po vydání prvního F.E.A.R. se prý chvíli uvažovalo o třetím dílu NOLF, ale pak se místo toho Monolith vrhl na rychlo spíchnutá pokračování "strachu", což trvá dodnes...nepochopitelné. Condemned se sice docela povedl, ale zbytek je slabota.
Jumas: V první větě přívlastek shodný. ;) Jinak dobrej koment a koukej zahrát jedničku, je vážně ještě lepčí.
Jumas: Podle mne je první díl ještě lepší. Škoda že je takřka nesehnatelný, zahrál bych si jej znovu :/
Pomohlo. Nevyresilo se to sice uplne, ale snizenim polling rate z defaultnich 500, ktere mys pouziva na 125 se problem minimalizuje a da se to pak slusne hrat. Ale stejne to necham a uvidim jestli to budu muset stale takto resit i na Sedmickach. Kazdopadne diky.:-)
Postnout sestavu nejspis nepomuze, problem to bude rekl bych bud v urcite aktualizaci Winu, nebo ovladacich na mys. Pripadne problem se zakladni deskou, kterou ale stejne nevim co je zac.

Ale tak ta sestava je: C2D E6300 1.8Ghz, 2GB RAM, grafika Ati HD4830. System pak Win Xp 32bit Media Center Edition. Mys Microsoft Sidewinder X3 pripojena pres USB.
marwel: No, na netu je pouze jedno fórum, co se zmiňuje o tomhletom problému, ale řešení žádné. Postni svojí sestavu a co máš za systém.
Predpokladam, ze kdyz je zde tolik nadsenych ohlasu, nikdo asi u hry nemel problemy s mysi? Abych byl konkretni. Kdyz se snazim s mysi pohybovat po vodorovne nebo svisle primce (slouzilo pro test, kurzor se pohybuje spatne vzdycky), kurzor po obrazovce se pohybuje krive (ne jen sikmo po primce, ale proste krivolace). Tezko se to vysvetluje, musel bych to nakreslit. Neni to problem jen NOLF2, ale i vsech dalsich her postavenych na Lithtech enginu 3 resp. verze Jupiter (AVP2, Tron 2.0). Znovu jde o velmi zvlastni chybu, kterou budu mit asi jako jediny, ale nic nedam za to, kdyz se zeptam.:-) Kdyby tu byl nekdo, kdo by mel podobnou chybu, urcite bude vedet co myslim.

