no, aspekt v tom není žádný, je to prostě bordel, u kterého se již pár let zpět vědělo, že se bude jen zhoršovat, pokud se to nějak nerozsekne... nerozseklo, tak za chvilku už to bude úplně nepřehledné :)
Rád bych jen kulantně dodal, že Mass Effect remaster tu byl před lety zamítnut. I s ohledem na fakt, že překopával hratelnost - Gunplay, jízdní model, AI. Plus invetář, UI, modifikovaný engine, lepší nasvícení, textury, modely. A na rozdíl od Qejka 2 má na Steamu unikátní profil.

Zde na databázi je pár remasterů, které nějakým záhadným způsobem dostali zelenou. Fakt by mě zajímalo, co je ten určující aspekt, který tý hře dá to privilegium zde být.

Tak či onak, jak jsem já a Bellerofontes, jde hlavně o tu nepřehlednost. Stejný název, identický cover, totožný profil na steamu.
@H34D (30.08.2023 07:20): Odvážil bych se dokonce říct, v návaznosti na změny, jež zmínil special_plan, že předělaná kampaň z Quake II pro N64 je prostě jiná, s pozměněnou hratelností, chováním nepřátel apod. Způsob distribuce a několik profilů ve zdejší databázi asi nejsou určující, ale cosi napovídají. Nejsem si jistý, jak moc je PC port Doom 64 potuněný. Pochybuju, že natolik, aby si zasloužil vlastní profil.

Na tebe ani nikoho konkrétního nemířím, byl to apel na snahu o zpřehlednění, dokud je tu profil čerstvě.
@Bellerofontes (30.08.2023 07:00): Částečně rozumím tomu, co chceš říct, ale když mrknu na profil Doom 64, je tam drtivá většina hodnocení z PC verze. Jaký je pak rozdíl mezi portem Doom 64 z roku 2020 a verzí (portem?) Quake II 64 obsaženou v Quake II remaster z roku 2023? Doom 64 lze koupit samostatně, Quake II 64 je součástí remasteru - je způsob distribuce vše?

Já to v každém případě neřeším. V momentě, kdy jsem si všiml, že Quake II 64 má samostatný profil a chtělo se mi něco napsat, tak jsem to napsal...
@H34D (30.08.2023 06:20): Čistě technicky, Doom 64 má PC port, který se prodává, Quake II pro N64 nikoliv, lze ho hrát pouze přes emulátor. A pak tato hra, která vyjma nového obsahu shromažďuje a podle všeho výrazně proměňuje obsah několika her a datadisků, proti jejímuž přidání nejsem. Klidně mě opravte, jestli se fakticky pletu.

Ovšem důvod k přidání profilu této edice byl, aby nevznikal zmatek, tudíž je lepší si hned zkraje přiznat, že hodnotit hry s vlastním profilem prostřednictvím zkušenosti s hrou, která má z pádných důvodů svůj profil, je kulantně řečeno zavádějící.
Případné hejty (rozuměj: moudré poznámky) ohledně přidání tohoto profilu už nesměřujte na mě, ale na adminy, jo? Já se v diskuzi "všeobecně o DH" předem ptal, jak to přidat a pak jsem to prostě udělal podle webů typu mobygames.

@Bellerofontes (30.08.2023 03:10): Stejná situace u Doom 64, tam to nikomu nevadilo...
Upřímně, hodnotit nebo komentovat Quake II N64, respektive jiné separátní části remasteru, na základě rozšířené verze je odteď pochybné. Přinejmenším za předpokladu, že připustíme, co tvrdí special_plan.

Nejnovější hodnotící patrně nehráli Quake II pro N64, ale tuto hru.
Nabízí se zde poměrně podstatná otázka. Čím si tento remaster vysloužil samostatný profil? Jednak tu hru nijak podstatně vizuálně nevylepšuje, ta udajně vylepšená AI je kec a hratelnostně se na to nesáhlo vůbec. Pokud by jsme se měli bavit o tý nový kampani, která má originální název, tak budiž. Jinak však ale nemá zdejší existence totoho remasteru, dle mého skromného názoru, smysl.
A je to tady! (schváleno), nechť žije zmatek v názvech. :D (Quake II 1997, 1999, 2023)