@raisen (10.07.2023 17:09): To je super moment s tou královnou. Ja ji teda neoponoval, jen se zastal parťáka. Čtvrtá kapitola, tam jsem momentálně skončil asi v polovině a snad budu mít ještě sílu to absolvovat podruhé. Jsem zvědav jak se ti tam bude libit :)
@SilentWolf (18.06.2023 09:24): Ke spoileru: O kterého?

Já jinak dojela po 45 hodinách třetí akt (celkem mám asi kolem 86 hodin) a jsem zatím na začátku toho dalšího. Co jsem se zpětně dívala, tak jsem snad udělala vše, co se udělat dalo. Trochu mě naštvala královna na konci, kdy jsem si u ní musela obhajovat člena party a ještě k tomu moje úspěchy :D Zatímco já celé místo vybila a prozkoumala, klíče sehnala, tak ona jen stála na jednom místě a ještě jsem za ní musela běhat zpět, abych jim pomohla v boji.
@Charllize (21.06.2023 18:09): Dala jsem na tvé doporučení a zvolila jsem anděla. Ráda bych si to prošla i za Licha nebo Aeona, ale vzhledem k velikosti hry to moc nevypadá :) Ale zase si říkám, že vypnutí Crusade modu a snížení obtížnosti třeba na story by to mohlo docela urychlit.
@raisen (21.06.2023 17:54): A jakou cestu jsi si vybrala? :)
Treti kapitola je hodně dlouhá a zahlcujicí, a když si už říkáš ze to víc nejde tak přijde kapitola čtvrtá a bude to …wtf to si snad dělají prdel :)
Já dneska překročila 60 hodin herní doby a konečně jsem s velkou slávou začala budovat první teleportační kruh ve vzdálenější pevnosti. Úkoly vůbec neubývají, i když mám pocit, že je plním. Je to strašně megalomanská hra :)

Člověk se opravdu hodně učí za pochodu. Třeba jsem nejdříve ani nevěděla, že mohu "studovat" více dekretů naráz. Navíc jsem na tyhle celé dekrety po tom prvním úvodním úplně zapomněla a pár hodin se o ně nestarala, až pak jsem si všimla, že v Citadele mám tu možnost (a o dalších pár hodin později jsem si všimla záložky Crusade v nabídce karet, když spravuji partu na světové mapě :D).
Včera/dneska hraní do 3. :D Ivory Sanctum. Parta naprosto zmrzačená, odpočívat už ani nešlo bez penalizací. Dojel jsem tu lokaci za pět dvanáct. Hmyzák skvělý záporák a doteď nemůžu uvěřit, že je to potenciální Mythic Path. A ještě jsem z celého toho včerejšího zážitku o companiona chudší. :D

A popravdě jsem často zdechlý číst, ale když už se začtu, to je tak zajímavý svět.
@SilentWolf (17.06.2023 11:06): Dost pomůže postavit v zabraných pevnostech teleporty, ale bohužel jde to až po prvním upgradu velikosti pevnosti. Jen v Drezenu to jde tusim hned, takže insta návrat zaručen. Mapu odkrývám armádou abych pak nebloudil. A jinak jo, to postrkovaní figurek po mapě není zrovna herní nirvána, ale vítám to, jakákoliv hratelná mapa světa je lepší než žádná :)
Mě tak štve ta mapa. :D Je "správně" kataklyzmicky rozervána. Ale nejenže mi to připomíná, že jsem nikdy nepokračoval v Archivech Bouřné Záře od Sandersona, kde byla jednotka vězňů, která stavěla mosty právě přes podobné popraskané oblasti, aby se tam mohly vést války, ale je to i děsná otrava tam těmi panáčky cestovat. Občas jdu nějakým směrem, ale za boha nevím, jak se dostat tam, kam chci jít, protože mě to stočí jinam. Vlevo od Drezenu je poslední pevnost, která se nachází takhle vysoko na mapě, cestu k ní prostě nemám. :D A hlavně sotva někam dojdu tak to trvá 2-3 dny a už mám Abyss corruption a musím řešit nějak návrat zpět. A pak teda zkusit znovu trochu jiný směr.
Ale baví to neskutečně! :D Součást atmosféry.
Takhle toho repre hodnoceni Pathfinder nedosáhne přátelé :)
Ale FF chápu, sám sem zvědav jestli mně to taky na launch nepřivolá.
Já mám za sebou zatím 40 hodin a přijde mi, že v Drezenu jsem snad polovinu té doby. Samozřejmě nejsem, ale díky tahovým soubojům je tato lokace snad nekonečná. Ale hodně mě to baví, i když se tedy posouvám docela pomalu.
@Charllize (16.06.2023 12:25): A zároveň bych dodal, že by tomu kratší formát ani neslušel. Díky tomu je to správně epické a vše funguje. Hráč se cítí být uprostřed tažení a všechno tohle dělá hra perfektně. A rád bych věděl, jak to dopadne s těmi společníky + si plnými doušky užívat trollení trickstera. No, třeba někdy. Asi tomu nejdou obětovat hry na které se těším roky. :D Ale jsem rád, že jsem se k tomu nakonec rozhoupal, a nějaké 3 dny reálného času v tom nechal.
Mě naskakují stále nové a nové vedlejšáky a světlo na konci tunelu nevidím. :D Asi trochu nestíhám.
A už mám dva problémy u kterých doufám, že se nejedná o bug a jeden z nich je bohužel spjatý s Mythic Path questem.

