Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Higurashi no Naku Koro ni

Higurashi, When They Cry, When the Cicadas Cry

10.08.2002
71
8 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Higurashi no Naku Koro ni se odehrává během června roku 1983, ve fiktivní vesnici jménem Hinamizawa, která má asi 2000 obyvatel. Hlavní postava, Keiichi Maebara, se do Hinamizawy přestěhoval a mezi spolužáky si našel přátele Renu Ryugu, Mion Sonozaki, Riku Furude, a Satoko Hojo. Keiichi se připojí do jejich klubu a společně provádí aktivity, skládající se převážně ze stolních a karetních her.

Hinamizawa se zprvu zdá jako obyčejná klidná vesnice. Ovšem klid končí po festivalu Watanagashi, oslavu a vzdání díků místnímu Bohu jménem Oyashiro-sama. Keiichi zjišťuje, že během posledních čtyř let při festivalu vždy jeden člověk zmizí a další je zavražděn. Samotný Keiichi je vtažen do zvláštních událostí týkajících se festivalu. V každém příběhovém archu se buďto Keiichi nebo někdo z jeho přátel stane paranoidním a spáchá zločin většinou se týkající vraždy jednoho z nich.

Higurashi no Naku Koro ni obsahuje první čtyři kapitoly příběhu nazvané též "Question arcs". Druhé čtyři epizody byly vydány pod titulem Higurashi no Naku Koro ni Kai a se svým nástupcem Umineko no Naku Koro ni sdílí hra stejné univerzum.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Když Ryukishi07 vydával Higurashi, jistě nemohl ani doufat, že vytvořil kultovní dílo, které dá později vzniknout PS2 remaku, čtyřem anime sériím a ještě úspěšnějšímu pokračování. Dále také založil nový podžánr vizuálních novel zvaný zvuková novela. Jak již název napovídá, jedná se hru nepožadující jedinou interakci. Že tedy není hrou? Záleží na přístupu.

Úkolem hráče je odhalit skutečnosti týkající se záhadné vesnice Hinamizawa a každoročních vražd odehrávajících se v ní. V průběhu tří epizod, vyprávěných z pohledu Keichiho, získáváme informace o zvycích a minulosti místních obyvatel. Postupem času se ovšem každá z nich mění v psychothriller a boj o přežití. Paranoia ovládne některou z pětice hlavních postav a začíná brutální kolotoč vyhrocených i brutálních situací. Čtvrtá nabízí zase pohled na události před a po těchto incidentech.

Příběh je doplněn postupně se odemknuvšími tipy doplňujících příběh o důležité, nebo zcela bezcenné, rady k odhalení pravdy. Závěr navnadí k pokračování a bezpochyby v dalších epizodách čeká výtečné rozuzlení záhad obklopujících první čtyři.

Ve vypjatých chvílích se ukazuje um scénáristy a jeho schopnost skrývat důležité rady do zdánlivě nepodstatných vyřčení. V kombinaci s vynikající hudbou, hororovou atmosférou a jedinečným stylem vyprávění není o výjimečnosti prvního When They Cry pochyb. Sice bych mohl kritizovat ohyzdné sprity, občasnou infantilnost nebo ne zrovna kvalitní anglický překlad, ale celkovou kvalitu hře nelze odepřít.
+8