Posel smrti je adventura, ku ktorej som sa, žial dostal neskôr po vydaní, no po jej dohraní som hneď vedel, že hra bude stáť v osobnom rebríčku hier velmi vysoko. Je to adventura, ktorá má perfektný príbeh s brilantnou atmosférou, parádnym hudobným doprovodom a kvalitným českým dabingom. Adventury (hlavne české a slovenské) sú moja srdcovka a Posel smrti právom patrí medzi špičku žánru. Je to hra, ktorú som mal v hlave ešte pár dní po dohraní tak ako aj jej pokračovanie. Hru odporúčam každému bez ohladu na to, či hrá adventury alebo hry celkovo, táto hra je zážitok.

Pro: príbeh, atmosféra, grafika, dabing, hudobný doprovod

Proti: keby som nepoznal dalšie diely tak poviem, že koniec :-) Ale inak nič

Úplně dokonalá atmosférická adventura s pro mě nepředvídatelným dějem. Opravdu úžasný příběh. Asi jsem tupá, ale ten konec mě teda v žádným případě nenapadl. Navíc z dílny čechů - důkaz, že i taková malinká zemička dokáže udělat hru, která pohne Evropou. Dokonce se mi možná zdá, že se tu trochu inspirovali i USA filmaři, protože film Madhouse (doporučuju zkouknout) mi to hrozně připomíná. Ale třeba je to jen náhoda. Nevím. Dále je hra česky namluvená (asi se ptáte, že je to u český hry samozřejmost, ale bohužel to tak není - př. Alter Ego), je v úžřasném prostředí, které doslova vtáhne do hry. Je tam spousta zvratů + několikrát můžeme hlavního i zabít - to člověka, který pravidelně neukládá asi pěkně naštve. Během hry jsem se, musím říct, do Samuela úplně zamilovala. Samozřejmě ne podle vzhledu, to nic moc, ale do hry se to perfektně hodí. Úžasná animace, dabing přesně se hodící do charakteru postav. Opravdu nelituju času stráveným u týhle adventůrky:-)))

Pro: Už jsem uvedla ↑

Proti: Asi nic

Hlavním hrdinou hry je Šlechtic Samuel Gordon, který se kvůli tajemné smrti svého dědečka Williama vrací na panství Black Mirror, ve kterém prožil své dětství. Většina lidí si myslí že William spáchal sebevraždu, tomu ale náš hrdina nechce uvěřit a proto se rozhodne pátrat na vlastní pěst.
Posel smrti byla úplně první hrou, kterou jsem celou dokončil. Jedná se o velice zajímavou adventuru, která vyniká hlavně velkým množstvím logických úkolů a hádanek. Příběh hry je poutavý, velice propracovaný a je nejsilnější stránkou hry.
Hra se také může pochlubit hutnou hororovou atmosférou, (která je vytvářena hlavně povedenými lokacemi a depresivním soundtrackem) a spoustou zajímavých postav.
Trochu mě ale mrzí závěr hry (který se mi zdál příliš urychlený) a několik nelogičností ve hře.

Pro: Příběh, atmosféra, grafika, dabing, hratelnost.

Proti: Závěr hry, pár nelogičností.

Česká adventura s oslňujícím dokonalým dabingem? Jak jsem to mohl minout?
První dojmy díky zvukové stránce byli výtečné, hlavní postava a obyvatelé hradu mluví jako gentlemanové, i spousty nepotřebných objektů ve hře mají slovní komentář na úrovni knihy. Hlavní postava velmi ráda popisuje i vůně, zaprášenost předmětů, hřejivost krbů, připomíná ve které místnosti hradu si jako malý hrál, prostě spousty drobností které dodávají malovaným pozadím skutečný život, hloubku...
Grafika příjemná, žádný hit, ale nikdy nezestárne na level špatná. Postavy při rozhovorech gestikulují. Atmosféra rozhodně dokázala unést.
Jenže ty herní mechaniky... Zpočátku nejsou vidět, ale jakmile je prokouknete... Předměty nejdou sbírat dokud je vyloženě nepotřebujete, levým tlačítkem se kouká/sbírá , pravým manipuluje , někdy je to dost nejasné čím se má klikat. Čekací questy jsou také chaotické (projděte pětkrát tam a zpět, a pak si pokecejte znovu).
A od jistého momentu (od nalezení prvního klíče z pěti už víte ,že se budete pachtit po skládání stupidního předmětu) už i ten příběh ztrácí na lákavosti.
Puzzlíky zpočátku super, poté spíš zdržovažky... Nulová variabilita v rozhovorech, odpovědi si prostě vybrat nemůžete.
Výsledny dojem je zklamání s božským dabingem.
A konec hry zanechává mnoho nevysvětleného , asi dvě vraždy si vysvětlit prostě nedokážu. William a Vick. V době smrti Willa byl vrahoun pryč, a Vick ani nebyl správné krve. Vlastně i Henry a Herrman byli jiné než prokleté krve. No je to divné

Pro: hudba dabing zvuky

Proti: slabší herní mechaniky, rozhovory jsou jen o poslouchání ne o vybírání odpovědí.

