@kristmeister (27.03.2023 22:06): tak rychlík že už jsi to dohrál, já do toho zatím stihl dát 7 hodin a jsem teď ve čtvrtý kapitole. Ta shooting range je btw hroznej bullshit :) Na gamepadu jsem se přes A nedostal, na myši Sko jako jo, ale na 100% stejně nic, nějakou tu lebku vždycky missnu. Ale holt už jsem starej a levej.
Mě teda hra dost naštvala na začátku, kdy přede mě hodila těžší variantu zombíka jako prvního enemáka. A já si na základě toho pocitu řekl, že seru na hardcore obtížnost..
..a teď toho zas lituji.

Fakt nevím. Stejnou věc udělali ve Village ale tam jsem ten úvod překonal.
@Paul (27.03.2023 20:36): Jojo tenhle rok jsou žně, chtělo to napravit ten minulej rok :D kilo dostal i původní Resi, který patří k mým nej hrám vůbec, takže by bylo vcelku nefér, kdyby remake dostal méně. Jediný, co mě na hře vadí je ten nepoměr počet nepřátel/munice. V původní hře se mi nestalo nikdy, že bych byl na suchu. Tady používat brokovnici je celkem luxus. A rychlík ani ne hele, steam ukazuje 18,5 hodiny, ale ono dost času jsem strávil na střelnici a taky jsem vyzobal všechny poklady, co ve hře jsou.

Těším se na druhý průchod, dám si ten profesionál mód, kde nejsou autosavy :)
Mám dohráno, super jízda. Akorát mě mrzí, že vystřihli bossfight s U-3, který je za mě nejlepší v původním RE4.
Hraju pomalu, dneska jen pár hodin, jsem zatím ve třetí kapitole, ale je to fakt pecka. Baví mě to podobně jako Village a víc než remaky 2/3.

Chci ale zpátky bundu a štve mě že nemůžu používat baterku dle libosti.
Pecka. Originál jsem nehrál, ale bavil jsem se dobře, i když subjektivně trošku lepší dojem na mě udělal zombie survival předchozích dvou remaků.
Žádné bugy nebo problémy s výkonem a obstojná herní doba - cca 18h na první průchod.
@kristmeister (25.03.2023 20:15): Já dal taky střední (s gamepadem bez aim assistu). A ve vesnici jsem nechcíp :) Ale teď jsem chcíp později, úplně trapně, protože jsem si nevšiml že nemám nůž a naivně jsem měl za to, že nůž mám furt (že je nerozbitnej). Tak se snažím bodat a bodat a ono nic a nic až se do mě poslední zbývající vidlák zakousne. Každopádně se to hraje fakt dobře a vypadá to luxusně.
Jsem nadšenej jak svině. Měl jsem trochu obavy, aby si to zachovalo hratelnost z původní čtyřky a naštěstí se to hraje skoro stejně. Jsem už v hradu a zatím všechny bossfighty na první pokus.... kromě teda úvodního village encounteru, kde se docela stydím, že až napodruhé :D
@Paul (24.03.2023 17:53): Jak jsem koupil, tak prodávám. Ano, nejdřív se mluvilo jen o Xboxu. Pak došlo i na exoty, co mají ovladač i u PC.

Stejně se mi z TPS nikdy neovládalo tak dobře jako Mafia 3. Nevím, že tohle nějak nesjednotěj.
V Direct weekly od DF říkali, že prý to má nějaké podělané ovládání při použití Xbox ovladače. Jako přišlo mi to takový nemotorný, tak možná proto to vám myšařům připadalo na pohodu a já se trápil. Já tím jak hraju vykopávky, tak mi nepřijde divný, když se hra ovládá blbě :-D
@Sasakr (11.03.2023 22:30): teď jsem to udělal naprosto bez problémů a to jsem ve Village opakoval úvodní pasáž asi 20x. Tady střelím do hlavy a dám kopanec. Rinse and repeat. Nábojů mám 30. Týpka s motorovkou jsem ani neviděl. Je příjemné zase pro jednou kosit pomalé "zombíky". :D Ve Village jsem si teda zvykal fakt dýl.
Tak po tom, co jsem koukl, ze to ma 93 na metacritic z 93 recenzi, jsem to demo nainstaloval znovu, konecne nejak rozume nastavil to mireni a dohral ho a je to fajn no. Tak to asi zkusim rovnou jak to vyjde. :P Jinak co se tyce te Leonovy vahy a tezkopadneho pohybu, zkusil jsem nainstalovat pro srovnani RE3 Remake a ano, Jill je o neco hbitejsi. Ale zvyknu si. Tedy pokud to jako Village neodlozim po nejakych dvou hodinach hrani. :)
@BUMTARATA (17.03.2023 09:06): Přemýšlel jsem, zda si na víkend koupit remake Dead Space, ale pak jsem si řekl, že už vydržím na Resiho 4. Těším se jak blázen! Ta čtyřka byla za mě prostě nejlepší. A když do toho žánru už Mikami hodil vidle, ještě že vzniká aspoň tohle.
Já originál nehrál.

