Konečně jsem to dohrál, 7,5 hodinky času.
Vcelku dobrý hororový reboot série Resident Evil, bohužel ten horror byl super ze začátku a potom to začlo opadat. Nejvíc se mi asi líbily boss fighty (ale jen ty 2 první) a logické hádanky + videokazety. Na VR to musí být pecka, ale klasicky je to jen lepší hororová střílečka. Už jen ta délka a obsah absolutně neodpovídají ceně... Více v mojí recenzi.
poctivých 95% - kdyby byla delší pasáž v domě a kratší pasáž na konci a kdyby byla trochu jinak udělaná Evelyn. Je to stovka. Možná celkově kdyby se Bakerovic nakazili z vody a laboratoře byly jen dávno opuštěné cosi a nelítalo tam tolik oblud a Samara z kruhu tak by to bylo lepší. Jinak tomu snad nic vytknout nejde. Dokonalost. Chci víc!
@SilentWolf (01.02.2017 15:14): Tam ide o to, že poznáš heslo a nemáš vôbec dôvod zháňať tie predmety, aby si sa ho dozvedel. Tak som to robil aj ja a šiel rovno na hotové. Dá sa to robiť aj inak? Respektive, ako sa postupuje, ak si tú kazetu nevidel? Podstatné je každopádne iba to, aby si nevytiahol zátku zo suda, čím nerozleješ benzín na zem. To je to podstatné, čo sa zmenilo.

@Maximus (01.02.2017 14:30): Máš na mysli to, že musíť prejsť s tou sviečkou pod vodou do druhej miestnosti? Potom áno :)
@BINGMAN (01.02.2017 13:48): A přesto se k tomu váže jeden z největších záporů hry. Ethan je schopen udělat vše podle kazety - teda nevím jestli úplně vše, ihned poté jsem už šel rovnou k věci, ale nechat si bouchnout balonek do těla a ani trochu se nekrýt? Když předtím viděl ve videu co to udělá? A vůbec - co se vlastně pokazilo? Já tu scénu nepochopil. To vše se stalo jinak jen díky tomu že jsem nevytáhl tu zátku ze sudu? Prostě vůbec jsem nevěděl proč žiju, neudělal jsem pro to nic.
@Maximus (01.02.2017 08:46): Taky jsem doufal, že Lucase nějak přečůrá v té jeho hře a stane se obětí vlastního výtvoru. Ale že se ještě někde objeví, je doufám jisté, protože ten jeho Escape room byla jedna z nejlepších částí hry. A hlavně ses cítil jako borec, pokud sis předtím pustil "Happy Birthday" video. Ten pocit satisfakce. :)
@Maximus (01.02.2017 12:38): Jo, medium všeho pomůže, ale pod high to hrát nechci. Ještě zkusím pořešit nějaké on/off pitomosti a pak už zbývá jenom volejte řediteli, nevim co by na spuštění té šerednosti chtěli :-)
@GodOfTheSick (01.02.2017 11:39): Mal som ten istý problém. Ja som znižoval takmer všetky grafické nastavenia na medium a niektoré čo sa dali som úplne vypol. Napíš mi večer do pošty ak sa ti to nezlepší a ja ti napíšem ako som si to prenastavil.
Nevíte co mám nastavit, aby se hra nesekala? Na grafice mám 3GB a hned po pár vteřinách hraní je kapacita plná a hra se seká. Vždycky na určitých místech se sekne a fps spadnou z 60 na nulu. Snížení textur/stínů/vyhlazování nepomohlo. Ještě tam je rendering method a resolution scaling mám na 1, ale nevím co to má dělat. Sekat se to začlo až po večeři s hnusákama. Předtím kolem baráku a v přízemí běželo v pohodě 60 fps.
@M.a.t.t. (31.01.2017 22:52): Tá menšia variabilita nepriateľov mi trochu vadila, ale ako píšeš - po pribehovej stránke to dávalo zmysel a v konečnom dôsledku som s tým bol spokojný.

@SilentWolf (01.02.2017 09:01): Myslím si, že sa nemusíme o pokračovanie báť, síce to nesplnilo príliš smelé predajné plány Capcomu za prvý deň, ale sklamanie to pre nich určite nebude. Dúfam, že v tom budú pokračovať, ako si už napísal - vydali sa konečne dobrým smerom. A tiež na tu hru stále aj po dohrani myslím.
@Maximus (01.02.2017 08:46): nedohral. Jak dojdu z prace tak to finishnu.

