@S4TW (12.01.2023 14:16): Ja som práve dohral hlavný príbeh predvčerom tiež a teda tie posledné misie, to bolo dosť emotívne. Som na začiatku epilógu a odvtedy som nemal veľmi šancu hrať, ale už teraz ma hnevá, že prvý RDR nie je na pc, hoci najradšej by som mal poctivý remake.
Tak dohrán hlavní příběh, ještě mi chybí epilog, ale jakože wow… ačkoliv se většina plot twistů dá očekávat, tak ty emoce z toho i tak cloumají :)
@Paul (08.01.2023 15:00): Dík. Mňa na tom obzvlášť štve to, že keby som mal nejaký obskurný problém, tak to ešte chápem, ale evidentne som mal od toho 28. 12. ten najrozšírenejší problém, čo majú a nevedia to vyriešiť. O to viac, že do pôvodného ticketu som im napísal svoju IP adresu a že mám podozrenie, že je to spôsobené IP adresou a ich zablokovaním, lebo z inej IP z mobilného internetu sa viem na social club pripojiť. Čiže som tým debil v podstate dal príčinu aj riešenie. A keď som im napísal po 4 dňoch ticha, že ako pokročili s mojim ticketom, tak ani po ďalších 4 dňoch vôbec neodpísali. Hlavne, že megakorporát, čo len berie prachy.

Ale najviac ma štve, že som sa tešil, že si cez vianočnú dovolenku konečne poriadne RDR 2 zahrám a vyriešil som to dnes... zajtra mi opäť začína práca...
@Misanekk3 (08.01.2023 01:19): Takýto problém s inou chybovou hláškou mi začal 28.12., reportoval som to rockstaru, ktorý doteraz môj ticket nevyriešil, ale dnes sa mi to konečne podarilo vyriešiť samému. Bolo nutné zmeniť IP adresu. Väčšina providerov internetu priradzuje dynamickú IP adresu. Čiže skús vyskúšať vypnúť router/modem (vypnúť, nie resetovať) na aspoň 20 minút a potom zapnúť, aby ti prevádzkovateľ dal novú dynamickú IP adresu. IP Adresu pred vypnutím odporúčam skontrolovať tu (stačí sledovať IPv4 údaj) a po znovazapnutí znova, aby si si overila, že sa ti IP adresa zmenila. Dosť záleží na internetovom prevádzkovateľovi, čím menšia firma, tým dlhšie trvá než sa IP zmení, lebo majú menší rozsah. Ja som napr. vypol internet na celú noc, aby som dostal novú IP adresu, lebo ak som to vypol na 15 - 30 minút, tak mi alokovalo tú istú.

Vyzerá to, že idiotský rockstar zablokoval celé pásma IP adries, lebo ľudí, ktorým prestala hra ísť je dosť na steame aj reddite.
Ahojky mám takový problém hrála jsem normálně rdr2 a pak jsem to chtěla zapnout ale nešlo to házelo to error 0x50060198 tak jsem zkusila počkat 3 dny ale nepomohlo to,už je to asi třetí týden a furt nejede.Přihlásila jsem se znova přes prohlížeč nic,internet dobrý,rychlost téžzkoušela různý typy co jsem našla ale ani jedno nepomohlonevíte co bych ještě mohla zkusitděkuji za odpověď
Nevíte někdo, proč mi hra vždycky na stejném místě spadne? Jedná se o misi, ve které jdete na párty Angela Bronte, když jdu ze schodů, tak hra vždycky spadne do Windows bez chybové hlášky, prostě se vypne...
@Vynex (07.01.2023 23:16): jsem rád že se líbilo, na 1923 se taky chystám, ale počkám až bude aspoň první sezóna venku celá. Jinak Taylor Sheridan má impresivní filmografii, časem si dám i Tulsa King, Mayor of Kingstown a Yellowstone. Časem :)
@Paul (13.12.2022 00:00): Děkuji moc, za tohle doporučení, dlouho jsem neviděl něco co mě takhle dostane. A díky tomu teď sleduji také 1923. Vůbec jsem nevěděl, že něco takového existuje. Velká škoda, že o každém projektu na Netflixu je slyšet až na Mars, ale o tomhle klenotu jsem se dozvěděl náhodou díky tobě. Ještě jednou díky :)
@S4TW (04.01.2023 11:27): Mal som to úplne rovnako. :D Ale v tom mi to práve prišlo božie, že som žil echt zálesácký život, v rámci ktorého sa odohrával ten príbeh, ten lov (a potom táborenie v lese a opekanie čerstvo ulovenej diviny s čerstvo natrhanými bylinkami) bol pre mňa asi tým najzásadnejším momentom imerzie.
@Flowerpot (04.01.2023 11:23): mě ten lov právě taky hodně baví, až tak moc, že mě vlastně štve, že mě odtahuje od samotného příběhu, zatím to mám tak, že polovinu herní doby trávím lovem… :)
Ona sa vaša lovecká schopnosť progresívne zlepšuje. Neviem, kde presne ste, ale časom začnete vidieť tie hviezdičky už na stopách (takže nemusíte plýtvať čas s menej kvalitnou korisťou) a počas dead eyu kritické miesta, ktorými ich zabijete na jeden pokus (hlava a srdce, aj bez tejto schopnosti je stopercentnou istotou na clean kill headshot). Plus ako už píše adam.kulhanek, je nutné pomocou beštiáru voliť správne zbrane a náboje (až na legendary animals, ktoré nemajú odstupňovanú kvalitu, takže ich môžete zabiť akokoľvek).

