@Fritol (07.06.2019 21:38): Ta hra se porad da povazovat za novou. Nereknu kdyby byla stara pet nebo deset let. A fakt nevim proc by meli hraci na Nintendu pri vydani platit 60 euro a na PC pri vydani jen treba 20. Tady nejde o to kolik je ten port stal, ale o to aby vydelali penize na hre ktera je porad takzvane IN. Stejne jako byla FF15 za plnou cenu zhruba rok po vydani je i Traveler. Samozrejme digital only za 60 euro je trosku vic nez by bylo zdravo ale holt takhle to na Pc s japonskejma hrama vetsinou je a jak vime plno lidem digital only vyhovuje a stavi ho vysoko nad krabicovku. Takze tam bych vydavatele taky moc nevinil.
@Charllize (07.06.2019 20:33): Tak jako ono chtít 60€ za rok starou hru je trochu meh, ať už provokuješ nebo ne. :D Kdyby to aspoň bylo v drmfree krabici, ale za digital jim to nedám. To radši časem koupím na Switch.
@Tainaru (07.06.2019 21:21): Ja uz to tady psal. Ale me hrozne rozhodily ty experiencni kocky. dve hodiny souboju a mel jsem level 5 a pak jsem zabil jednu kocku a udelal lvl 11. Hned potom mi prisli vsechny dalsi souboje bez kocek uplne o nicem. Rikal jsem si, proc mam absolvovat 20 souboju, kdyz pak prijde kocka a da mi expu az to nebude hezky.

Je mi jasne ze pozdeji na vyssich levelech jsou ty kocky zachrana, ale za me je tohle tak nejak blbe nastavene a uplne mi to pokazilo radost ze souboju a ziskavani zkusenosti.
@Charllize (07.06.2019 21:13): Já to úplně neobhajuju, jen tak sepisuju inspirační dojmy :) vlastně to je moje první takové jrpg a zrovna mně sedlo, ale věřím tomu, že to není pro každého. Podle mě zas nemá cenu se do toho nějak moc nutit, když to nešmakuje :)
@Tainaru (07.06.2019 21:10): Souhlasim ze ta hra vypada skvele a ma atmosferu. Ovsem po strance hratelnosti to na me moc nezabralo. Pritom bych mel byt jasna cilovka. Ale neni vsem dnum konec, urcite to jeste budu zkouset.)
Mám to stále rozehrané a času moc není, ale mám na tom cca 110 hodin, všechny kapitoly uzavřené, ale na post-game musím strašně grindovat expy, aby ty postavy měly nějakou šanci proti posledním nepřátelům a abych dostal vytoužené třetí povolání. Ale jinak vizuálně je to krásné a hudba je skvostná, pořád se mi ten svět líbí, má to svoje kouzlo.
A je to na PC venku :)

Predpokladam podobny zajem jako u KCD zde na DH a brzy stovky novych prispevku a komentaru :)

Ale asi tezko, hracum na PC se to zda drahe, ale tak hlavne ze zadonily ze to chteji :)
a klidek, vim ze sem provokater. S nadhledem, diky :)
@Charllize (08.04.2019 10:05): aha! Tak amazon mě nenapadl, dík za info :)

