@Phoenix (12.11.2017 09:19): On je problém, že to že mám hry, které podporují gamepad neznamená, že na ně raději nevyužiji klávesnici a myš. No asi to vyřeším tak, že až zase bude někdo z rodiny otravovat co chci na Vánoce, tak řeknu gamepad, další trička a trenky přeci jen už asi nepotřebuji :D (na vývojáře jsem ale stále naštvaný za ten port s polovičním ovládáním :D).
@MIGtheDRAGON (12.11.2017 05:55): FPS i TPS se na myši hrají principielně lépe. Že na to na konzolích ještě nepřišli je s podivem, ale je to reálný stav. Občas se dokonce najde někdo, kdo s vážnou tváří tvrdí, že se FPS/TPS hrají na gamepadu lépe než na K+M.

Na druhou stranu jsou zase lidě, kteří tvrdí, že věci typu Nioh nebo Darks Souls se hrají na K+M lépe než na gamepadu ;-)

Gamepad si nekoupíš kvůli jedné hře. Zahraješ si na něm Nioh, sérii Dark Souls, The Surge a Lords of the Fallen. V mém případě (Dark Souls 2 jsem hrál ve dvou různých verzích a všechny tyto hry - zatím bez Nioh - se ziskem všech achievementů, protože mě to neskonale bavilo) se jednalo (bez Nioh) o cca 560 hodin. Na to už má smyls pořídit gamepad za pár set, třeba mu přijdeš na chuť stran ovládání určitého typu žánrů, jako se to stalo dříve mně, zarytému PC hráči, co vždycky tvrdil, že gamepad nikdy :-))
@mazar1234 (11.11.2017 21:54): Podle téhle logiky by měli přestat vytvářet střílečky pro gamepady, když klávesnice+myš je objektivně na ně lepší ne? :D

Já pouze odmítám koupit gamepad, který využiji pouze na jednu hru a pak se mi bude někde válet. I když je možné, že bych si na něj časem zvykl. Moje zkušenost s gamepadem je ale zatím taková, že jednou za čas si ho někde zkusím a vždy si říkám, že bych raději měl klávesnici a myš.
Ani gájpad nedokáže využívať vybrácie lepšie ako vibrátor, ale to absolútne zatvrdelé odmietanie gájpadu, akože je to nejaký kus rádioaktívneho odpadu alebo kapsula s yperitom, to mi hlava neberie.

Ako dobre, keby to bol hardware za 100 000 € tak jasné, ale WTF?
Veď TPS bez nutnosti mierenia sa jednoducho na gájpade ovláda pohodlnejšie/lepšie, to je skrátka fakt, ktorý navyše ani nie je možné spochybniť pretože akýkoľvek empirický pokus dokáže pravdu v krátkom čase.
Ukázkový případ výborného využití vibrací je Dragon's Dogma - hrát to bez nich je hodně nepřirozené.
@Charllize (11.11.2017 21:22): Přesně, je to o tom co ti vyhovuje. Já se nesnažil jít proti gamepadům. Moc dobře vím, že jsou lidi, kteří i střílečky raději hraní na nich. Šlo mi jen o to, že jsem se sem přišel zeptat jestli někdo zkoušel nějaký mouse mód a místo odpovědi jste mi tu začali vysvětlovat, jak je implementace myši pro Nioh nesmysl a jak to nejde udělat. Přeci jen tohle není hra od Bethesdy, kde bych obhajování nedodělků čekal spíš, než u hry, která se rozhodla port odfláknout s téměř nehratelným ovládáním na klávesnici.
@MIGtheDRAGON (11.11.2017 20:58): kdyz to vibruje tak to i slysis, to neni tak ze se vypnou zvuky:)
S tim koleckem to byl jen priklad, kterym jsem chtel poukazat ze pohyb je pak presnejsi. postavy nebo auta..cehokoliv.
rychlejsi pritup k tlacitkum snadno jako vyhodu poznas treba u nejake minihry kde je treba namackat urcitou kombinaci knofliku, gamepadem to das hned, na klavesnici ani nahodou, pac nez si uvedomis co vlastne mas mackat je po vsem:)
Me proste vyhovuje vic gamepad, a ne zacatecnik fakt nejsem:)
@Charllize (11.11.2017 20:38): No pokud někdo den po vydání je schopný udělat slušný (alespoň podle videí) mód, který umožňuje pohyb s myší, tak mi neříkej, že je to takový problém jen kvůli tomu, že se s tím nepočítalo.

