Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Red Matter

24.05.2018
06.12.2018
15.08.2019
kompatibilní
80
3 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Red Matter je logická adventurní hra s důrazem na příběh, která se odehrává během dystopické věděcko-fantastické studené války. Vžijete se do role agenta Epsilona, astronauta Atlantic Union, který je vyslán na měsíční opuštěnou základnu Volgravian na zmrzlé, vzdálené planetě. Vaším úkolem bude vyšetřit podezřelý výzkumný projekt nejvyššího utajení.

Jak se operace postupně vyvíjí, dostavuje se paranoia. Nejste si jistý, kdo doopravdy jste nebo pro koho pracujete. Budete používat nejrůznější hi-tech nástroje pro dešifrování skrytých zpráv a mechanismů, abyste odkryli čím dál hlubší a temnější tajemství zařízení. Ale měl byste si dávat pozor, co můžete najít... Jakmile odhalíte pravdu, budete schopný se s ní vyrovnat? Utajte jí. Skryjte jí před sebou samým.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PS4 90
Red Matter mi připomíná hru Prey, kterou potkal z nějakého důvodu stejný osud. Skvělá napínavá hra, která je na poměry VR v luxusním grafickém kabátku, s filmovou hudbou a oldschoolovým stylovým prostředím. Hutná atmosféra, která by se dala na každém kroku krájet a ještě dlouho po dohrání budete přemýšlet nad tím, o čem to vlastně celé bylo. Hádanky nejsou nijak originální. Až nápadně se podobaly logickým puzzlům z podobně zaměřené VR hry Statik, ale zapadají do hry bez problémů.

Hru jsem vyhlížel tři čtvrtě roku, kdy jsem čekal na zajímavou slevu v Playstation Store. Nechtěl jsem totiž platit přes osm stovek za pár hodinovou VR hru - sice skvěle hodnocenou, ale na své vysoké hodnocení až příliš neznámou. Nakonec mě konec roku pro zdejší Herní výzvu 2019 donutil a nelituji koupě ani v nejmenším.

Je škoda, že jsou některé VR tituly tolik přehlíženy a leží kdesi v chladném stínu VR trháků jako Beat Saber (nesporně právem opěvovaný) a tiše čekají, komu své tajemství odhalí. Stejně jako vzdálená výzkumná základna Volgravian, skrývající kdesi na okraji Sluneční soustavy děsivou pravdu.

"She loved the soil. Then the soil loved her."
+8