Pode

21.06.2018
19.02.2019
03.04.2020

V ruinách pradávné civilizace podél hory Fjellheim se skrývá spousta tajemství čekajících, až je někdo objeví a probudí jejich magii. Cesta na Fjellheim vede přes neprozkoumaný systém jeskyní a právě přes ten se musí dostat naši dva hrdinové, tedy hvězda hledající cestu zpátky domů na oblohu a malý kámen nabízející hvězdě pomoc při dosažení tohoto cíle. Hráče tak čeká dobrodružná cesta plná přátelství a radosti.

Pode je primárně kooperativní hra nabízející i singleplayer mód, podobně jako v Brothers: A Tale of Two Sons. Každá z postav disponuje určitými schopnostmi, které hráč musí kombinovat k řešení různých hádanek při postupu příběhem. Svět hry je značně inspirován norskou přírodou a hraní se nese v silně relaxačním duchu.

Tvůrci financovali vývoj hry převážně ze svých zdrojů nezávisle na vydavateli. Po získání dotací od West Norwegian Film Center a fondu Zefyr se rozhodli hru financovat i netradičně pomocí předplatného na službě Patreon.