Reigns: Three Kingdoms

29.11.2022
11.01.2024

Reigns: Three Kingdoms je již pátým dílem v sérii Reigns. Tentokrát exkluzivně dostupný jen předplatitelům streamovací služby Netflix na platformy s operačním systémem Android a iOS.

V tomto díle se podíváme do Číny na konci vlády dynastie Han. Hra staví stále na stejných základech jako předchozí díly série. Jednoduchým rozhodováním ovlivňujete čtyři ukazatele symbolizující různé aspekty vaší vlády a snažíte se co nejdéle udržet u moci a naživu. Novinkou je zde sbírání nových jednotek a jejich přidávání do své armády. Tedy sbírání kartiček nových hrdinů, které přibývají do vašeho balíčku. Ty pak využijete v novém a jednoduchém tahovém soubojovém systému, do kterého se přepnete pokud už jen diplomacie nestačí.

• Android 20
Původní Reigns osobně považuji za velmi příjemnou mobilní hru, kterou člověk mohl díky jejímu jednoduchému ovládání a konceptu hrát v podstatě během jakékoliv cesty kamkoliv. Jakmile jsem si tedy všiml, že součástí předplatného na Netflixu je nový díl s podtitulem Three Kingdoms, byl jsem potěšen. Pak jsem ale dostal studenou sprchu...

Z mé zkušenosti je hra totiž v naprosto otřesném technickém stavu. Padá, zamrzá a dialogy či obrázky se občas nezobrazují správně. Hru jsem hrál na Xiaomi Mi 10T Pro, kterému nedělalo problém rozjet Genshin Impact nebo třeba hru Raji: An Ancient Epic, která je čirou náhodou také na Netflixu. Domnívám se tedy, že ve výkonu problém nebude. Hru jsem musel každou chvíli restartovat a kvůli tomu bych se nebál ji označit za nehratelnou. Když k tomu ještě přidám to, že Three Kingdoms obsahují jenom minimum inovací, a otravný nepřeskočitelný prolog, neexistuje tady důvod, proč se do hry vrhat.

Mezi jediná pozitiva tak bohužel patří příjemné východní zasazení, jednoduše pochopitelný vizuál a mechaniky, které fungovali v původním Reigns. Neexistuje tu ale bohužel žádný důvod, proč si nezahrát radši právě originál.

Pro: mechaniky z původního Reigns, východní zasazení

Proti: otřesený technický stav, otravný prolog, téměř žádné inovace