No nevím, kolik jich tak člověk může pobít? Nábojů má tak dva zásobníky, něco zvládne nožem a měl jsem jeden světelnej granát, tak jich pak člověk pár zmeelee.
@M.a.t.t. (11.03.2023 18:26): No myslím že ve Village to malinko přehnali. Protože hra pak takto těžká určitě není a hráče to jen odradí hrát to na tu nejtěžší obtížnost, která je pak po zbytek hry docela ok.
@Sasakr (11.03.2023 18:01): Tak to bolo aj v origináli a nie je to jedinýkrát čo sme sa dočkali niečoho podobného v rámci tejto série. Nie som si však úplne istý, či je tam len tradičný odpočet, alebo to nejak závisií od toho, koľko hráč zabije nepriateľov. Tak či tak v tom nevidím problém, tento frenetický úvod dokáže veľmi dobre pripraviť na zvyšok hry :)
Doporučené nastavení pro RX580, 1440p a 60 FPS. Celkem jsem s tím laboroval, ale takhle je to úplně stutter-free a vypadá to ok.

Jinak SSAO je evidentně nějaký buglý, hra je pak tak zmavá, že není nic vidět. Je potřeba použít CACAO.

Co se týče hraní, jak dojdu do Kostnice, kde upalují Husa, tak jsem v řiti. Dojdou mi náboje a těch maníků je tam tolik, že s tím nehnu. Ve stealth jich udělám jen pár a pak se stejně spustí horda.

Ovladač není ideální, no. Nechápu, proč to všichni nezkopírují z Mafie 2/3.
Jo vypada to pekne, jede to pekne. Vychozi nastaveni ovladace je mega na pest, to se neda hrat (proc to tak malo vyvojaru dokaze odladit spravne?), nastesti je tam dost moznosti si s tim pohrat, ale i tak to bude bida v tom, ze se budu rozhlizet rychle jen abych alespon trochu vyvazil to, ze Leon vazi tunu. Chcipl jsem hned u prvniho typka i kdyz jsem mu nasolil vsech deset kulek do palice, takze random damage je asi stale aktualni. Remaky dvojky a trojky jsem si uzil, i sedmicku, ale uz Village me prilis nebavil a prestal jsem ho hrat tak po dvou hodinach. Jsem tou hratelnosti nejak prejedeny, takze tohle asi take zatim vynecham.
Zkusil jsem demo, běží perfektně, vypadá perfektně, hraje se...jako resident evil. Zase budou v recenzích lítat devítky..
@Tulareanus (11.01.2023 11:00): Myšleno tak, že RE2 (a asi ani RE3) remaster/resp. remake mě moc nenadchl, na rozdíl od výborného RE1 remasteru. Takže doufám, že RE4 půjde spíš cestou RE1 a ne RE2.

Na druhou stranu, RE4 je stále fajn po technické stránce, takže to není nějaká velká ztráta.

RE2 HD verze (mod) je fajn, ale nejlepší asi v emulátoru.
@7c (10.01.2023 18:30): Akože vyzerá to fakt dobre, akurát sa mi miestami zdá, ako keby boli tváre v cutscénach s menšou detailnosťou ako v RE 2 remaku, čo je divné, ale tak možno lebo pracovná verzia alebo niečo...

Inak neviem, čo myslíš tým, že sa obávaš RE 2 remaster. To asi sotva bude nejaké remaster, keď len nedávno bol remake, nie?