1. Sosiel není večer nikde, abych si s ním pokecal o gamblingu.
2. Thaberdine není v hospodě.

Ale jelikož u toho sedím teď skoro každý den x hodin, nevidím moc reálně, že bych v tom pokračoval. Rád se nechám vyrušit FFXVI, jenže to nebude pauza, spíš pohřební, páč pak léto + Starfield. Nevím, zda se k tomu vrátím. To dopadne jak rozehraná Persona 4. Roky smrdí na HDD, a chci ji dohrát. :D

Ale hra je fakt výborná, z těch CRPG asi pro mě nejlepší zážitek. A ty Mythic Path jsou neuvěřitelné, pokud nabízejí takovou variabilitu o které čtu na internetech. Nejraději bych to dohrál, abych tu mohl napsat jak skvělé to je a všem to doporučit. :D Tak.. je to skvělé, všem to doporučuju!
Playful Darkness poražen. Minule jsem ho nedal jelikož jsem si říkal ze k němu vrátím potom ale už na to nedošlo. Asi nejtěžší vedlejší boss co tam je. AC 67 a level 33, attack kolem 50 a cca sedm útoku po sobě. Je tak natřískanej buffama a abilitama že září jak pět vánočních stromků. Neuvěřitelnej dement. Hráč tam dorazí tak kolem lvl 14-15 a vlastně zpočátku zjisti ze ho netrefí ani kdyby se na hlavu stavěl. Chce to poradně ho debuffnout a mít attack kolem 40 a pak to občas sedne. Celkem nás na nej bylo asi tak padesát ( kostlivci a další summoni ) ale na pátý pokus konečně chcípnul. Odměna dobrá, hlavně knížka co přidává +2 dexterity permanentně. :)
DLC Midnight Isles. Čistá combat/dungeon záležitost. 13 dungeonu, jeden za druhým. Změna prostředí co dva dungeony a každý se svoji specifickou buff/debuff podmínkou. Půl hodiny jsem řešil permanent Staggered. Dearan kouzlil všechno co měl a nedokázal to odčarovat ani nikdo další. Bylo to v jednom dungeonu kde postavy každé kolo stárnou o jeden rok a zvyšuje jim to moudré statistiky a snižuje ty akční. Popis toho debuffu to neuváděl takže jsem měl za to ze staggered mi dal nějaký nepřítel ačkoliv permanentně jsem to nikdy nikde neviděl. Už jsem se bal ze to je bug, nebyl, stacilo odejít a bylo to pryč :)
@SilentWolf (13.06.2023 17:18): Jo já už věděl z minula ze je lepší Wintersun nechat na později. Jinak tam je ještě jeden horší boss, v rámci úkolu s tou pomatenou elfkou u stromu na kopci. Siabre se tusim ten boss jmenuje, nebo tak nějak. Nevím jestli jsi už byl v Ivory Sanctum, tam to je ještě horší :)

Jinak co se týče vypnutí crusade modu tak tím zas tolik času neusetriš, jelikož … dam ti to do spoileru a sám se rozhodni. Zas tak moc big spoiler to není, spiš překvapeni.Čtvrtá kapitola se odehrává jinde a šestá vzasade taky. A Crusade tam není. Jakoze by te mohlo mrzet pak ze jsi to vypnul trochu zbytečně .

Ten boss ve Wintersunu byl teda něco.