Chystam se tak do tydne ctrnacti dni preinstalovat system (uz tu mam fakt bordel) a nahodit dual-boot s Win 7, ale pochybuju, ze se tim problem vyresi, tak kdyby nekoho napadlo co s tim.
Co maji znamenat takovy ti nepratele ve fialovych kostymech a zlutych plavacich cepicich? To je chyba textur?
Koleckem se mne prepinaji jednotlive zbrane a predmety. Ale zoom u snipera nejde nicim, ani v nastaveni nic takoveho neni.
Nefunguje kolečko na myši? Alespoň v jedničce to takto (implicitně) bylo.
Nevite jak se pouziva u sniperu dalekohled? Prave tlacitko mysi nic nedela a v nastaveni nic jako zamerovac nemuzu najit.
Tak jsem si to teďka po pár letech rozehrál znova, a...nečekal bych, kolik mi toho utkví v paměti, ale v podstatě tou hrou procházím a jen zřídkakdy tak nějak bloudím a nejsem si jistej, kde co hledat. Především si teď ale ještě víc vychnutnávám ty parádní dialogy. V žádné jiné hře se mi nestalo, že bych chtěl nechat nepřátelé naživu, jenom abych si mohl ještě poslechnout nějaký jejich rozhovor. .D
drolin: opravdu dál už vše běží takřka v zajetých kolejích..spousta srandy a kvalitní akce k tomu :-)
Spíš je jen první díl populárnější. Btw mě například hned odradila první mise.
Zvláštní. K jedničce mi prvni den přibylo hned asi 6 plusek. K dvojce nic. Je ten komentář vážně tak hrozný? :)
Co si tak pamatuju, existovala i nějaká petice ohledně pokračování NOLF, kterou zorganizovali fanoušci z různých fanwebů. Ale i tak si myslím, že Monolith se ke starším sériím už nevrátí, takže nového Blooda (což mě tak nevadí) či Nolfa se asi už nedočkáme.
Monolith je vlastněn Warner Brothers, takže pokud někdo z Warnerů neshledá Kate výdělečně činnou, tak prostě pokračování nevznikne.Ledaže by se ten jejich fear a podobný sračky přestaly prodávat, ale to pochybuju (když i já si je koupil : )).
Zoltan: třetí NOLF v duchu jedničky je i mým herním přáním, resp. jedním z mnoha :-). Popravdě bych ale rád, kdyby licence padla někomu jinému, někomu zapálenějšímu pro věc (kdyby lidé z M na dalším NOLFu začít pracovat chtěli, už by hra nejspíše dávno vyšla; přeci jen je to jedno z nejsilnějších studií, které by problém najít vydavatele mít nemělo).
Dnes jsem podruhé rozehrál NOLF2 a uvědomil jsem si jednu věc. Proč Monolith pořád vydává už pět let horory, když má v rukou takový poklad? Svěží, humornou a pohodovou FPS s krásnou Kate Archer? Humorná FPS už nikoho nezajímá? Tímto úplně zbytečným příspěvkem chci jenom říct, že bych si přál NOLF3, který by na tom byl kvalitativně stejně aspoň jako dvojka, či ještě lépe jak jednička :-)
flynn: já tě plně chápu a sem rád, že to pořád někoho baví :-), protože tahle hra si nezasloží být zapomenutá.
Človek si hru nainštaluje ráno o desiatej, že si ju zahrám tak hodinku-dve denne, hrám, pozriem na hodinky a je 16:30. Paráda :)
pro Popkec: jo je tam něco na ten způsob.....jsou proto vytvořeny speciální mapy, který se podabají těm ze singlu a většinou hraješ za nějakýho agenta, který musí pomoct Cate s prušvihu :-) tipuju, že je to docela sranda....zkoušel sem to hrát sám :-)
Indian: Undying jsem nehrál. Jericho jsem měl hodně rád, ale nevím jestli to je horror, já se nebál, ale takovou temnější atmosféru a šílené nestvůry mě tak hodně bavily, že jsem si tu hru hned oblíbil. Call of Cthulhu je trochu více horrorové, ale ani tu jsem se nebál. Hra mě celkem bavila, ale zamrazilo mě snad jenom zezačátku, když jsem se neměl čím bránit. Nevíte někdo o něčem, kde se podělám strachy? Něco totál tvrdého, že to nepřežiju v reálu? :-D
vlastne kdyz se nad tim zamyslim pritomnost supervojaku ze strany H.A.R.M nekomu muze prijit jako docela velky horor....nebyli to zrovna vtipalci jako ostatni postavy a nepratele ve hre :-)
Nosferatu jsem myslel jako hru, soráš špatně jsem to napsal. Nosferatu je příklad hororové hry ...
Z temného zakoutí hradu na tebe skočí upír, který tě chce zabít - Nosferatu.
Jo atmosféra tam určitě byla. Ale já myslím tu tajemnou atmosféru, ne pohodovou. Jakože na tebe útočí obrovské nestvůry, které tě roztrhnou v pase a z tebe pak cáká krev - dead space. Nebo příletí nestvůra a dívá se ti zblízka přímo do ksichtu, tak si ji můžeš prohlídnout a pak se tě pokusí zabít nebo zabije - Jericho.

Ale k tomu, abych si vychutnal horror, musí mít hra pěknou a vypracovanou grafiku. Prostě vymodelované nestvůry, jak mají být.
Horrory jsou fajn. To je snad jediný žánr, který mě dokáže překvapit, ale u NOLF bych určitě žádný horror nečekal :-)
Kurnik asi si projedu zrovna Jericho, i když jsem se tam ani vteřinu nebál a nikde neleknul, ale atmosféra je trochu temná. Pak ten Dead space a Penumbra.....hmm no na tu bych mohl zkusit skočit.
U Nosferatu jsem se posral strachy a to ji všichni, které znám projeli bez problému :-D
Já jsem ustrašenec, mě vyděsí všechno :-D. Já za tu nemůžu, ale u těch pár misí jsem fakticky bál. Třeba jak je ta základna ruská či co, tak tam to bylo s dost temnou atmosférou.
pro Dines: marne ve hre hledam nejake hororove prvky a nikdy se mi nestalo ze by me z ni mrazilo v zadech....spis sem se obcas skoro potrhal smichy, hra na me pusobi vtipne, sveze a originalne, ale rozhodne ne hororove a tak. Pletes si to mozna s F.E.A.R :-) to je taky od stejnych tvurcu.
hele Pooky ja si uplne nejsem jistej jestli ten chlapec hral stejnou hru jako ja :-D