Přes vánoční volno jsem se rozhodl si dát konečně tuto legenda a musím teda říci, že mi přesně sedla do noty. Tu těžkou první bitvu mám za sebou a teda zase až tak těžká nebyla. Na třetí pokus jsem se rozhodl nezůstat v centru palby, schovat celou partu za roh a jen čekat na jednoho nepřítele za druhým, kteří se museli dostat do úzké uličky, z poza které už na ně střílela moje nachystaná parta. do toho jsem použil radiační psi útok a znehybnil tím hned tři střelce nepřítele a zabil tím jednoho jejich psionika. Tahle hra je jinak taková typicky maďarská. Drobounký kursor myši, překomplikovaná práce v inventáři, určitě by šlo spoustu věcí udělat přívětivěji, ale já mám pro tyhle komplikované maďarské počiny zvláštní slabost a i přes své nedokonalosti mají takové prazvláštní kouzlo (Abandoned Plaxces 2, Reunion a teď Perihelion).
@mazar1234 (19.07.2021 20:10): Slysel jsem, ale tak je to s radou dalsich her, pokud uz je znas, tak je to rychlovka. Hraci co frcej na rychlost a jedou vse podle navodu to asi uvitaj, ale me bavi nejvic to objevovani a prekvapovani sebe sama. Podobnej kratkej je treba Ishar: Legend of the Fortress , ten jsem myslim schopny dat na posezeni. Perihelion jsem spustil, ale opravdu bych potreboval nejake tipy&triky k interface a vysvetlivky ke tvorbe postavy.

@Richmond (19.07.2021 22:31): Priznam se, ze ho az tak moc nectu a zrovna ty "umelecky" aspekty her jako grafika a hudba jdou uplne mimo nej podle me.

@Ringo (19.07.2021 22:27): Jj Perihelion bych chtel zahrat vylozene jen kvuli grafice, kochat se jednotlivymi obrazovkami. Ma to takovej ten 90s cyberpunk feel, tehda v prvni polovine devadesatek to bylo strasne cool.
Pro mě je Perihelion úplně nejvíce o grafice a atmosféře. To je takové umělecké dílo, že z toho důvodu se to chystám jednou dohrát. Můj první pokus ztroskotal na tom, že kdysi před 20 lety vyžadoval zakoupené whload klíče, bez čehož nešlo ukládat. A já si ten klíč nekoupil, takže jsem po pár hodinách hru bez savu ukončil. Ale tenhle problém již odpadl, takže jednou, jak bude čas.
Na stránkach hlavného dizajnéra hry sa dá stiahnuť kompletná hra s pred-konfigurovaným emulátorom a samostatný soundtrack:
Zaujímavé čítanie btw. Pri tvorbe grafiky použili farebnú paletu s 32 farbami v dvoch základných odtieňoch! Ako bonus je tam priložený kompletný zoznam psionických "kúziel".
@Ringo (10.03.2019 08:25): Ono to ma tak do 3h, cize pomerne dost kratke.

Paradoxne absolutne najtazsia vec na celej hre je ten prvy suboj, ten ked clovek prejde tak uz je v podstate v pohode. Mne sa dost oplatilo zakuzlit, kuzla su tu velmi silne aj ked zakladne postavy ich zoslu iba zopar.
Hra má spíše status legendy pro úžasné grafické zpracování, atmosféra ze hry přímo sálá. Ale po herní stránce to opravdu žádná hitparáda není, spíše mi to přišlo jako lineární adventura s velmi nepřehlednými souboji, po chvíli hraní jsem to odložil s tím, že tuhle legendu asi nepokořím, protože mi po herní stránce krajně nesedla.