Zkušebně jsem zkusil na Core odehrát první kapitolu z minimem odpočinků a cílem zvládnout vše. A zjistil jsem ze k nenáviděné obraně hospody tímhle způsobem vůbec nedojde a jde se rovnou do Gray Citadel. Zřejmě je třeba udělat pokud možno bez odpočinku všechny major eventy a démoni prostě nestihnou ten útok na hospodu provést. Na druhou stranu mi to přijde skoda protože ta hospoda je velký event ale zas to takhle víc působí ze jakoby dělám věci dobře a v uvozovkách démoni dostávají na frak :)
Ani o expy člověk nepřijde jelikož Irabeth to ohodnoti jako úspěch a je za to solidních 1090 exp plus hromada věci jako odměna, plus i peníze.
Taky se tím přijde o souboj s Nabasu démonem dole u tržiště který se tam objeví až po útoku na hospodu.
@Tarhiel (02.08.2023 14:32): Ja nepopírám že to je divný a nic příjemného, jen si myslím že v dnešní době to není nic zvláštního, jen jde asi o styl jakým to ta daná společnost provede, což se Owlcat moc nepovedlo.
@Charllize (02.08.2023 12:34): Opatrnosť hráčov je na mieste, chápem a súhlasím s ňou (tiež nechcem mať nainštalovaný pokútny SW na svojom PC), ale v tomto konkrétnom prípade mi to príde ako zvláštne rozhodnutie. Kedže Owlcat už tie hlavné predaje a hranie ich hry majú za sebou, nič poriadne z toho teraz už nezistia + určite by som ocenil, keby popredu dali vedieť, že nie čo také pridali do inštalátora a chcú to používať (určite by som tam chcel aj možnosť vypnúť to a odinštalovať, bez zamedzovania hry).
@Tarhiel (02.08.2023 09:59): Tohle asi nejvíc rozrušuje lidi co mají v počítači hromady nekorektniho porna a úniky na daních :D
Jako je tu čunárna, ale dneska sbírá data na internetu každý a nikdo to ani nepostřehne, stačí otevřít Google a už to běží. Nevidím v tom nic neobvyklého když jinde to je každému u zadku.
Navíc, pokud to pak vede ke zlepšení hry tím líp. Samo nikdo moc neví k čemu ty data pak používají ale pokud to je čiste herní věc..
Kazdou chvíli se někde u nějaké hry objeví ofiko data o hráčích, kolikrát umreli, jak a kde dlouho hráli, kolik lidi to spustilo, a další údaje.
@Tarhiel (02.08.2023 09:59): Jojo. Ale fakt je to strašně pitomé. Už delší dobu upozorňují recenze a komentáře hráčů na ta jejich pravidla přijímaná při instalaci. GOG i Steam jsou tím posety. A teď jim dali Owlcat sami relevanci. Že po pár dnech vycouvali imho stačit nebude. Pitomé, trudné... A navíc si za to mohou opravdu sami.
@Jab (02.08.2023 07:30): Tak to sa divím, čo ich k tomu viedlo, dať ho tam až teraz - keby ho tam mali od počiatku, tak to dáva zmysel, ale dať ho tam takto neskoro, potom, čo už vydali prvý season pass a druhý je načatý - nič relevantné tým nezískajú.

Podobný problém bol pri Xenonauts, tiež sa ohľadom toho strhlo na nete vtedy veľké haló, ale tam by som za tým zlý úmysel nevidel - je to malá firma a automaticky zbierať dáta, ako ich hráči hrajú hry, ako dlho im trvalo prejsť jednotlivé levely, na ktorú obtiažnosť etc. by im určite pomohlo, než dávať nepresné dotazníky a vypytovať sa ich, kedy väčšina ti aj tak neodpovie. Ale tiež sa za to ospravedlnili a z hry to odstránili.
@Tarhiel (01.08.2023 16:42): Tak to není ono. Resp. tohle byl jen obzvláště odporný pokus využít ta ohavná "EULA" pravidla, která mají při instalaci. S možností nainstalovat ti do počítače programy třetích stran určené ke sledování. Což byl ten nedávný AppsFlyer teprva, který teď odstranili. Fuck Owlcat! Spyware nepatří do žádného počítače a do mého už vůbec.

Já nevím, proč tohle vůbec dělají. Původně ruská společnost. Přesídlená na Kypr. K tomu od začátku ta na hraně EULA pravidla... Hráči se jich zastávali, že vše normálka a Owlcat by určitě nic šedého nedělal... A pak dva roky po vydání šoupli do hry updatem ten marketingový software AppsFlyer. To je opravdu mimořádně hloupé a ztrácí tím důvěru svých zákazníků.
@7c (01.08.2023 18:01): Jo, to je asi rozumné. Teď čekat... Tenhle Pathfinder: WotR zase v nějaké té plné verzi (Mythic Edition) stojí zbytečně velké peníze (stál ale už i pod deset euro). Njn, tak čekat. Dvojnásob páč hodnocení jinde je dalece nižší.

Ačkoliv to BG3 asi budu muset koupit. Měl bych to brzy hrát v co-opu. Tak snad to tak bude lepší než OS 2.
@Jab (01.08.2023 16:18): Hlavní důvod, proč popravdě nechávám BG3 až bude pod $10 - tvé negativní komentáře na OS2 :) (ok, trochu i trailer a postavy z BG3).