Posel Smrti výborná adventura.Jak příběhem, i dabingem,musím říct že nejlepší z téhle trilogie ;)Samuel Gordon hlavní hrdina který přichází do scény,aby zjistil co se stalo dědečkovi a zkoumal historii své rodiny... Děj Posla je vskutku vynikající . Jen mé dost štvalo že 6x sem musela jít tam a zpět abych zjistila důležitou informaci ,která Vás posune v ději dál. Taky musím říct že "hádanky " typu kameny nebo zvěrokruh -byl těžký oříšek.

Ten závěr by mohl bý taky trošku víc vymakaný. Zdá se mi "odfláknutý..." A to je škoda.

Jinak celkově tahle adventura je bezkonkurenční ;)

Pro: Atmosféra,děj i dabing

Proti: Závěr

Nejlepší česká adventura? I přes celkem hojný počet by se to dalo říct. Nejen dabing, ale prostředí a hlavně ten příběh v tý době bylo něco, co prostě mne pohltilo. Pamatuji si jak jsem to hrával na starém PC a chodil nevyspaný do školy. A hra mne od té doby nepustila a je hratelná i přes tu dlouhou dobu co byla vynaleznuta. Vyšetřování smrti předka a odhalení tajemství rodiny Gordonů je příběh, který chcete znát.

Pro: dabing, atmosféra, postavy, prostředí

Proti: pomalá chůze, občas hádanky lehčí a některé hrozný(puzzle)

Co k téhle - troufám si říct - legendě dodat? Lahůdka pro hráče adventur. Můžeme být hrdí, že něco tak povedeného vytvořili čeští vývojáři s minimálními financemi a prostředky. Palec nahoru...

Pro: Nezapomenutelný příběh a hutná atmosféra, kvalitní dabing, z českých luhů a hájů, povedená hudba a zvuky, hádanky, délka, pro mě zajímavě řešený konec

Proti: Slabší rozlišení, jinak nic

Po adventurách jako Horké léto či Polda jsem byl mile překvapen, že čeští tvůrci dokážou vytvořit hru takto temnou a atmosferickou, jakou Posel Smrti bezesporu je. Hlavní postava mi naprosto sedla, přítomnost nedůležitých bodů přejde a nezdržuje jejich zbytečným popisem jako Darren v pokračováních, když je třeba přitvrdí a nehraje si na přehnané dobro. Dabing se celkově povedl a je jednoznačně nejlepší z celé trilogie. Příběh je správně hororový se zajímavými zvraty a spoustou kvalitních miniher. Pro mě je to jednoznačně jeden z nejlepších počinů českých vývojářů :)

Pro: Atmosféra, dabing, příběh, hudba

Po velmi dlouhém uvažování jsem se nakonec rozhodl své původní hodnocení 95% změnit, na 70%. Důvod je prozaický. Uvedl ho tu skoro každý. Konec příběhu. Když totiž z vás spadne prvotní okouzlení atmosférou a zamyslíte se nad logikou, je to jak kdyby na vás promluvila nádherná a zajímavá ženská a vy jste si uvědomili, že je úplně blbá. Ano, naprosto nezvládnuté, odfláknuté a zmařené zakončení skvěle rozehraného příběhu s jednou z nejpůsobivějších atmosfér, která mi opravdu chvílemi vyrážela dech. Proto též nemůžu mlčet, ač jen zopakuji názor většiny...tohle prostě fakt někdo nezvládl a považuju to za jednu z nejsmutnějších epizod herní historie.

Pro: atmosféra, dabing postav, gradace příběhu a psychologie postav, ozvučení

Proti: konec!!!!

Asi nejlepší adventura kterou jsem kdy dohrál, nebo vůbec hrál. Posel smrti patří mezi nejlepší české hry (před ní je už asi jen mafie) a s odstupem nejlepší česká adventůra. Co ji vytknout? No, možná zastaralejší grafiku - rozlišení, ale na svoji dobu byla asi nadprůměrná. Za to super příběh s vynikající atmosférou, zvukem, a dabingem! Teď se snažím dohrát 2jku, ale už to není to co jednička, ale nebudu hodnotit dvojku dokud jsem ji nedohrál ;-)

Pro: téměr vše

Proti: ve své době asi nic, nyní asi rozlišení, ale me osobně o grafiku u her nejde

Jedním slovem-nádhera. Tuto hru jsem dohrál snad třikrát o před nedávnem jsem ji rozehrál po čtvrté a stále mě výsostně baví, což při opakovaném hraní většiny adventure není tak častý jev. příběh je naprosto výborný, dabing postav také a grafika má také určité kouzlo. Je jen škoda, že je pouze v rozlišení 800x600.