@Charllize: máš konkrétní video a čas, kde jsi ten střet řešil? Na to mrknu. To je fakt hovado boss.. :-D ale dobrý tip na potenciální build.

A asi teda z časových důvodů vypnu crusade mod. I když jsem si ho docela užíval, nerad bych to kvůli tomu nedohrál.
@SilentWolf (10.06.2023 20:44): Kouzelníky mám dva v partě, takže spíše potřebuji někoho vpředu. Taky uvidím, jestli mít dvě ranged postavy - lučištníky bude fungovat, když ne, tak jednoho z nich nahradí Regill.
@raisen (10.06.2023 20:23): Taky přemýšlím, zda oželet Paladinku nebo Lanna, protože chci asi vyzkoušet magii a tu Ember. Ale nějak mi tam ani nechybí. Spíš kdykoliv si ji vezmu, tak to dře v soubojích. :D
@Charllize (10.06.2023 18:06): Stále před Drezenem, konkrétně v Leper's Smile. Konečně jsem si nějak logicky seskládala ability a kouzla v té nabídce dole. A mám dilema, jak utvořit partu, potřebovala bych, aby měla parta sedm členů místo šesti.
@Charllize (10.06.2023 19:51): Lann je v podstatě Garrus, takový bro a dobrák, ale často má takové ty "tribal" názory, kde ho zase musím krotit, protože nejdou aplikovat na normální společnost.

Regill je Stannis Baratheon. :D A toho jsem měl taky rád.
@SilentWolf (10.06.2023 19:24): Až na Greybora jsou všichni zajímaví. Toho trpa tam neměli dávat :)
Nenio mám rád, obcaš bych ji utrhnul obě uši ale v rozhovorech zásadně hraju její hru, stejně by nic jinyho nechápala/nepřijala a je to vždycky zábava.
Regilla beru jako jediného smrtelně vážně když se něco rozhoduje. Myslím ze kdyby byl těch sto let na pozici Galfrey žádný démoni by už nebyli. Vždycky si říkám, jezis to otresný co navrhuje, ale má pravdu :)
Dearen je best, líbí se mi jak v mnoha částech hry rozhovory reflektují romanci s nim, ne že na romanci je vymezeny někde čas a prostor a jinak se hra tváři ze se nic neděje. Ja hraju za ženský postavy s většinou si vybírám pro romance další ženu, tady jsem udělal výjimku :)
Ember se bojím :D
Lanna vůbec neznám, páč Wendy, a nejspíš ho nikdy do party nevezmu :)
Jinak mytickou cestu ti hra dá ještě jednou přehodnotit, a k tomu tu Legend cestu, což mně taky láká, 20+20 level zní skvěle :)
@Charllize (10.06.2023 18:06): Daeren je asi můj nejoblíbenější companion zatím, paradoxně jsem se hodně těšil třeba na Ember a nějak ji nedokážu mít v partě, je to fakt divný pocit a fyzicky trpím, když cokoliv říká, ta postava tam nepatří. A říkám si, že bych tak zpětně vnímal i pár postav, které jsem si kdysi ve hrách oblíbil (Kotor - Mission, Dragon Age 2 - Merill, Dragon Age 1 - Leilana). Taky jsem myslel, že si oblíbím Nenio, ale to až moc. Když někde "geniální" postava řekne že si nepamatuje jména svých rodičů, protože nic nedokázali, tak si dělá srandu. Nenio si srandu nedělá. To mi vadí, je to asi nejhůře napsaná geniální postava ever. Zlatý Mordin Solus.

Každopádně asi ne Daeren, ale Regill je nejlepší.. :D A co se týká tria nejmocnějších (když už se budeme bavit herně) tak ho doplňuje Lann.

Regill všem rozmlátí kolena 4x silnými útoky.
Lann zabije i několik nepřátel 4 šípy.
Daeren vyléčí skoro do plna celou partu.

Každopádně co se týká mythic path.. kdybych si měl vybrat, co mě láká nejvíc, asi Aeon (a kdybych to někdy hrál znovu - vyberu si Aeon). Ale někde jsem četl, že Trickster připomíná malkaviany, a jak jsem tu už psal, pamatuji na epizody seriálu Supernatural kde byl trickster/anděl a prostě trollil - uvěznil hlavní postavy v seriálu apod... Malinko teď lituji protože ta linka je zatím divná, je tam jakýsi sněm a u něj se promítá asi největší zápor hry (a možná jediný), že bez portrétů mám problém poznat kdo je kdo. Zrovna tyhle postavy mi nepřijdou vedlejší, tak by portrét mít mohly. Lépe se to prostě asociuje s obrázkem. Ony tam nejsou ani náčrty, nic, už jsem to chtěl řešit módem, ale byl nějak moc složitý na instalaci. :D Tak co už.