ALucas by mohl byt DLC material jako vino. Budu slepe kupovat cokoliv co k tomu vydaji. Je to prekvapeni roku zatim.

Kazdopadne tomu 100% asi flaknu. Myslim na to porad, je to po dlouhe dobe horror u ktereho se trochu bojim. Nastvalo by me kdyby to odpiskali po 7 dile, zatimco serie prezila 5 a 6. Kupte to! Vsichni co mate alespon trochu radi horror. Tudy vede cesta v zanru. Nevidte v tom jen dalsi outlast.
@SilentWolf (01.02.2017 06:24): Už si to teda dohral? a pri tej babke som tiež stále čakal nejaký jumpscare :D ale sklamalo ma, že Lucasa si hlavný hrdina nepodal podobne ako jeho rodinu, Lucas vlastne prežil a to som sa tešil akým spôsobom umre :)
Nejvic na hre vitam jednu vec. Je to spoiler ktery nema s pribehem nic spolecneho ale jeden z tech co vas mohou pripravit o hodne atsmosfery. Takze doporucuju necist, kdo nedohral.
s babkou na koleckovem kresle neni spojen zadny jumpscare, celou dobu jsem si rikal, ze by bylo opravdu super, kdyby tam jen pasivne byla a clovek mel zbytecny strach. A voila, je to tak.
@CJ (31.01.2017 22:05): Atmoška je opravdu super, ta se mi taky moc líbila, ale jde mi o to, že jsem se nikdy o hrdinu nebál. A jasně, horor není jenom o strachu, ale pokud strach nemáš ani jednou, tak to též není nejlepší. Tak jsem to měl alespoň já.
Stejně by byla pecka, kdyby místo Ethana byl Leon, k němu by více sedělo takovýto "mít u prdele cokoliv nechutného" :D
@kristmeister (31.01.2017 20:24): Jsem rád, že nejsem jediný komu ti fešáci připomínací regenerados neboli jak já říkám třesavky. Jen mám starost z toho co jsem viděl, tak ve všech záběrů z recenzí vidim jen ty členy crazy rodinky a právě tyto potvory. Je tam nějaká variabilita? Pokud ne, tak zklamání a fail.
@BINGMAN (31.01.2017 20:18): Poriadne som sa zľakol iba 1x (keď sa išlo ku tým dverám a vyskočila Marguerite a hodila ťa do jamy, to som fakt nečakal), ale s Maximusom súhlasím, atmosféru to má výbornú, stále som čakal čo môže byť skryté za ďalším rohom. Sčasti na tom mala podiel aj hudba, tá to vždy celé dobre dotvárala. :)
Část s Lucasem mohla být delší. Už jsem na lodi po flashbacku. Zítra to dohraju a na jakékoliv DLC se hodně těším. Vadí mi tam asi jen samotní molded. Hodně lidí kritizovala Las Plagas ve čtverce, ale ti mě naopak hodně bavili. Ti molded jsou zklamání. A o to větší když jsou to v podstatě jediní nepřátelé, jen se liší končetinami.
@BINGMAN (31.01.2017 20:18): Ja som ale nikde nepísal, že som sa pri hre bál. Písal som, že má dobrú atmosféru, že som sa 10x poriadne zľakol a že to je vydarený terror plný nápadov a prekvapení. Nezastaví sa to, nemá hluché momenty a má to dobré tempo. Dobrý horor predsa nie je len o strachu :)

Narozdiel od Alien Isolation, pri ktorom som sa síce Votrelca zo začiatku bál, ale akonáhle som dostal do ruky plameňomet, už bol Votrelec totálne na smiech a hra strácala poriadne tempo v druhej polke a hluchých miest tam bolo kopec. Zatiaľ som však tieto hry hodnotil rovnako. RE7 ale asi o 5% zdvihnem hodnotenie, doznieva to stále vo mne :)
@SilentWolf (31.01.2017 19:11): Ku koncu sa to už trochu pokazí a je to až príliš akčné (stále však menej ako posledné časti série). Ale inak sa jedná o totálny terror plný nápadov, ktorému sa u mňa vyrovnáva z hororov posledných rokov len Evil Within.
Tuhle hru nejde dostatecne doporucit. Dosavadni zazitek je na 100%. Kdyz jsem mel chvilku pochyby objevil jsem kazetu happy birthday a znovu se utvrdil v tech superlativech. Akcnejsi konec to asi pokazi ale doposud to bylo tak 6-7 hodin poradneho terroru. A ted se jdu teprve seznamit se synkem.
@Garret (29.01.2017 05:35): C-cože? Ty dáš na mě? Ten tlak na hrudi.... nemůžu dýchat...

