Risen 2: Dark Waters - Treasure Isle

Risen 2: Dark Waters - Ostrov pokladů

27.04.2012
31.07.2012

rozšíření

Ostrov pokladů je prvním příběhovým DLC do hry Risen 2: Dark Waters, které přidává zmíněný ostrov. V podstatě se jedná o úkol začínající již v prvním dílu této série. Společně s pirátkou Patty hledáte ukrytý poklad a dědictví jejího otce, kapitána Steelbearda. Nejdříve je nutné získat všechny důležité listy z deníku Pattyina otce. Na nich je zaznamenána cesta k pokladu na ostrově plném nejrůznějších zákeřných pastí.

DLC bylo po určitou dobu dostupné k vybraným předobjednávkám zdarma.

Ostrov pokladů přidává do hry jednu novou lokaci (jak se asi bude jmenovat?) a s ní spojený quest.

Hráč má za úkol získat všechny stránky z deníku kapitána Steelbearda a s jejich pomocí nalézt ostrov, kde je zakopán poklad. I když by námět mohl nabízet potenciál k velkolepé výpravě za pokladem plné intrik a hledání ukrytých vodítek, nic takového hra nenabízí. Úkol je striktně přímočarý a nedá se prakticky nikde zaseknout. Vše, co je potřeba vědět, se nachází ve Steelbeardově deníku a není nutné nic složitě luštit nebo si lámat hlavu.

Přesto je hra relativně zábavná a poklad nakonec stojí za to (obzvláště předmět přidávající 10% k získaným zkušenostem). Lehčí nadprůměr.
V rámci RPG her - otevřených světů - se přímo nabízí jako DLC vytvořit novej ostrov a nacpat do něj nějakej solidnější Q. Inu autoři se pokouší právě o toto.

Návštěvu ostrova pokladů jsem si schoval až na dobu, kdy jsem získal veškerý artefakty hlavní linky, takže z hlediska obtížnosti to byl "piece of cake". Možná moje chyba - měl jsem tam vyrazit dřív.

Nejprve jsem tedy musel navštívit několik (známých) míst a vyzvednout tam nutné indicie.
Samostnej ostrov je kupodivu docela velkej, zamrzí pak ale, že zde není nic, co by stálo za zmínku. Prakticky je zde jedna stezka a tou hráč musí projít a likvidovat (známé) příšery, nic víc. Bez toliko protěžovaných "nápověd" bych se zorientoval hravě taky. Poklad (přesněji finální mapu k němu) doslova nešlo minout!

Byl to, přiznejme si, spíš pouhej jeden (a podprůměrnej) quest. Pod pojmem DLC si představuju něco víc! Škoda, že novej ostrov není nějak líp využitej (osada s NPC, víc vedlejších questů atp.)

Spíš podprůměrnej kus, bohužel.
50%

Pro: Pozitiva původní hry, novej ostrov

Proti: Příliš lineární, snadný, nudný, málo obsahu, prakticky nevyužitá lokace