Jsem někde po Drezenu, level 10 zrovna cinknul a teď mám zrovna shozenou v liště interakci s ježibabou (quest od "'Aru..").
@SilentWolf (10.06.2023 14:39): Trickster ma pak supr kouzla, nektery vylozene bzunda,nektery celkem op a nektery jsem ani nepochopila,co delaj. Pathfinder pravidla jsou na me moc komplexni. :D Navic cela ta jeho pribehova mysticka linka je naprosto skvela az do konce. Doporucuju.

Ja priste,az to budu hrat,tak chci zkusit urcite Swarm-that-walks.
@SilentWolf (10.06.2023 14:39): Spiš jsem tě tipoval na Azatu s oblibou v Dearenovi :)
Pro mně po Andělovi nejvíc přichází v úvahu Lich případně Démon. Ale je to složitý. Príště chci hrát na Unfair a tam bych to potřeboval co nejvíc jak to znám, což je zas ten Anděl. Hrát ten magořinec Unfair s mýtickou co vůbec neznám mi moc odvahy se do toho pouštět nepřidavá.
A kde jsi cca? Případně i Raisen :)

Jinak longplay dnes cca od 20h.
@Charllize (10.06.2023 01:41): no přesně jak jsem posílal, že se u toho občas cítím jak Bernard, když dělal daně v Black Books "pokud žijete v domě u řeky, ale nejste slepý...." :D :D

Je to btw trickster schopnost na stealth léčení protože asi lolz (to si s tím tricksterem asi ještě užiju), a já ani žádnou takovou schopnost nemám, takže useless. Dostal jsem ji automaticky.

@Tarhiel (09.06.2023 22:43): v Dragon Age 3 to bylo takové divné. Zapadalo to tam tématicky, herně moc ne. Ani jako správce toho sídla jsem nedělal kdovíjaké volby, zde mi to přijde o dost dál a dokonce i zábavné a i kdyby to zábavné nebylo, jde to vypnout. Paráda.
@Tarhiel (09.06.2023 22:43): Jemu asi spiš jde o to pochopit k čemu mu to bude když si to vybírá při level up. Někdy pochopit z toho popisu co to pak v reálu vlastně udělá není úplně zřejmé. Save, vybrat, zkusit, load když na lejno :)
@SilentWolf (09.06.2023 21:12): Tak z toho si vôbec nerob hlavu - presne pre toto milujem počítačové RPG, že si s tým nemusíš si s tým lámať hlavu a tieto výpočty hra urobí za Teba, ešte TI krásne ukáže v konzoli, ako sa k tej hodnote dopracoval :)

Presne tento nedostatok 1E Pathfinderu rieši 2E (hry sú na 1E, samozrejme, niektoré veci sú upravené oproti knižnej predlohe, aby na PC boli zábavné/použiteľné, ale to malo už Baldur´s Gate1/2 v porovnaní s papierovou 2E D&D).

A v čom je rozdielny War Table v DA3? Úprimne sa pýtam, pretože tú som ešte nehral.
Ty mechaniky do sebe tak hezky zapadají. Začíná mě fakt o to víc štvát, jak se postavili k tomu "war table" v Dragon Age. Takové to mělo být! :D

Ale stále si připadám jako idiot.

"The character's heal heals extra damage anytime her target would be denied a Dexterity bonus to AC (whether the target actually has a Dexterity bonus or not), or when the character flanks her target. This extra healing is 1d6 per die of your sneak attack. This additional healing is precision healing."

Prostě.

