Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Rastan

81
2 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1987 Arcade
1988 SegaMSSpectrumC64AmstCPCMSX
1990 PCApple II
09.08.1991 SegaGG
Vývojáři:
Taito Corporation, Imagine Software (AmstCPC verze, C64 verze, Spectrum verze), NovaLogic (Apple II verze), Icon Design Ltd. (Spectrum verze)
Be the invincible ancient Warlord, Rastan! Na úsvitu věků, než mudrci začali psát první kroniky, když ještě širou zem i hlubiny oceánů křižovali mýtičtí netvoři, žil barbarský hrdina, jehož příběh by byl hoden záznamu. Po napadení své vesnice útočníky z neznámých končin neváhal ani chvíli a ihned po odražení nájezdu se vydal hledat toho, kdo hrdlořezy poslal. Rastanova výprava bude trvat po tři léta, během kterých toho mladý válečník zažije dost na to, aby pak doma na vesnici svými historkami bavil štamgasty v krčmě až do kmetského věku a ještě mu zbyly příběhy pro vnoučata. Dokáže však po všech útrapách putování skolit neporazitelnou obludu Gigu a srazit do prachu pyšného hradního krále, jehož muži rozpoutali v Rastanově rodišti peklo?

Rastanova původem automatová dobrodružství o pěti dějstvích, s bossem na konci každého z nich, jsou plné kostlivců, chimér, létajících démonů a řadí se k barbarskému subžánru Sword & Sorcery. Ten byl v 80. a raných 90. letech zejména díky Miliusově filmu Barbar Conan (1982) na vrcholu své popularity. Během hraní této japonské skrolovací arkády vystřídáte několik zbraní s odlišným účinkem, jako je ohnivý meč, sekera či řemdih. Chránit se můžete brněním, které najdete ve formě štítů, krunýřů a plášťů. Náhrdelníky zvýší vaši výdrž a magické prsteny zase zlepší dovednosti se zbraní. Pozor musíte dávat na umělé i přírodní pasti, od bodáků, přes vodopády, bahno až po oheň. Občas vás bude tlačit čas, třeba při skákání přes potápějící se kameny, kdy si musíte svůj postup správně načasovat.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.