Sakura Wars

Shin Sakura Taisen

adventura > vizuální román
28.04.2020 PS4
Sega CS2 R&D
I přes absenci číslovky v názvu je Sakura Wars šestým dílem dílem série. Jedná se však teprve o druhý díl vydaný i mimo území Japonska. Dějově je zasazen deset let po událostech v Sakura Wars: So Long, My Love. Soustředí se na znovuvybudovanou bojovou jednotku Flower Division. Její velení dostává na starosti kapitán Seijuro Kamiyama a má za úkol chránit Tokio před nadpřirozenými nepřáteli. Po odhalení existence bojových mechů během předchozí války se ale zároveň musí připravovat na bojový turnaj proti týmům z ostatních zemí.

Adventurní část zůstává věrna starším dílům a připomíná dating-sim hry, kdy hráč musí komunikovat se svými podřízenými a budovat si s nimi kladný vztah, čímž jim opatří lepší schopnosti v boji. Rozhovor probíhá, pro sérii typickým, LIPS systémem vyžadujícím včasné odpovědi a rozhodnutí. Změnou prošly souboje, které jsou nyní akční oproti dřívějším tahovým.

V Japonsku hra vyšla již v roce 2019 pod jménem New Sakura Wars.

Charllize: Muzu ti to nechat privezt nekym z US, koukal jsem, ze tam maji i kolem 2000 (i s US postovnym) -…