A bohužel nic z toho co jsi napsal ale Nioh nepotřebuje. Ta tlaková tlačítka jsem už zmínil, že mají výhodu v simulátorech (klidně mě ale oprav pokud Nioh používá někde tlaková tlačítka).

To s tím 360 stupňovým pohybem je doufám vtip (jediné, kde se to může hodit jsou bojovky u kterých ale můžeš to samé udělat s šipkami v ostatních případech ti poslouží myš líp, jelikož v žádné hře nepotřebuješ udělat přesně kolečko, ale za to v hodně hrách se hodí být schopný přesně zamířit na určitý bod).

Vibrace co vím dost hráčů později ani nevnímá, protože věci jako kritické zásahy jsou většinou znázorněny zvukem stejně jako padající kameny. Přijde mi to i jako efektivnější způsob, než muset zkoumat proč to zase vibruje.

A rychlejší přístup k tlačítkům máš na klávesnici, kde není potřeba samotnou klávesnici držet, takže máš volnější prostor. Gamepad se hodí v tomhle směru spíš pro začátečníka, kterému se může stát, že by omylem zmáčkl špatnou klávesnici (sakra jestli tohle není důvod proč jsou konzolisté často považování za casual hráče ...).

Hlavně to prosím neber tak, že se snažím prosadit klávesnici a myš jako lepší způsob ovládání. Obojí má svoje plusy a mínusy jen mi přijde škoda nemít plnou podporu klávesnice a myši, když už se rozhodli udělat port na PC.

Jak jsem už psal bylo by mi snad příjemnější, kdyby se rozhodli rovnou ohlásit, že je to hra jen pro gamepad a já bych jí rovnou bral jako hru, kterou si nezahraji. Takhle ve mě vzbudili naděje a pak v den vydání zjistím, že si to bez gamepadu nezahraji ...
@MIGtheDRAGON (11.11.2017 20:23): Jde o to ze DS ani Nioh od pocatku nepocitaly s tim ze vyjdou na PC, proste se cekalo az kolik vydelaj a pak se rozhodlo o portu. Treba DS 3 ma to ovladani K+M o dost lepsi, pac od zacatku vedeli ze to bude i na pc.

Vetsina knofliku na PS4 ci Xone jsou tlakova, teda jak moc zmacknes tak se neco deje, napriklad se muzes plynule rozjet autem, dat slabsi ci silnejsi uder atd. Analogove packy umoznuji prakticky presny pohyb 360 stupnu, na klavesnici to mas porad jen ctyri smery. Tudiz na gamepadu vykrouzis presny kolecko na k+m budes porad behat kostrbate a kdyz pouzijes mys bude to taky nepresne. Vibracni funkce ktera te muze upozornit jestli jsi treba dostal critical nebo beznej uder, nebo treba ze na tebe pada kamen ze skaly a tak dale. Pristup k tlacitkum je rychlejsi, mas je porad skoro vsechny pod prsty. Pak jsou treba minoritni funkce, ale nektery hry to pouzivaj a strasne blbe se prevadej na K+M, treba ovladani gyroskopickym cidlem nebo dotykovou ploskou jako ma dispaly mobilu.
Jako mys je jeste na hrani her dobra, je velmi presna a ma par knofliku ale klavesnice je podle me na hrani obvzlast dnesnich her na nic, hlavne tech co maji puvod na konzolich.
Jinak mireni na gamepadu neni tak presne, ale mam za to ze jde jen o zvyk. Headshoty v Borderlands 2 davam uplne stejne gamepadem jak mysi:)

jeste by se dalo argumentovat ze K+M pojme vic funkci, to je fakt. Ale tam to je zase o tom jak kdo dokaze ten gamepad vyuzit. Treba konzolova verze Elite ma namapovane prakticky vsechny funkce na gamepadu. Jen par veci, jako napriklad pridat tah 10.20.30,40 atd procent tam neni. Ciste teoreticky se na gamepad da namapovat zhruba 48 funkci, aby to nebylo uz prekombinovane, coz je podle me dostacujici.
@Charllize (11.11.2017 20:05): A to je právě to co mi vadí. Pochopím, že se jim prostě tu optimalizaci dělat nechce (o tom že to neumí silně pochybuji, kdyby to tam chtěli mít tak to tam dají zase z nich nedělej nějaké amatéry), ale tohle je úplně stejná situace jako u prvního dark souls, kdy lidi chodili s přesně takovými argumenty jak je to dělané pro gamepady, ale pokud si nainstaluješ mousefix, tak to můžeš hrát bez problému s myší. Pokud máš na světě miliony lidí, kteří hrají výhradně na klávesnici a myši tak mi neříkej, že nemá moc smysl se tím zabývat. On je důvod proč dark souls 2 a 3 tu myš má ve hře plně intergrovanou i když jsou to stále hry primárně pro gamepad. To se na to rovnou měli vykašlat a napsat na steam, že je Nioh pouze pro gamepad, než udělat práci jen napůl.