Plus pomáha trinket z legendárneho srnca, ktorý zvyšuje pravdepodobnosť kvality koží.

Inak aj tak lov vyžaduje trpezlivosť a ani s týmto všetkým nie je úplne jednoduchý, ale mňa teda aj práve preto strašne bavil (že to práve simuluje lov aj v tomto ohľade), tak snáď bude baviť podobne.
@S4TW (02.01.2023 15:12): Taky s tím lovem dost bojuju a zatím jsem chytil akorát tak 3 hvězdičkové srnky.

Co jsem se tak koukal na netu je důležité mít správnou zbraň a střelivo (to zjistíš po prostudování daného zvířete) a pak to chce čas a v klidu sledovat nějaké hejno pomocí dalekohledu a vyhlídnout si tříhvězdičkový kousek. Pak je potřeba se přiblížit na dostřel a s dead eye dané zvíře kriticky trefit. Co jsem tak četl, tak na plížení může být vhodné "nesmrdět" (tzn. vykoupat se v hotelu nebo použít příslušný lovecký přípravek) a taky se může hodit nějaká past/vábnička.

I když tohle všechno vím, tak se mi to stejně moc nedaří, vždy se něco pokazí a mám obvykle jen dvě hvězdy. Tak třeba ještě někdo dá lepší tip.
Nějaká rada, jak nejlépe lovit, aby kvalita kůže byla co největší? Přijde mi, že 100% kvalitu má tak jedno z 20, i když chytnu jelena lasem nebo zastřelím šípem, co dělám špatně?
@Paul (29.12.2022 11:50): Stejná zkušenost, bohužel jsem u Rockstar použil nějaké své slabší heslo (zřejmě někde uniklo), a second factor dodělali až později, takže jsem jej zapomněl aktivovat. Takže taky nějaký ruský mamrd mi změnil mail a heslo k účtu (bohužel Rockstar to dělá bez nutnosti potvrzení změny v původním emailu, což je dost bezpečnostní díra). Naštěstí podpora zafungovala, během pár dní jsem měl účet zpátky. Ale bezvadný zážitek.
Tak rockstar mi po 32 hodinách odpísal na ticket s tým, že nech im pošlem screenshot, že mi funguje internet, screenshot mojej ip adresy (mám statickú a posielal som im to v pôvodnom tickete) a ip configu. To sú fakt blbci. Ale tak poslal som, tak uvidíme, ako nič nezistia...
@Adieu (30.12.2022 14:04): No mňa to obzvlášť štve preto, že mám odohraných 130 hodín a som na začiatku 6. kategórie a nemal som žiaden problém. Mojim pc to určite nie je, lebo som nič nemenil, nič neinštaloval medzitým ako to prestalo ísť. A štve ma to preto, lebo teraz mám konečne vybranú nejakú dovolenku medzi sviatkami a tešil som sa, že to konečne dohrám. :(
@Tulareanus (30.12.2022 13:35): To je fakt neskutečný, já takhle týden dva dozadu bojoval s Originem/EA App kvůli Fifince 23 na Steamu, kdy ty jejich launchery svévolně blokovaly spuštění hry. A pořádně se ve mně vařily chcanky. Asi ještě pořídím od těch korporátních šmejdů to Hogwarts Legacy pro družku a pak nákupčí bojkot.