Pro: dabing, atmosférická hudba, příběh, hratelnost,

Proti: nízké rozlišení

Příběhově a graficky celkem povedená hra. Ovšem ovládání je značně frustrující. Především nutnost kombinování dvou tlačítek, kdy otevřít blbou branku (ze skladiště do dolů) trvá i několik minut. Nejdřív levým tlačítkem, abych zjistil, že je zamčená, pak pravým, abych zjistil, že na druhé straně je klíč. Pak teprve jsem mohl použít kleště na pletivo (!), následně opět kliknout, aby klíč z druhé strany vytáhl a pak klíč vzít z inventáře a konečně odemknout. Tomu říkám "logický puzzle".
Zběsilé "oklikávání" všech předmětů zvláště vyniká v kombinaci s pomalým plížením hlavního hrdiny.
Dialogy též nic moc. Dabing ale fajn. Dle mého názoru přeceňovaná hra - naštěstí jen u nás.

Pro: Grafika, příběh.

Proti: Ovládání.

V tomto případě jedna z nejlepších a dost možná i nejlepší česká adventura co kdy vznikla. Posel smrti má fantastickou temnou atmosféru, kterou podporuje hudba, ale i neskutečně působivý příběh. A pokud se spojí tyto dvě věci + zkušenosti autorů na adventury, máme prakticky vyhráno. A tady se to povedlo na jedničku. Zlaté české ručičky, jak se říká a velká reklama pro svět, že i u nás vznikají kvalitní hry, včetně adventur, jimiž jsme proslaveni.

Pro: atmosféra, geniální příběh, nezapomenutelné sekvence

Proti: historicky nepřesné, konec

Atmosféra, kvalitní dabing a velmi zajímavý příběh dělá z této české adventury špičku v domácí branži. Znáte někdo lepší českou adventuru? Pokud ano, tak prosím doporučte. Pro mě jasné maximum:-)).

Pro: Atmosféra, příběh, grafika.

Proti: -

Pro mě bezkonkurenčně nejlepší adventura jakou jsem kdy hrál. Pěkná grafika, výborný příběh, hororová atmosféra a perfektní dabing vytváří nezapomenutelnou kombinaci v podobě Posla smrti.

Pro: atmosféra, dabing, grafika

Jediná adventura, která mě zaujala natolik, že jsem ji dohrál. S čistým svědomím nemůžu říct, že je to nejlepší adventura, protože tak moc jsem jich nehrál, ale určitě je to nejlepší, jakou jsem hrál. Super příběh, atmosféra, design lokací...

Pro: příběh, atmosféra, design lokací...

Proti: linearita

Výborná adventura s velice povedenými hádankami, dabingem a příběhem. Posla Smrti řadím k těm nejzábavnějším a "nejpoutavějším" adventurám, jaké jsem hrál.

Pro: Povedený dabing, napínavý a trochem "temný" příběh.

Proti: Občas zazlobí ovládání.

Po tom, co jsem dohrál demo snad na potřetí jsem pochopil, že na téhle hře asi něco bude. Naprosto skvělá atmosféra, povedený český dabing a příběh je naprosto špičkový. Jedna z her, ke kterým se vždycky rád vracím.

Pro: Grafika, atmosféra, skvělý český dabing a hlavně příběh.

Proti: Pár slabších pasáží, některé hlavolamy.

-2 +9 −11
V současnosti nejlepší ze seriozních českých adventur, s mystickou okultistickou atmosferou.

Nicméně myslím, že příběh není nijak originální a závěr mě vyloženě zklamal. Schizofrení tematika je v dnešní době velmi oblíbená a já jsem jí poněkud přejeden, nehledě na to, že scénář je napsaný natolik poutavě, že hráč opravdu touží pokračovat v pátrání. A pobavit hráče je přeci hlavní cíl.

Pro: možnost smrti, povedený český dabing, atmosféra jak má být, touha vyřešit záhadu

Proti: rozlišení, námět mohl být originálnější

-8 +7 −15
Poutavý příběh, pěkná temná atmosféra a kvalitní dabing. Posel smrti se povedl. Škoda jen toho, že to musí končit klasickým klišé. Hledáte vraha kterým jste nakonec vy... Nic originálního v tomto ohledu.

Pro: příběh, atmosféra, dabing

-8 +6 −14