Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Když Ryukishi07 vydával Higurashi, jistě nemohl ani doufat, že vytvořil kultovní dílo, které dá později vzniknout PS2 remaku, čtyřem anime sériím a ještě úspěšnějšímu pokračování. Dále také založil nový podžánr vizuálních novel zvaný zvuková novela. Jak již název napovídá, jedná se hru nepožadující jedinou interakci. Že tedy není hrou? Záleží na přístupu.

Úkolem hráče je odhalit skutečnosti týkající se záhadné vesnice Hinamizawa a každoročních vražd odehrávajících se v ní. V průběhu tří epizod, vyprávěných z pohledu Keichiho, získáváme informace o zvycích a minulosti místních obyvatel. Postupem času se ovšem každá z nich mění v psychothriller a boj o přežití. Paranoia ovládne některou z pětice hlavních postav a začíná brutální kolotoč vyhrocených i brutálních situací. Čtvrtá nabízí zase pohled na události před a po těchto incidentech.

Příběh je doplněn postupně se odemknuvšími tipy doplňujících příběh o důležité, nebo zcela bezcenné, rady k odhalení pravdy. Závěr navnadí k pokračování a bezpochyby v dalších epizodách čeká výtečné rozuzlení záhad obklopujících první čtyři.

Ve vypjatých chvílích se ukazuje um scénáristy a jeho schopnost skrývat důležité rady do zdánlivě nepodstatných vyřčení. V kombinaci s vynikající hudbou, hororovou atmosférou a jedinečným stylem vyprávění není o výjimečnosti prvního When They Cry pochyb. Sice bych mohl kritizovat ohyzdné sprity, občasnou infantilnost nebo ne zrovna kvalitní anglický překlad, ale celkovou kvalitu hře nelze odepřít.
+8