Jinak vidím, že Ajantis tu RDR2 hodnocením pořádně sejmul, to by jistě stálo za komentář. :-)
Tak rockstar support sa ani po 26 hodinách neozval a steam diskusia k hre je za posledné dva dni plná threadov o tom, ako sa ľuďom nedá hrať, lebo sa ich social club neprihlási. Je to na hovno, skúšal som aj úplne odinštalovať a vymazať všetky dáta vrátane registrov social clubu a čistý install a nič nepomohlo. :/ Keby sa tá ich hra dala hrať aspoň offline, ale nie, rockstar musia byť znova hazli.
@Paul (29.12.2022 11:50): Skúšal som sa nalogovať do social clubu z mobilu z inej IP a funguje mi tá url aj sa mi podarilo prihlásiť do účtu. Problém je, že doma mám statickú IP adresu od providera. Predpokladám, že mi asi zabanovali IP, hoci na to nebol najmenší dôvod (RDR online som nemal nikdy ani zapnuté), je možné, že banovali celé pásmo a nielen konkrétne adresy. Napísal som každopádne do rockstaru ticket, dík za tip.

@Adieu (29.12.2022 11:45): No je to otrasné a absurdné hlavne na offline hranie. Chápal by som ešte pri prvom spustení, ale byť neustále online v tej ich sračke je hrozné.
Ide Vám rockstar game launcher alebo spustiť hra cez steam? Neviem, či má nejaký hromadný výpadok rockstar a serú na to alebo je to skôr nejaký lokálnejší problém.
@Tulareanus (27.12.2022 16:53): tak s tím koněm to dává smysl tak napůl, když mi to spawne koně, kterého jsem neměl místo toho, kterého jsem měl zrovna v době save u sebe... ale ok, beru to tak, jak mi hra karty rozdala, už s tím aspoň mohu pracovat, toho koně mi je líto, protože to byla láska na první pohled :D
@S4TW (27.12.2022 16:41): S tými koňmi je v tom hra blbá, ale dáva to zmysel, aj keď by stačilo, keby ti dalo posledného koňa, ktorého si ovládal. A čo sa týka loadnutia, áno, ono to nie je ako klasický save, kde si presne na tom istom mieste, ale dá ťa to na nejaký spawn point do tej lokality. Je to asi aj kvôli tomu, aby si hra nemusela všetky spawnpointy npc a podobne pamätať a aby ťa niečo rovno nezabilo.

Ja som včera prvý raz cestoval vlakom, lebo som inak vždy chodil koňmo a v tej animácii, kde príde vlak, na ktorý nasadnem mi vlak zrazil môjho koňa stojaceho na kolajnici. Avšak po dokončení cesty bol môj kôň našťastie v poriadku. :D
@Tulareanus (27.12.2022 16:27): ok, tak itemy možná jo, ale hodí mě to jinde na mapě, než jsem save provedl a vzalo mi to "dočasného" koně, kterého jsem si chtěl mimochodem ustájit :D, teď už aspoň vím, že s tím nemohu čekat na potom, ale musím to udělat hned...
@S4TW (27.12.2022 15:40): tie itemy sa ponechajú. S dočasným koňom je to tak, že kým z neho nespravis napr ustajnenim permanentneho. Lebo takto môžeš skočiť hocikedy na hociktorého.
Ja som včera hral a loadol a mal som všetko, čo som mal pri save.
Teda, ale on i ten reload normálního savu pokazí nasbírané itemy, třeba teď jsem umřel, dal jsem si reload z normálního save a najednou jsem měl jiného koně, než kterého jsem si poctivě vybojoval, tohle je teda hodně zvláštní... to už tam v podstatě ty manuální saves skoro být nemusí :D

