Bylo to dobré, nejvíce mne zaujala kombinace first person a third person kamery je překvapivě hodně intuitivní a gameplay je díky tomu výrazně variabilnější než by se dalo od jinak poměrně jednoduché akce očekávat.

Ale ten humor mne teda úplně minul. Zejména dabing je takové divné žvatlání.
@Zoltan (komentář): Když jsem porazil Sekta, tak jsem si říkal, zda se mi to nějak nebuglo nebo co. Čekal jsem další fázi třeba. :D boss uplně bez špetky nějaké snahy.

Jinak máme barvu, yeey.
@Fritol (03.04.2024 10:11): Do konce měsíce snad dohraji :) Na gamepadu ovládání bez problémů, jen jsem si ho musel trošku porychtovat v nastavení (nahoru bylo dolů a dolů bylo nahoru, wtf :D). S jedním bossem jsem měl velký problém, dal mě na dvě rány a málem jsem to vzdal. Pak se mi ho haluzově podařilo strčit do bodáků a bylo po něm :D
Pomalu se tím prokousávám a musím uznat, že je to docela dobré. Podobné exkluzivity dnešním konzolím dost chybí. Ta jednoduchá a lineární hratelnost, kdy jen jdete od jednoho padoucha ke druhému, je překvapivě dost chytlavá, ač k tomu mám teda nějaké připomínky.

Trochu mi vadí, že tam neexistuje žádný cover systém. Nepřítel vás buď trefí nebo ne, je to dost random, některé boss fighty mají zbytečně uměle vyhnanou obtížnost tím, že vás obklíčí řadovými nepřáteli. Jednoho jsem opakoval snad 10x jen proto, že mě do 5s po spawnu zabili, neb na mě stříleli ze všech stran. Nemám tohle rád. Místo toho, aby si tvůrci pro zvýšení obtížnosti lámali hlavu s trochu chytrém designem toho fightu, tak zvolí ten nejvíc lajdácký způsob. Nedovedu si představit hrát to na gamepadu, ač to ovládání s myší taky není ideální, ale spíš u platformingu. Ten je taky na facku v third person pohledu, když Stranger děla při otočení půlkruh místo toho, aby se otočil na místě.

Škoda, že to není trochu víc příběhové a styl humoru mě teda těžce míjí. Nevím, jak je to pro sérii typické, ale tohle je napsané fest trapně i pokud mířili na mladší hráče.

Ale jinak střílení dobrý, s těmi různými typy "nábojů" se dá pěkně vyhrát, kor když obalst k vystřílení nabízí trochu rozlehlejší prostory. A je to takové pěkně svižné celé.

Jestli ještě někdo má v plánu to hrát v rámci Retro Klubu, tak neváhejte. Snad i dáme repre hodnocení. :)
Chtěl jsem dát vysoký hodnocení ale díky trapnýmu a natahovanýmu konci a debilnímu bossovy dávám hodnocení daleko menší než jsem chtěl.
Moc rád bych si tuhle hru zahrál, kdyby se aspoň spustila. Rád bych si jako fanoušek Oddworldu spravil chuť po Munch's Oddysse.
@kristmeister (03.03.2013 15:40): Ne každý bohužel oplývá superschopnosti, aby dokázal text zhodnotit než ho přečte. Leda Hermenuticman.
A starý známý fakt. Pokud nejsi schopen snést kritiku nebo i nesouhlasné názory, raději nepiš nic. Omezení se jen na plácání po ramenou ještě nikdy nikomu nic nepřineslo.
@kristmeister (03.03.2013 10:58): Aby to bylo "pro prdel" tak by to muselo být vtipné, tohle je spíš smutné... A jako nepovedený pokus o originalitu bych to chápal u hry, kde je alespoň desítka komentářů a kde už nevíš co napsat, tady by zrovna bylo užitečné napsat normální komentář.
@kristmeister (komentář): na zakladce jsem napsal podobnou picovinu do hudebky o tiberian sunu - to uz je nastesti ztracena historie. Nevim jak to znelo ve tvy hlave, ale dopurucju uz nikdy neopakovat.
Dohráno...hodně dobrej mix fps/skákačky, snad jen ta závěrečná část už se trochu táhla (hlavně prostě nemám rád tyhle industriální tovární prostory, štvaly mě v Beyond Good and Evil a štvou mě i tady), ale 3/4 hry se odehrává v nádherně zpracovaný přírodě, tam mě to bavilo hodně. Příběh taky trochu lepší než jsem čekal. Jinak tahle opatchovaná HD verze šlapala bez chyb, nenarazil jsem na bug ani crash, ovládání na padu taky supr.
Konečně jsem zužitkoval tu koupi Oddboxu, po dvou letech od koupě.
ja mam na steamu koupenyho strangera zvlast a slape jak hodinky :) bodkin ty jsi fakt chudak...nejdriv DOOM ted STRANGER
@Bodkin (30.10.2012 12:53): Zkusím to s tím patchem. Mě to vždycky po poklepání na ikonu restartovalo počítač. Je to fakt škoda, jsem velký fanoušek Abeho série a dokonce i Munch's Oddysee se mi docela i líbilo.
Nevycházeli nějaký patche i pro Oddbox? Tuhle hru se mi ani s nejlepší vůlí nepodařilo rozběhnout, což mě doteď strašně mrzí.
Hmmm, proběhne intro, pak loading a pak to padne. Já se snad dám na konzole, kurva drát.
@pipboy (06.08.2012 10:43): Jeste ne.

2012/07/12: "
Just Add Water have opened applications for a closed beta of the Steam version of Stranger’s Wrath HD.
In a post on the official Steam forums, Liamaj (JAW game designer Liam Jones) announced that JAW want “to test Stranger’s Wrath HD PC on as many different PC set ups as [they] can”.
Applications for the beta are open – the forum post has provided people interested in participating with an email address and a list of information to provide to JAW, including their Steam username and PC hardware specifications.
As this is a closed beta, not every applicant will be invited to participate. Additionally, since the beta is being run through Steam, only people who own the Steam version of Stranger’s Wrath can participate.
UPDATE: Applications have now been closed. JAW will be sending emails to applicants on Friday."
jo, když jsem dodělal první misi tak se mi už nenačetla druhá, nevíte čím to je?? (Svatej XBOX) =D
options > controlls jsou tam tusim 3 axis switche a jeste neco. Toz jeden z tech Y axis switchu
já to hraju normálně na klávesnici akorát mě sere ta myš, když zamířim dolů tak to jede nahoru
Co jsem tohle naposledy zkoušel tak to neběhá správně ani s tím x360padem, tedy aspoň ne s bezdrátovým. Just Add Water jsou docela lůzři.
Aaa... jsem to dneska zkousel chvili hrat (patche a vubec) a sice pekny, ze si ted muzu nastavit rozliseni a ovladani, ale kdyz si nastavim gamepad, tak mi to pokazde vyresetuje sipky, takze nemuzu prepinat munici, a kdyz si nastavim kb+mys, tak zas kamera se chova nejak jeble kolem prekazek a na WASD se neda dost dobre kompenzovat vysledny problem se smerem pohybu.

Si snad budu muset koupit microsofti gamepad jen proto, abych se nemusel rozcilovat pokazdy, kdyz se ukaze, ze hra zadnej jinej podporovat nehodla.