A mohu se zeptat jaké funkce to ty gamepady dneska mají, které nemá klávesnice a myš? Jediné o čem vím je použití těch páček v různých simulátorech, které představují asi jediné hry, kvůli kterým bych si ten gamepad koupil (pokud by mě nějaký simulátor zaujal). Nikde jinde (minimálně co se týče mainstreamových her) ten gamepad podle mě nepotřebuješ a myš se svojí přesností se dá brát ještě jako takový bonus.
@MIGtheDRAGON (11.11.2017 19:58): O zvyku to urcite je. Ale tam nejde o lenost vyvojaru, predelat nejaky ovladani zas tolik prace neda. Jde spis o to ze problemy s ovladanim na K+M mivaji nejcasteji prave japonsky hry, a je to proto ze japonsky vyvojari cely svoje vyvojarsky zivoty delali hry staveny na gamepad, v japosnku PC jako herni stroj moc nefrci a proste to moc neumej. Celej pohyb postavy v Niohu, souboje atd jsou proste od zacatku delany na ovladani gamepadem a i kdyz tam sebelepsi moder udela podporu K+M nikdy to nebude tak komfortni, presny a zapadajici jako tim gamepadem. Proto se nema moc smysl tim zabyvat, pac to nikdy nebude tak dobry. Gamepady dneska vyuzivaj plno funkci ktery K+M proste nema a ty hry jsou na to delany.
@Charllize (11.11.2017 19:36): Tak ono je to dost o tom na čem jsi si zvykl hrát. Kdybych hrál některé hry na gamepadu, tak bych to neřešil, ale pokud hraješ každou hru s klávesnicí a myší, tak se přechází na gamepad hodně špatně. Ono je to také dost o tom jaké hry nehraješ. Ani bych tak nemluvil o strategiích jako především o střílečkách, kde ten gamepad přesnost myši nemá.

Mě na celé situaci spíš štve to, jak si klidně portnou hru na PC a hodí tam jen nějaké pseudoovládání jen pro klávesnici a nic víc neřeší. Taky proč by měli. Bodkin má v zásadě pravdu je to nesmysl na tom pracovat, když jim to opraví fandové zadarmo ...
vetsinu her je nesmyl hrat periferiemi co jsou delane na praci..(dobre ty strategie, ale ty pripominaj praci ve windows:) Me skoro vzdy tak trochu sralo hrat hru na M+K a nikdy jsem si u toho neprisel nejak komfortne a hodne her bylo spis za trest. Je dobre ze dnes vetsina her podporu toho gamepadu ma.
@Bodkin (11.11.2017 12:56): No je pravda, že ve výsledku je jedno jestli to udělají špatně nebo neudělají vůbec, když tak jako tak si budu muset nainstalovat mód, abych to vůbec mohl hrát. Předpokládám, že musím být rád, že se to vůbec dostalo na PC :D
@Bodkin (11.11.2017 11:18): Tahle situace kolem Nioh mi připomíná tu u prvního Dark souls, když byli lidi taky přesvědčení jak to s klávesnicí a myší prostě nejde pořádně hrát a jak na to potřebuješ mít gamepad, takže někteří začali bránit tu špatnou optimalizaci pro myš a klávesnici. S těmi konzolovými porty je to takhle pořád dokola. Všichni jsou přesvědčení jak je zrovna tahle hra udělaná přímo na gamepad a pak se diví, že se to dá hrát perfektně i s klávesnicí a myší.
@MIGtheDRAGON (11.11.2017 11:04): Přesně můj point, na nioh bys potřeboval obě ruce na klávesnici plus myš na rozhlížení. Vůbec se jim nedivím, že jsou gamepad only.