Obecně mi přijde, že tady nefunguje takové to, udělám si tenhle hlavní quest, do toho nějaký vedlejšák, cestou si něco nalovím a posbírám... člověk se prostě musí věnovat jedné věci, tu poctivě dodělat, všechno si dovézt zpět do bezpečí a pak se věnovat něčemu jinému, jinak tu dost hrozí, že o všechno přijde :D... je to vlastně super, jen si na to musím trochu zvyknout...
@Tulareanus (26.12.2022 17:26): po té kožešině jsem chtěl taky reload, ale jelikož jsem mělo poslední save asi hodinu zpět, tak jsem oželel kožešinu (teda prachy) a beru to jako ponaučení... btw. je tam quick save? to by věci mohlo značně usnadnit... (ok, není :D)

Jinak, jak jsou přestřelky ve hře super jednoduché, tak umřít na vlky nebo medvěda tak těžké není :D... což mi taky pokazilo už dva quick eventy...
@S4TW (26.12.2022 17:10): ja som si párkrát hru loadoval, najmä ak som umrel a na koni hŕba kožušín. Ale inak áno, po kúpení všetkých camp upgradov, mi stále ostávalo vyše 4000$. Keby to tak Dutch vedel. :D
@JohnCZ (26.12.2022 17:15): jo, taky mám pocit, že tohle mě bude dost pálit :D, už asi 3x jsem zdechl při nějaké blbé situaci a posral si svůj vysněný průchod, jak jsem si ho plánoval :D
@S4TW (26.12.2022 16:05): Přijdeš sice o prachy, za které bys kožešinu prodal, ale u trappera budou odměny odemčené. /edit: shit, Tul rychlejší.

Tohle je jedna z věcí, co mě btw docela štve. V té hře se dá zdechnout celkem snadno a rychle a není nic otravnějšího, než v mžiku přijít o celou kupu kožešin při cestě z třeba půlhodinového lovu. Tuhle mě takhle při návratu v random eventu přepadla tlupa banditů. Ani jsem nestihl zareagovat. :D
@Adieu (26.12.2022 16:34): ale na stránkách píší toto:

Problem : What can I do if a Legendary Animal pelt is lost or ruined because I was unable to skin the animal, lost the pelt, or the animal died while I was in the area?

Answer : This can happen if the Legendary Animal has fallen into the water, the pelt is too damaged to be skinned, the pelt is lost, or the animal died while the player was in the area.

While you will not be able to sell the pelt for in-game cash when it is lost or unable to be skinned from the animal, the defeat of Legendary Animals is recorded by the Trapper and any materials from Legendary Animals needed to craft in-game items or resources will be available at the Trapper.

Players can access the materials at the Trapper in one of the two following ways:

Allowing in-game time pass:
Leave the Legendary Animal area
Sleep or allow two in-game days to pass
Speak to the Trapper

Trigger a shopkeeper update:
Leave the Legendary Animal area
Perform a manual save
Reboot your console
Reload your game
Speak to the Trapper

tak jak teda?
Zabil jsem legendárního medvěda, ale když jsem převážel kožešinu, tak mě sežrali vlci, kožešina už na koni po mé smrti není, znamená to, že jsem o to definitivně přišel? :D
@S4TW (25.12.2022 23:48): Osobně jsem se do ní zažral od prvního okamžiku, ale je pravda, že to není ani náhodou klasická mainstreamovka a i po mnoha hodinách si pořád na řadu věcí teprve zvykám a osvojuji si je. Např. při posledním hraní jsem přišel konečně na to, jak měnit druhy střeliva. :D

Líbí se mi, že se hra vůbec nesnaží dodržovat takové to 40s pravidlo otevřeného světa, že musí co dvě minuty házet hráči do cesty něco zajímavého. Naopak působí daleko zajímavěji tím, jak ten svět působí přirozeně a ne tak okatě videoherně. Někomu se to jistě může zdát děsně zdlouhavé, ale mě tohle toulání fest baví. Přál bych si v podobném duchu více her, ale zároveň si uvědomuju, že takhle naplňující pocit ze samotného pohybu v herním prostředí moc vývojářů navodit nedokáže, resp. nemají prostředky na to vytvořit takhle věrohodně simulovaný a originálním obsahem nadupaný otevřený svět, který obstojí sám o sobě.
@S4TW (25.12.2022 23:48): já to nezvládl ani po třiceti hodinách no, můžeš si přečíst zdejší diskuzi. ale hodně štěstí s tím, možná se k tomu někdy vrátím apod.

doufám že ti to sedne :) bez ironie nyní.