Fakt díky za pochvalu. Mé ego to potřebovalo :)
Jen věcná připomínka: Za tu dobu, co se zde pohybuji, jsem nabyl dojmu, že jsi spíše náročnější hráč. Nebuď na mě tedy pak moc zlý. :)

Já jsem teď u druhého boss fightu asi - a ten je tak creepy, že jsem si musel dát pauzu.
Dohrané. 3/4 hry super a plné nechutných hravých nápadov, záverečná časť už príliš skĺzla do akcie a aj nápadov už bolo menej. Inak však najlepší Resident Evil za posledných 15 rokov a jeden z najlepších herných hororov vôbec. Zľakol som sa asi tak 10x tak, že som sa skoro posral a atmosféra funguje takmer celú hru. Spokojnosť a po dohraní hry mi svietilo 10 hodín. (Steam klame, ten ukazuje až 14)
Zrovna jsem koukal na jednoho týpka na YT jak to hraje a říkal něco, že doufá, že to bude jako jednička, dvojka, trojka a ne jako zombie střílečka. No a pak ani nevěděl, k čemu slouží herby, že se v inventáři dá kombinovat a ani nepoznal ten odkaz na první díl s tou brokovnicí. Klasická Yt komerce, vyjde něco cool, tak to musím nahrát kvůli money.
Plus me to treba nepada. Akorat po zapojeni gamepadu nezmizne ukazatel. Musim ho presunout do rohu. A je tam az premrstene nastavitelna světlost. Z mistnosti kde nevidite nic udela mistnost, kde na vas sviti kazdy kazdy roh. To tu meli omezit.
Som si práve pozrel na youtube, že kde sa asi v hre nachádzam a veľmi som sa potešil, že som ešte len niekde v 1/4 hry. Je to zatiaľ hororová pecka a parádny odkaz na prvé a najlepšie Resident Evil hry.

@SilentWolf (27.01.2017 10:59): Ten bossfight bol dobre vymyslený, Už keď tá posadnutá Mia odrezala hlavnej postave s motorovkou ruku, som bol nasratý, že sa tá motorovka nedala použiť. V bossfighte som bol preto nadšený :)
Tak teda ten první "boss" fight je zajímavý.. :D takový Dark Souls s motorovkou vs. jakési obří nůžky
Tak zrovna grafika tu prim nehraje, kazdopadne je tam uz mezi nastavenim grafiky ten downscale a pokud na to nekdo ma PC tak to jde vylepsit tim. Ono jen na zacatku je k zblutí udelany les. Je to jak chyba v grafice, ale asi to tak ma byt. Zbytek hry v pohode.
Na RPS jsem četl že prý demo mělo znatelně lepší grafiku než plná, wtf ?

More of a biggie is that Resi 7: The Whole Boogaloo doesn’t look as horribly lovely as the demo which preceded it did. Textures are noticeably less detailed, and all told there’s a slight patina of sludge even to environments shared wholesale with the excellent demo. It’s not awful, but it is a disappointment: I was all set for splendour based on what I’d played a couple of weeks ago.
Nepřipadá vám to bez res.scalu na 2 jako totální rozmazaný hnus ? Trošku jsem stáhnul stíny a ještě něco a drží to 50-60 fps, ale na slabší sestavě bych to asi hrát nechtěl. :)
Co používáte za AA ?

: Tak to byl spíš ten úvod, teď je to ok i na "1".
Mne sa najviac na tejto novej časti páči práve to, že tam tie hlavné postavy konečne nie sú. Resident Evil 1 a 2 sú top a tým táto séria u mňa končí, ostatok ma už nebavil. Resident Evil 7 je zatiaľ pre mňa svieži vietor do tejto umierajúcej a vyčerpanej série. Zatiaľ ma to baví veľmi :)