Ještě že existuje google. :D
@SilentWolf (08.06.2023 19:45): Ja se určitě odhodlám na Unfair obtiznost, někdy, až neberu ještě víc praxe. Teď když to hraju podruhé mi ta Core obtiznost v 90% přijde celkem snadná ale stále mám pocit ze v mnoha věcech pořad trochu plavu tak to nechci uspěchat. Pro mně je Wotr jedna z těch her kterým se občas podaří mne zahackovat dlouhodobě, jako třeba Dragons Dogma nebo Skyrim :)
@Charllize (08.06.2023 19:31): jako na normal mi přijde že to odsýpá. Prakticky jsem za hru měl jen párkrát game over - možná třeba tak jednou. Na jednu stranu mě to trochu mrzí, ale říkám si že strategický aspekt si užiju v Baldursech 3 kde zas plánuji nejtěžší obtížnost.
@SilentWolf (08.06.2023 19:24): No jestli mas jeden den odehraný tak ještě tak 4-7 dnů do konce, záleží jak to pojmeš. Ono to má i občas náběhy na vyhoření hráče, třeba čtvrtá kapitola je asi nejvíc nebezpečná ze se na to člověk vykašle. Ona ta hra s tím zahlcovanim hráče totiž nikdy nepřestane a záleží kolik místa na to v sobě máš. Drž se haha :)
@Charllize (08.06.2023 17:20): bál jsem se, že mi do toho FFXVI hodí vidle, ale to možná ještě do té doby dohraju. :-D tak jako tak si moc nedokážu představit že v tom přestanu i kdybych to do FFXVI nestihl, protože chci dělat ze své postavy poloboha, chci vyhrát válku, chci zjistit co za tajemství má Camilla (moc subtle to není :-D ). A to ještě budu určo na větvi až si odemknu toho trickstera.

Dodnes pamatuju na epizody ze seriálu Supernatural kde byl trickster/anděl. Očekávám podobnosti.
Já už si dneska odemknula ty "Heroes bitvy" a baví mě. Je to pro mě osvěžující a zase něco jiného. Navíc je to dobře zakomponováno do toho příběhu a nepůsobí to, jak kdyby tam vývojáři prostě dali jen něco navíc, aby tam něco navíc bylo.
@SilentWolf (08.06.2023 09:26): Tak super, koukám ze to na tebe funguje podobně jako na mně :) Diablo a FF15? Co? Jak ? :D
Ono nejen parťáci ale i vedlejší postavy, jako Horgus, Stauton, Minagho atd jsou boží. Pak se ti casem do toho ještě nabali pocit ze démoni jsou sice kreteni ale jsou to taky živý bytosti. Ona ti to hra předá ve velkým a začneš pochybovat a tak podobně. V rozhovorech najednou dáváš odpovědi které zas tak tolik proti těm démonům nejdou a tak dále. Je to prostě best, tečka :)
Jsem zakoupil jedno dlc, ty Midnight Isles, pac jako jediný je i zakomponované do základní hry a samostatně je fajn na zkoušení buildů. Taky jsem na druhé hraní chtěl něco navíc :)
@Vurhor (08.06.2023 08:47): já moc nebyl odvázaný z představy zase zachraňovat svět. Ale teď si naopak říkám, že mě jakékoliv zasazení případné trojky asi trochu zklame. Tohle je snad vrchol všech vrcholů, co se týká epičnosti (a to jsem stále na začátku :D). Vždyť je tady doslova cesta stát se andělem brána jako ta nejvíc basic.. :D :D

Takhle měl vypadat Dragon Age Inquisition. Teda.. trochu líp, ale prostě víc rozvinout "war table" mechaniku, ať to není jen o odklikávání notifikací.

A společníci tu fungují ideálně - z počátečních představ o tom, kdo mi voní nejvíc (zda naskočit do CRPG se často rozhoduji tím, že si pročtu jaká družina tam je), tahám nakonec v partě ty největší kretény a měnit je nechci protože.. i kreténi jsou lidi. :D
Prdele, já už si to taky musím zahrát. Kingmakera jsem si zamiloval a tohle taky vypadá bezvadně. :) Musím ale nejdřív dohrát Divinity: OS2 plus hned na to se chci vrhnout na BG3, takže to vidím až někdy na podzim.
Ta hra je jak bezedný váček s drogou. Zde si fakt dokážu představit hráče, co ji budou hrát 10x. Ta variabilita je neskutečná. A i když jedu autoleveling společníků, střídají se ve mě často Pepe Silvia momenty s těmi Bernardovými. Ale když občas zkombinuji něco dobře, tak se musím poplácat po rameni. Zatím vede "bit of luck" od Sosiela hodit na Lanna, díky čemuž bude házet 2x a vezme se vyšší hodnota, se svým skillem může vystřelit 4x. To je potom úplný Legolas. Těším se, že si už brzy odemknu tu mystickou cestu.

Ale hlavně to má skvělý i děj a společníky. Prostě skvělé se vším všudy. Začal jsem to hrát nedávno a už v tom mám přes jeden den.