidor (19.02.2013 22:53): Právěže v téhle bitvě jsem Ranceho neměl, Tokugawě zbýval poslední hrad a najednou na mě zaútočili. Vzhledem k tomu, že se svým útočným týmem (Rance, Ranmaru, Suzume a ještě jeden foot a lučištník) jsem je rozdrtil minulé kolo, tak jsem musel použít svůj tým vyloženě obranný.

Ten ale proti samotnýmu Tokugawovi prostě nemá šanci. Kdyby tam poslal normální vojáky, tak se vždy ubráním, ale jak ten hajzl celou moji přední linii z footů rozseká v pár tazích, tak jeho warrioři a footi mipak už snadno dodělají zbytek.
Mno, zkusím ho dnes ještě pořádně rozsekat, uvidíme.

(jak koukám na staty Senhime, tak je to pecka, se bude hodit)
@Shoggot (19.02.2013 21:53): Ty ti můžou pěkně zatopit. Rance by měl ale mít dostatečně silný útok aby ho dostal. Jestli máš problém s obranou můžeš za satisfaction dvákrát udělat z Maeda Keiji kabuki herce a zlepší se mu statistiky.

Po poražení Tokugawy (to jsou, myslím, ti jezevci) můžeš rekrutovat Senhime, která je jednou z nejlepších foot soldierů ve hře.
Tak tři rody už jsem zlikvidoval a teď likviduju ty jezevce nebo co. Ale ty na svůj poslední hrad nasadili kurva silné jednotky, moji foot vojáci ani s Guard na 150 nejsou schopny vydržet proti tomu obřímu bastardovi.
Tak jsem někde po dvacátém tahu a opravdu doufám, že mě nikdo ze známých neuvidí, jak tohle hraju.
Je to zatím dost zábava. Právě ten příběh, postavy a intermezza mezi tahy to šíleně táhnou, není to tak sterilní jako Total War.
@Shoggot (17.02.2013 16:18): Neútoč na ostatní rody, pokud nemusíš. Vetšina ti válku vyhlásí časem sama. Nekupuj vojáky, nevyplatí se to. Assasinate od Suzume může vyhrát i prohraný boj. To pro začátek.

Jinak více zde.
Netušil jsem, že to někdy řeknu, ale tohle vypadá docela zajímavě.

Až na ty úchylárny (tam holduji domácí výrobě, japonské jsou mimo mé uchopení)
Půvedně jsem chtěl napsat k téhle vynikající strategii komentář, ale není moc povedený, tak ho dám sem:

Rance je úchyl. Celá tahle hra je úchylná. Každých patnáct minut se objeví alespoň jedna erotická scéna. Někdy i více. Jejich celkový počet překračuje stovku. Překvapivě, nemám příliš hentai hry rád. A přesto mám rád Sengoku Rance odehráno u něj přes 200 hodin a jistě se k němu ještě vrátím.

Předně se totiž jedná o vynikající strategii typu "ještě jeden tah a jdu spát". Neobsahuje sice téměř žádnou správu svého teritoria, ovšem vše vynahrazují velitelé. Těch je ve hře nespočet a většina z nich má svůj příběh, který lze odhalit. Mají typické RPG atributy, které se zlepšují pokud se jim Rance dostatečně věnuje. Vojáky do svých jednotek nabírají nákupem nebo vyhráváním bojů. Zároveň se tyto jednotky dělí do několika skupin (warrior, foot guard, ninja a další). Lze je získat třemi způsoby: postupem v příběhu, najmutím popř. zajetím v boji a pomocí stávajících velitelů přesvědčit, aby se přidali na Rancovu stranu.

Do boje zasahuje maximálně šest velitelů. Vítězství je možno docílit buďto poražením všech nepřátel či "přetlačením" jejich armády zneškodněním většího množství vojáků. Nejdůležitější složkou je rozestavění velitelů do přední a zadní linie. Podle umístění se mění jejich schopnosti a zranitelnost vůči různým druhům útoků.

Podstatným prvkem je i Rancovo "uspokojení" . Za určitý počet bodů se odemkne speciální schopnost nebo třeba výrazné oslabení nepřátelských rodů. Jak lze uspokojení získat je nejspíše u hentai hry jasné.

Příběh je na vedlejší koleji, ale není vyloženě špatný. Lepší jsou však tři IF cesty, které se zpřístupní po jeho dokončení. Zároveň new game+ nabízí několik zajímavých bonusů, které přispívají k několikerému dohrání. Velké množství rekrutovatelných postav v různých cestách lze také přičíst k dobru.

Nebudu popisovat všechny možnosti hry, protože jich je skutečně mnoho. Pod úchylnou slupkou Sengoku Rance obsahuje komplexní, zábavné a chytlavé jádro, které jistě uspokojí(?) většinu stratégů. Tedy těch starších 18ti let.