@Elemir (18.04.2019 22:30): Jo, a to uz teraz vyzera schodnejsie. Ja som to hral prvy raz hned po vydani a... au. Imho, Blade of Destiny bola jedina z trilogie, ktorej by sa nejaky ten remake hodil (nie nutne, ale... dobre spraveny by bol fajn). Star Trail aj Riva sa dnes daju bez problemov hrat a vyzeraju stale dobre. Ale zas dnesne decka... (no nic, uz zase idem do starec modu :) )
@MickTheMage (komentář): přemýšlel jsem, že bych tu shrnul svoje poznatky, ale když to vezmu do důsledku, tak si stav hry vystihl perfektně a nemám k tomu co dodat, protože ono to stále platí :) Jsou prostě věci, které ani patche neopraví. Mě osobně to docela mrzí, protože do tohohle remaku jsem vkládal veškeré své naděje. Na počátku to vypadalo naprosto skvěle, ale realita je bohužel jiná. Remake Star Trailu je na tom lépe, ale už u něj se ukazuje, že tenhle tým neumí přenést samotnou atmosféru originálu. V skrytu duše se modlím, aby se nepustili ještě do remake Rivy.
doporučuji mít zaplou konzoli (myšleno "příkazový řádek" či jak to nazvat...), nevím jestli po bylo F11 či co... jak na herní konzoli to nevím... ukazuje to rolly na testy a třeba získané zkušenosti nebo +body k božstvu poté co člověk podstoupí nějaké střetnutí, test či podobně... jinak se vlastně ani nedozví, že se něco stalo...
@jvempire (05.03.2019 10:29): asi jde o zvyk. Ja mam mini gauc i u PC, na zidle me nikdy neuzilo:) Ja hral kdysi Rivu, nejak kolem roku 2000, a uz si to skoro nevybavuju. Obecne u straych klasickych rpg mam vyrazne mezery, ktere asi uz nikdy nedozenu. Pokud nekdo neudela remake:)
@Charllize (05.03.2019 10:23): Na gamepad jsem si i zvykl, ale nějak jsem se nenaučil hrát z gauče. Prostě pohodlná židle u stolu je super, ale na gauči s gamepadem hraji hodinu a mám dost. Každopádně Arkania je fajn svět a stojí za to ho projít v jakékoli inkarnaci.
@jvempire (05.03.2019 10:18): to ja to mam zas naopak, utrpeni je PC. Ale myslim ze pokud jde o hru samotnou, tak krome ovladani to bude to same, a o to nakonec jde. Driv to byvalo jinak, konzolove verze byli casto oproti PC orezane, obvzlast pokud slo o komplexni PC rpg nebo strategii.

Co se tyce originalu, chapu vase duvody a otazniky nad hlavou proc hraju ten remake, ale holt original mi prijde hnusny. Nemyslim tim estetickou stranku veci, ale proste zastaralost. Ja uz se tam vracet nechci. Koneckoncu, nezatizenost originalem, muze byt u toho remaku plus:)
@Charllize (05.03.2019 09:47): Ale Elemir hrál i originál. Je ovšem pravda, že remake ho nakonec celkem bavil, i z toho důvodu o tom sám uvažuji (do budoucna). Ale hraní na konzoli si neumím představit, pro mě je to vždy utrpení a snesu to vždy jen kvůli exkluzivitám.
@Richmond (05.03.2019 09:06): Ja vedel ze te to pohorsi :)

Vcera jsem to testoval, az na to ze to vypada jak ruska hra z prelomu tisiceliti to je asi ok. Jeden z duvodu hrani na konzoli je ten ze jsem predpokladal ze tam ta hra dobre pobezi, coz jsem predpokladal spravne. Moje PC uz je starsi, a co si vzpominam tak verzi co jsem tam zkousel moc nedavalo. Co muzu porovnant tak treba souboje pusobi mnohem lip nez co jsem videl, zrejme museli hre dodat dalsich par patchu.
Vytvoril jsem partu, coz zabralo asi dve hodiny, a hura na to :)

PS: asi pujdu vytahnout nejaky rozumy z Elemira, ten to tusim hral ten remake a nebude me mit za kacire:)
Tak koupeno, oba remaky. Jsem pripraven na vse. Zacnu samo Blade of Destiny. Posledni dobou mi z tech jrpg uz hrabe, takze trochu zmena. Zajimalo by me jestli ma PS4 BoD verze i ty podivny DLC co si autori asi vycucali z prstu :)

A co Riva, tu taky predelaj? Tu jedinou jsem kdysi hral.

nejaky rady do zacatku?
mám čerstvě nainstalováno s DLC a datadiskem, naroloval jsem družinu a zatím skončil :)
Hráli jste to někdo v poslední době? Váhám, jestli si prodloužený víkend vyplnit tímto remakem nebo originálem :)
Další doladění....

Celebrating the two year release anniversary of Blade of Destiny HD last month we are proud to present the new Patch 1.35. In cooperation with our industrious Betas and assisted by the community we also present the Free DLC "With Blade and Brilliance". Enjoy!

odkaz
@Eurokai (29.06.2014 18:04): Da sa to uz hrat. Ked zozenies sa cca 1 euro, tak by ti to nemuselo ublizit. Ale stale to ma k idealnej dokonalosti imho daleko :) Cakam na slubeny patch, ktory by mal prekopat suboje, ale... ked to tak sledujem neviem ci sa ho este dockam.