Okinawa Rush

21.10.2021
28.10.2021

Krutý klan Black Mantis dorazil do Okinawy, aby tam plundroval, kradl a zabíjel každého, kdo se jim připletl do cesty. Pátrá především po legendárním svitku slavného bojovníka Hiro Yashimy, který povýšil bojové umění až k ovládání ohně, zvukových vln a jiné mocné magie. Když se tedy mistr Hiro vrátil domů, našel svůj domov v troskách, ženu v tratolišti krve a potomka ve spárech únosců. A tak začala Hirova krvavá cesta pomsty.

Okinawa Rush je akční mlátička z prostředí feudálního Japonska, vyvedená v retro pixelartu a inspirována klasickými bojovkami a plošinovkami z 90. let minulého století. Hráč má krom Hira k dispozici i další dvě postavy a v rámci několika úrovní chodí převážně z leva doprava a bojuje se zástupy nepřátel. Nechybí ani četné fantasy prvky a tak krom řádových nindžů se postavy střetnou i s různými démony a obřími bossy, s nimiž si to můžou vyříkat nejen pomocí pěstí a kopů, ale taky nejrůznějšími magickými údery a zbraněmi, mezi nimiž nechybí katany, nunčaky nebo hole. Každá z postav disponuje řadou speciálních chvatů a komb, přičemž všechny nepřátelské útoky, letící projektily a pasti lze účinně vykrýt. V úrovních se nachází i tajné lokace s artefakty - ty si lze následně vystavit v osobním dódžu a získat pasivní Feng-šuej bonusy.

Nakopat zadek klanu Mantis lze samostatně nebo v kooperaci dvou hráčů skrze lokální multiplayer.