Od WotR mě v současnosti odrazuje negativní zkušenost s Kingmaker - za ten systém ukládání by autoři potřebovali nafackovat. Navíc na Steamu je třeba k vymazání z cloudu skoro černá magie. Ale v plánu ho mám a očekávám, že bude ještě lepší než Kingmaker.
@Jab (24.04.2023 10:52): Btw tohle stále považuji za problém.

A pak že tu létají devadesátky a stovky i od lidí, co to nedohráli. Jako pár týdnů v tomhle režimu ok. Ale měsíce jsou podivné. To by při tomhle hodnocení měl být velký drajv to dojet. Ale tak...je to tu jen párkrát.

Já si to zase dal do "chci si zahrát". Ale za ty prachy, co hra stojí, se ještě musí pár šťouchů objevit. A jestli je tu hra mezi relevantně hodnocenými je opravdu to nejmenší.
Já si počkám na hodnocení více přátel a stalkovaných. Aby to nebylo jako s Original Sin 2. :)
@raisen (komentář): Ja jsem si na 100% jistý že ta Wendy je silná přesně z toho důvodu co píšeš. Je to totiž jediná cesta jak docílit toho aby to hráč bral na plno osobně a sama víš jak náramně to funguje :) Pěknej koment, ty emoce z něj tečou na všechny strany, to je málokdy že jo? Tak přístě na Insanity, to už dáš :D
@S4TW (27.07.2023 16:37): U jednicky si dej bacha u těch dlc at je hraješ ve správnou chvíli a nemineš je. Varnholds Lot se hraje separatně ale abys z nej měl nějaký benefit do hlavní hry musíš ho odehrát v určitou chvíli a Beneath Stolen Land je zakomponovaný do hlavní hry ale musíš tam jít včas jinak se tam později nemusíš uz dostat. A dlc s parťákem kineticem doporučuji hned jak to jde, má dobrou story a je super do party hned zkraje hry, jelikož je lehce OP :)
To budeš hrát na ps4?
Ne, nejhorší je, že se k tomu pravděpodobně už nedostanu, přestože je to i pro mě taky asi 100% hra. Nejde tomu vytknout doslova nic. :D Měl jsem do toho skočit dřív no.
@raisen (27.07.2023 08:19): A kolik času tě to stálo. U mně to bylo poprvé cca 215 hodin :)

@S4TW (27.07.2023 08:14): Asi nejhorší je navigace v inventařích a v tabulkách, jak zmiňuje Raisen. Ale zvyknout se na to dá. On to je díky tomu obrovskýmu množství věci co musíš oklikat bussy work i s myší. Ovládání party a tak je dle mého mnohem lepší jelikož ovladáš přímo bez klikání do prostoru a věcného šoupání obrazu. Ale jde to přepnout i na ovládání kurzorem když chceš.
@S4TW (27.07.2023 08:14): Zpočátku docela těžkopádně, ale pak jsem si zvykla. Ovládání postav bylo naopak super na ovladači. Jen ovládání menu bych asi vyřešila jinak, to mi přišlo nemotorné až do konce hry.
Dneska dohráno, byla to skvělá jízda až do konce. Tak skvělá, že je těžké odolat pokušení to okamžitě rozehrát za jinou postavu s jinými parťáky :D

Díky @Charllize za promování hry před necelým rokem, přimělo mě to ke koupi.
@SilentWolf (10.07.2023 21:00):Wenduag je podle mně ještě horší než Camelia. To je skutečný poděs a ani se nenamaha to maskovat. Jde z ni strach mnohem víc než z Camelie. A třeba prelát Halrun je taky podle mně daleko větší dobytek než ona. Vzhledem ke všemu co se tam deje vlastně nic moc neprovedla. I když ten morální rozpor je evidentní :)
@Charllize (10.07.2023 20:49): Hmm.. možná bych ještě mohl loadnout sejv, protože je pravda, že by to pak mohlo přidat nějaké další scény. :D
Já si to předtím napevno uložil a mám pocit, že jsem od té doby už moc nehrál.
@SilentWolf (10.07.2023 20:36): Já si ji ponechal.Říká mi teď friend, a je víc sdílná. Rozumíš, Greybor vraždí lidi za peníze a nikomu to nevadí? Protože to je neosobní kšeft? On je stejný masový vrah jako ona. A nikde nebylo řečeno ze Greybor vraždí jen bad poeple. Ale nepoužívám ji, stojí ve městě :)
@raisen (10.07.2023 17:09)Camellia. Od začátku jsem věděl že takový twist přijde, tím, že má na krku ten kostěný náramek, "otec" je taky asi pěkný čuník dle jeho sídla a to maskování přesvědčení..
.. tahal jsem ji sebou jen proto, že se nechci připravovat o tyto příběhové momenty. Jinak by letěla dřív.
@raisen (10.07.2023 18:38): S tím jeho AC to ani poradně nejde, tam by se špatně trefoval i s end game postavama na lvl 20. Mně zachránil já s obouručákem. Na Core Wendy bohužel moc nefungovala :)
Co si vybavim tak tam horší nepovinný boss už není, ale záleží na situaci. Co nechápu jak ho někdo muže zabit na 14 levelu na Unfair, ale taky to jde. Tam má AC 80 :)