Hm, vytvořit něco z cizího pro vlastní potřebu ještě tak beru, ale generovat zisk z cizích obrázků mi přijde neetické, jakkoliv náročná práce s tím je :)
@Charllize (08.04.2019 09:46): mno, tak existují různé postoje, já jenom říkám, že to jde :) buď tam můžeš plácnout oficiální art nebo si ten template poskládat z jiných oficiálních obrázků; nebo si jen předěláš verzi, která vyšla v jiné zemi s jiným obrázkem, ale jen edituješ text... anebo si prostě namaluješ vlastní... možnosti jsou takřka neomezené.
Já jsem kupoval hru bez krabičky, tak jsem měl chuť si udělat vlastní, a vytvořil jsem si k tomu bonusový materiál (mapa a plakáty z oficiálních zdrojů) -> obrázek
Jinak by mě fakt zajímalo, proč ty hry někdo prodává bez krabiček? to si je prostě vystaví na polici, nebo co...? :/
Přiznám se, že jste mě na OT navnadili a dávám si ji na wishlist!
Jinak koukal jsem, že na např. redditu je skupina lidí, která si vyrábí vlastní covery na switchové hry, ale v podstatě kdokoli si může vyrobit vlastní. Už jsem si takhle vyrobil vlastní cover box art na Rime (a prázdná krabička se dá koupit), ale kdokoli si může vytvořit vlastní "limitovanou" edici, klidně i na Octopath :)
@Fritol (12.03.2019 20:59): Ono je to trosku obecne u me problem. Hra me moc nechytla. kupodivu ne kvuli zpracovani, to se mi naopak moc libi, ale nekolik mechanik hry mi vadi. Roztristenost mezi nekolik postav, proste mam radsi kdyz muzu hrat od zacatku do konce s jednou partou kde je nejaky hlavni hrdina/ka. A pak kocky. Experiencni kocky. Je jich tam dost a neni zas tak tezky je zabit. Absolvuju 30 souboju, postavy udelaji dva nebo tri levely, pak narazim na kocku a vsechny postavy poskoci o deset levelu, naprosto debilne vymysleny. Ono tohle je i jinde, treba v Dragon Questu, ale tam to pusobi jako bonus z ktereho ma clovek radost protoze je to fakt malokdy, tech expu za zabiti neni tolik a dost casto zdrhnou z boje driv nez je clovek stihne zabit. Tady to spis normalni souboje odsouva na kolej zbytecnosti.
@Charllize (12.03.2019 20:40): Jo, ale to je prequel. Oznámili i plnohodnotný sequel (asi na Switch), takže s tím mobilním dílem nemám problém. Nevypadá na to mobilní hru vůbec zle navíc, akorát by to mohli vydat taky na Switchi, protože na mobilu se hrát nedonutím.
Hra kde se leveluje zabijenim neskodnejch kocek, at jdou do prdele s takovouhle hrou !
5/10
@MickTheMage (15.07.2018 13:37): Jde o to ze udajne v post game casti hry se vsechny ty pribehy spoji a zapadnou do lore a tak podobne. Coz zadny recenzent nehral a nikde se to nedozvis. Ale nejaky clovek co mel hru driv to nekde rozepsal do podrobna. Ja to necetl kvuli spoilerum. Pritom podle me, muselo byt zcela evidetni ze vsechny ty pribehy postav k necemu vest musi, zas takovy amateri z garaze tvurci nejsou:)

Ale prubeh bude zhruba tak jak pises, uvidim, ale zatim mi to nevadi.

PS: ted jsme se jeste docetl ze kdyz v prubehu putovani clovek zmackne tlacitko plus tak si postavy zacnou povidat a obcas pri zmacknuti D-pad up se spusti nejaka animovana sekvence. Spis to vypada ze jeste nikdo poradne nevi jak to s tou hrou doopravdy je:) nezkousel jsem to, jen papouskuju co jsem cetl..
@Charllize (15.07.2018 12:29): Co som pozeral, tak clovek prakticky zacina hru 8x, pretoze kazda ta postava ma ten svoj kus uvodneho pribehu rovnaky, vzdy ked k nej prides so svojimi postavami. Plus je tam takmer nulova interakcia medzi postavami, ktore uz mas. Je to take, miestami fajn, miestami meh (ale nemam to z prvej ruky, ale z pozorovania :) )
@Charllize (15.07.2018 12:29): Vypadá fantasticky, ale ten budgetový nádech mi to z videí a screenů evokuje pořád...

Partiální dabing je ale zklamání. Bravely mělo (téměř) úplný.

A Bravely je zatím pořád 3DS exkluzivní, takže OT asi zůstane taky.
Po te co jsem nabijel asi 4 hodiny totalne vybity pro controller (je super, vydrzi nabitej asi 12 hodin hrani, ale pak se sest nabiji) pro switch, pac jsem na tom hral nepsoled pred ctvrt rokem, jsem tomu dal zatim 3 hodky a libi se mi to.

