Adoptovaný sirotek chytl rapl v podobě vykopání hrobu a ukazování mrtvoly všem kolonistům. Já tu hru miluju.
Dva dny vkuse 12 hodin až do svítání, neustále myšlení na herní mechaniky a plánování mimo hraní, sny se přetvářej v ty hnusné políčka ve hře. Tohle jsem u hry už dlouho nezažil.
@Shoggot (19.06.2019 16:50): Mám pocit, že původně vývojáři Factoria dělali programátory v bance, to se nedivím že si zakládají na no bullshit firemní kultuře :)

@Drolin (19.06.2019 19:24): Někdy si to taky musím pořídit. Hrál to kolega v bývalé práci a měl z té hry hromadu super historek, občas jsme se tím bavili celý den.

Jinak na youtube je 2 roky starý talk z GDC o designu hry od jejího tvůrce. Je to zajímavé.
@orromis (19.06.2019 16:01): Plánuji koupit, už jen z vtipného traileru a názvů achievmentů jsou mi tvůrci sympatičtí. Ta cena je více než fér za potencionálně až stovky hodin.

Nicméně z této dvojice více než zajímavých her mě asi ještě o kus více láká RimWorld (aneb recenze Ssetha, Shoggota nebo řada pozitivních - a vtipných - dojmů na Steamu).
@orromis (19.06.2019 16:01): To je právě jejich logika, oni to jedou i marketingově a docela slušně, bavil jsem se o tom s nima. Je docela zajímavý, jak kolem toho no bullshit étosu mají postavenou i firemní kulturu.
Víc podobné Dwarf Fortress než se zdá.
Chce hodně věcí vychytat, ale 1.0 bude snad výborné.
Nechal jsem se nalákat a nelituji. Tady to není staré známé "ještě jedno kolo a jdu spát", ale "zkusím rozehrát ještě jednu další osadu a jdu spát".
Tuhle hru můžu jen doporučit. Tynan na ní maká jako málokdo a už teď kolem hry vznikla komunita, která pro každou novou verzi vytvoří tunu užitečných módů. Z popisku to moc nevyplyne, ale kde jinde se můžete rozhodnout holdovat kanibalismu, libovat si v nudismu, nebo třeba vyoperovat vězni libovolný orgán, který potřebuje transplantovat váš oblíbený panák. S novou verzí se dost zlepšila AI, např. protivníci se učí, kde jsou pasti, kde je nejslabší obrana a celkově se chovají pěkně svinsky, dokonce se hrabou skrz skály :D