Perihelion: The Prophecy

Perihelion

1993

Perihelion: The Prophecy je maďarské RPG s prvky cyberpunku, které mezinárodně distribuovala společnost Psygnosis.

Hráč ovládá šest postav, v rámci RPG se jedná o méně obvyklé rasy, které zahrnují Bionecrony, Symbiony a různé mixy mezi lidmi, zvířaty a mechanickými bytostmi. Samotná hra je kombinací krokovacího RPG z vlastního pohledu s tahovými souboji z pohledu zvrchu.

Hra disponuje v době vydání kritiky oceňovanou 16-ti bitovou grafiku, která je většinou v odstínech šedé a oranžové.

Přes vánoční volno jsem se rozhodl si dát konečně tuto legenda a musím teda říci, že mi přesně sedla do noty. Tu těžkou první bitvu mám za sebou a teda zase až tak těžká nebyla. Na třetí pokus jsem se rozhodl nezůstat v centru palby, schovat celou partu za roh a jen čekat na jednoho nepřítele za druhým, kteří se museli dostat do úzké uličky, z poza které už na ně střílela moje nachystaná parta. do toho jsem použil radiační psi útok a znehybnil tím hned tři střelce nepřítele a zabil tím jednoho jejich psionika. Tahle hra je jinak taková typicky maďarská. Drobounký kursor myši, překomplikovaná práce v inventáři, určitě by šlo spoustu věcí udělat přívětivěji, ale já mám pro tyhle komplikované maďarské počiny zvláštní slabost a i přes své nedokonalosti mají takové prazvláštní kouzlo (Abandoned Plaxces 2, Reunion a teď Perihelion).