zatim co mi chybi jsou aspon nejake portrety postav u rozhovoru, pac pak clovek vubec nevi jak vypadaji, artworky maji jen hlavni postavy v menu, bestiar a nejaky statistiky hry. Grafika je moc pekna, esteticky. Hudba je vyborna.
Bal jsem se ze me ta pixel grafika bude stvat, ale nastesti se tak nestalo, je to proste hezky. Souboje maji potrebnou hloubku a rozvoj postav pusobi vicemene klasicky, povolani plus jejich skilly. Souboju je pomerne dost, jak uz to u takovych her byvalo/byva ale odsypaji a maji strategickou hloubku, coz je idealni kombinace. Neni nic horsiho nez zdlouhave a caste nahodne souboje.

nevim jak stran pribehu, ale vypada to na rozkouskovanou zalezitost kdy na jednotlive kapitoly postav je treba urcity level, ne ze by tam neslo jit ale souboje jsou pak mimo moznosti party. Zatim tu jednu a pul kapitoly co jsme odehral pribehove posuzuju prumerne, da se to ale nic zasadniho. Dabing je partialni, vlastne jen u tech opravdu zasadnich rozhovoru.

Taky me napada otazka jestli tahle hra zustane switch exluzivni.
@jones1240 (13.07.2018 21:01): na druhou stranu. Soubojak je bezva, romance taky ujdou a svet je hodne rozmanity. Spolu s balenim hry to je za me dobra koupe. Navic kdyz vim ze dnes uz nikdo takovouhle hru jako Shining fakt asi neudela.

Me u Octopatha fascinuje ta kombinace stary grafiky s tou moderni, hypnotizovane na to vzdycky ziram. ten design sveta a priser je proste super.
@Solidor (13.07.2018 17:12): Shining resonance je jen prijemna prumerna hra. Dobre se to hraje, ale spaseni krista to urcite nebude. Libi se mi ze to je takova klasika co se delali driv. Ale zaroven me trosku irituje ta beckovost ktera obcas preskoci do te ackovosti. Na te hre vzasade neni nic spatne ale ani nic co by nebylo jinde, pro nekoho kdo rad srovnava to muze byt jedno velke klise od zacatku az do konce. Art postav je ovsem na velmi vysoke urovni, chvilema mi az prijde jako by tam ani nepatrily a jen si odskocily z nejake AAA hry. Obleceni, ksichtiky,,parada.
Grind, backtracking a klise pribeh...bacha na to mistre:)

PS: vyplnil jsem dotaznik pro segu ohledne tehle hry. Je legrace na co se tam ptaji. Treba jestli me presvedcilo ke koupi baleni hry...no jo, presvedcilo:)
@Solidor (07.05.2018 22:35): ja nerikam ze to je spatne, jen ze to malokdy dokazu vyuzit. A vetsinou jsem v ramci takoveho svojeho role playingu spokojen s tim jak jsem to dovedl do konce jednou, po druhe a jinak mi prijde ze menim neco co jsme udelal a moc stastnej z toho nejsem. A dostkrat se mi stalo ze kdyz jsem hral podruhe dosel jsem ke stejnemu konci jako predtim. Proste to cilene nedokazu delat jinak, protoze bych to tak neudelal kdybych tam treba nejak byl. Ale multi konce jsou klasika, spolu s ruznymi true endy a podobne, takze s nimi vicemene souhlasim.
@Solidor (07.05.2018 22:08): ja moc system ruznych koncu nemam rad. Malokdy se mi stane ze danou hru chci hrat hned znovu, nebo kolaborovat s ulozenyma pozicema. A kdyz ji hraju treba po case, stejne uz presne nevim jake byly ty jemnejsi nuance pribehu a zakonceni co jsem uz hral, takze jiny konec mi moc nedava. Taky nemam rad NG+, mam radsi kdyz ma hra hutny postgame kde se odehraje vse co ma.
@Charllize (07.05.2018 21:43): Atlus pojede na jistotu. Takže dobré to jistě bude. Jenom doufám, že zlepší ty různé konce. Obzvlášť Devil Survivor je měl perfektní a žádný nebyl vyloženě good nebo bad. Ve čtyřce se jim to moc nepovedlo.
Tohle se mi libi. I kdyz me pixel art spis irituje. Ale mozna tohle je spis takovy, eh, CGI pixel art? Proste to pusobi pekne a moderne. Urcite tomu dam sanci, jista vec :) Treba Lost Sphear nebo Im Setsuna ackoliv jsou 3D na me pusobi daleko vic lacine.