@Zoltan (11.11.2017 11:03): Joystick a gamepad byly vždy příslušenství každého správného PC hráče, dokud nevyšel XBOX a všichni se nezjančili, že je to konzolová portomrdka a pravé PC je JEN MYŠ A KB!
@mazar1234 (11.11.2017 01:06): Stejné jako DS, na misi se ukládá u shrine, případně na začátku mise, mimo misi se to savuje automaticky po ní a pak si tam můžeš savnou kdy chceš, při přezbrojení, rozrdcení itemů či tak.
@ad142 (10.11.2017 13:19): podle me to s Dark Souls ma spolecnyho jen malo. Svet je linearni a rozdelenej na mise. Je to mnohem rychlejsi a spis to inklinuje i Ninja Gaidenu riznuteho Onimushou ktery soulozily s Tekenem. Loot je bezna vec a je to proste jako v Diablu, ne jako v DS ze padne obcas neco. Pomerna jednoduchost combatu v DS tady neni, je to daleko vic komplikovane az bych rekl prekombinovane. Stamina funguje jinak a stal se z ni takovy mensi QTE.
Vlastne jedina vyrazna podobnost s DS je v tom ze se sbiraji ,,duse,, za ktere se zlepsuji staty. Tim nechci rict ze je spatna, naopak, ale ta podobnost s DS mi nesedi, dle meho se to hraje uplne jinak.
Tak reálne to má menej, než píšu. Nioh Complete Edition mi na Steame zabrala presne 73 GB, ale sťahovala menej, dnes som to inštaloval, kedže to máme na redakčnom Steame.

Hmh... Jeden môj screenshot z úvodnej lokácie v Londýne. Som myslel, že to bude taký japonskejší Dark Souls, budem hrať za samuraja a tak... a ono...
Geralt z Rivie v Londýne...:)

https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u ... 2546B94C931A4E7DC90/
já jsem to hned první den zkoušel a jelo to v pohodě a vypadá to docela hezky. Jako na to, že to je temná hra, samozřejmě. Překvapila mne velikost (asi teda je to podobné, jako překvapuje první sníh každoročně silničáře, mohl jsem to čekat, ale je to fakt hodně, 100 G).
Všichni tu paří nebo by pařili Bloodborne a já se místo toho vrátil do Niohu ke katanám a mušketám a hand kanónům. Teď jsem se dostal do místa, kde doporučený level pro misi je 102 a já mám přesně 92 (boss v sidequestu mě o jeden nasyslený připravil, svině jedna).

Takže i pitomý kostlivec s kopím mi může sebrat většinu života a člověk musí špičkově blokovat a řetězit ty kombíčka jako tekken mástr.

A je to fajn.
@SilentWolf (06.11.2017 12:30): pochybuju ze na pc to bude do slunickova :) Ale jinak jo ta grafika neni nic moc, ale je spis jednotvarna nez oskliva. Ale je to nastesti takovej brutal ze grafika je to posledni co by me rozcilovalo.
Tuhle jsem koukal na nejakou japonskou holcinu co hrala tu abbys z posledniho dlc. Nasbiranejch 500 mega ,,dusi,, davala dmg kolem 30k a vetsinou ji zabijely na jednu az dve rany. Pocitam ze mela par set hodin nahrano..naprosta silenost:)
@Bodkin (06.11.2017 12:20): me odrazuje jedine - grafika. Ona neni vylozene hnusna ale na zadnem videu poradne nejde videt co se tam odehrava. Je to vzdy takovy guláš cerne sede a deste. :-D uvidim verdikt te PC verze.
@SilentWolf (06.11.2017 11:52): Zrovna včera jsem se k tomu zase vrátil, po mnoha měsících přímo do bossfightu. Div jsem se z toho nerozplakal, ale zdařilo se. Ten boss byl strašlivě rychlý a teleportační a dával docela jebu, naštěstí měl relativně málo života.

Největší slabina celého Niohu jsou imo ty předměty, sype se to z nich jako v Diablu a ze začátku se mi to i docela líbilo, ale teď už jsou toho takový kvanta a jsou s tím jen starosti.
@Bodkin (06.11.2017 11:35): a byl bys té bodavé lasky a nezvladl bys zhotovit nejake screeny, ktere by aspon malilinko ukazaly, ze hra nevypada naprosto odporne? Spis nez v graficke zlepseni doufam v to, ze na pc konecne pujdou udelat odpovidajici screeny. :-D