Police Stories

19.09.2019
01.09.2020
09.07.2021

Police Stories je taktická top-down střílečka, v níž se ujmete dvojice policistů, kteří se ocitli ve víru nebezpečné konspirace. V několika misích pak dostanete za úkol zatknout, případně zneškodnit všechny podezřelé a vyvarovat se přitom civilním obětem a nepřiměřenému užití síly. Jako člen policejního sboru totiž musíte i vy dbát na zákon a neuchylovat se k užití smrtících zbraní, pokud to není bezpodmínečně nutné.

Ve hře budete mít také přístup k různorodé policejní výbavě, ať už se jedná o omračující granát, slzný plyn, balistický štít apod. Hru můžete hrát buď sami a vašemu počítačem ovládanému parťákovi dávat příkazy, nebo v kooperaci s dalším hráčem.

Dobrá a poměrně netradiční top-down akce v tom smyslu, že byste neměli ostatní střílet, pokud vám nedají důvod, a že jste naváděni k tomu nepřátele zpacifikovat pokud možno bez zabití. Přesto není hratelnost nepodobná takovému zběsilému Hotline Miami, což je také jedna z mých výtek, protože než na taktiku, kterou jsem si od hry sliboval a kterou tady jednoduše nepotřebujete, se musíte spoléhat především na rychlé reflexy. A já se na to taktizování a spolupráci s kamarádem tak těšil.

Za největší zápor však považuji malou, téměř absentující rozmanitost misí. Ve všech máte za úkol jen zneškodnit všechny útočníky a posbírat důkazy. Sem tam je to ozvláštněno ještě defusnutím bomby, ale to je vše. Žádný háček, žádné další podmínky. Dokážu si představit, že byste někdy měli za úkol splnit misi stealthově, bez jediného zabítí nebo třeba bez dodatečného vybavení. Ale nic takového. Nepřátele a civilisti jsou náhodně rozeseti po mapě, kde jenom stojí a čekají, dokud vás neuvidí. Jelikož ale hra není dlouhá, nezačne vás tohle bůhvíjak štvát.

Kolem a kolem se však nejedná o špatnou hru. Online kooperačních top-down akcí moc není a pokud nevíte, čím si s kamarádem/kou ozvláštnít pár večerů, neprohloupíte. Kromě zmíněných problémů, že jsem od hry čekal něco trochu jiného a že mise jsou poněkud jednotvárné, mě hra bavila, a to je myslím vždy to hlavní.

1. bod herní výzvy 2020 (hardcore)