@jvempire (02.06.2022 12:27): Dal jsem tomu asi dvě hodiny na mobilu. Vadí mi, že se to vlastně hraje samo. Všechno jde dělat automaticky. Pak ještě klasický problém s ovládáním akčních RPG bojů na mobilu. Pro mě tedy docela špatné.

Počkám ještě na Octopath Traveler ChotC a Honkai: Star Rail - obě ve mě budí daleko větší nadšení.
@Fritol (30.05.2022 22:20): A hrajete někdo? Zatím jsem tomu dal pár hodin, level 20 a není to špatné. Hodně mechanik, dostatečně komplexní a naprosto nic zatím nenutí cokoliv kupovat. Naopak to plyne až dost rychle. Střídám PC s mobilem a bez problémů.
@Ringo (09.02.2021 15:16): Level 5 jsem měl moc rad do Rogue Galaxy. Pak přišlo trosku rozpačite White Knight Chronicles a pak Ni No Kuni které mě už moc nebavilo. Nebrat zle, ona to je kvalitní hra, ale mě nějak nesedla, totéž dvojka.
Pokemon systémy mi lezou už krkem, jediné kde to snesu je SMT, jenže tam to funguje trosku jinak a má to grady :)
První dojmy: Klasická Level 5 hra připomínající obšlehnuté šablony typu Dark Cloud 2 a Rogue Galaxy ((které jsem cvičně nazýval (a asi nejen já) Dark Cloud 3)).

Dále - střetává se zde Rogue Galaxy s Pokémonem - viz příšerky posílané do boje.

Grafika - Level 5 jsou na grafiku borci, jejich kreslené světy jsou prostě úchvatné.

Vše vypadá skvěle a zábavně, což je ale klasický nástup všech čistě Level 5 her (nepočítám tady Dragon Quest 8), jsem si vědom dvousečnosti tohoto pocitu ze hry, Level 5 je v tom totiž umí být zároveň zrádný a po prvotních nadšeních umí hráče utopit ve zbytečně překomplikovaných a nezáživných činnostech jako mixování kde čeho a levelování kde čeho. Tak jsem zvědav, jestli Ni No Kuni udrží pozornost nebo začne po 50 hodinách být podobně otravný, jako Rogue Galaxy :-)

Zatím mě hodně baví si cvičit ty příšerky, ale je to tím, že mám teprve 2 a trochu mě děsí, že jich bude nutno pak trénovat nějaké nechutné množství.
@Charllize (06.03.2020 21:38): To máš pravdu, dobrá úvaha! Ale já jsem navyklý špatné věci zapomínat a naopak vyzdvihovat ty dobré, takže i ten Errand 78 mě jednou přestane strašit a kdo ví, třeba se jednou změní i můj postoj k těmto JRPG peklíčkům :D
Animace od Ghibli jsou opravdu super, oproti druhému dílu je vidět úplně jiná kvalita kreslířů. Jinak zatím pohodové jRPG, a boje o něco obtížnější než ve dvojce.
@Drolin (08.06.2019 11:55): Ano, ta hra je krasna, ale za mne to je tak vse. Nedohral jsem, ve chvili kdy me v dungeonu promenily na mele roztomile zabicky a ja jim mel proskakat v teto podobe jsem uz nezvladnul a skoncil :)

Vkladal jsme pak velke nadeje do druheho dilu, ktery se zdal vice zajimavy, ale bohuzel to dopadlo dost podobne jako jednicka, Level 5 tim u me dost klesnul. skoda ze nezustali u stylu Rogue Galaxy a White Knight Chronicles, tam jsem se citil o dost lepe.

Genericnost u jrpg prakticky uz nevnimam, protoze vim ze v jadru zanru, to o cem je a jak ma vypadat uz moc vule k obohacovani neni, takze ocenim pak zmeny k lepsimu jako je treba grafika, novy system hry nebo soubojak ktery nabizi nove veci, novy pribeh a postavy, zasazeni, hudbu a dalsi veci v kterych jde zanr rozvijet dal. jasne, bude se pobihat po zeleny louce a v modre jeskyni a budou se kydlit potvory, v poradku :)
@Fritol (08.06.2019 11:16): Jasne, Ni no je obecne kvalitni hra, me jen moc nesedla herne, a postavy na muj vkus byli az prilis detinsky stylizovane.

tales of krasa, skoda ze ten prechod prisel az v zaveru PS4, holt predtim to jeste delali i na PS3 tak ta grafika nebyla takova jaka byt mohla. Japonci obecne se naucili delat s novym Unrealem, tech her na nem je vic.
Tak jsem odehral 20 hodin a vypada to ze to bude asi zatim vsechno. Ni no Kuni 2 je krasna hra. V ramci daneho stylu nema asi konkurenci ale jinak...nic moc. Pribeh je takova pohadka, coz by nevadilo kdyby to aspon bylo nejak zajimave. Vetsina rozhovoru je dost nuda a to ze 80% z nich nema dabing (ok v ramci stylu a zanru to neni uplna nutnost) tomu nijak nepridava. Postavy nejsou zajimave, jsou takove obycejne. Souboje jsou velmi jednoduche a jelikoz hra ma jen jednu obtiznost tak se s tim neda nic udelat. Loot ala Diablo je docela dobry napad, ovsem ty tuny dalsiho bordelu co clovek sbira uz moc ne. jedna se vetsinou o material, a je ho takove mnozstvi ze clovek po chvili absolutne ztrati zajem o to co vlastne sbira. Nikde neni videt kolik expu clovek dostava za souboje, jen pribyva merka teplomeru.

Moc se libi starobni pristup k mape sveta ktera dava vzpomenout na zlatou eru jrpg a ackoliv se detaily nesetrilo porad to ty stary klasicky mapy sveta pripomina. Co uz se mi ale tak nelibi je pidi font u nekterych tabulek a to ze je pouzit i u cestovnich rozhovoru s tim ze je na obrazovce tri vteriny, takze sance ze to clovek precte je skoro nulova.

Technicky je hra skoro perfektni. 60 fps, rychle loadingy, zadne bugy. Preciznost a dokonala vyladenost vseho z toho kouka na sto honu. U hry ktera kombinuje nekolik hernich zanru, nabizi stovky ukolu a npc, a ma desitky ruznych sytemu ktere tvori celek to je uctihodny vykon, ale tak uz to u japoncu casto byva:)

Staveni kralovstvi je docela fajn, ale taky nic kvuli cemu by me hra zacla vic bavit. Skirmish bitvy jsou otrava a nuda a k nicemu vlastne nejsou. Takze ani na podruhe se Levelu 5 nepodarilo udelat hru ktera by me bavila. I kdyz hra neni uz tak infantilni jako jednicka je zase nudna. Samozrejme takova tragedie to neni ale zatim to co jsem odehral je s odrenejma usima za 7 osobniho:)
Ale pokud nekdo chce nadherny pohadkovy japonsky rpg a neni narocnej, je velka sance ze se mu to bude moc libit...ono globalne na tom zas tak moc spatneho neni.
Tak Ni no kuni 2 sbira velmi pekna hodnoceni. Ne ze bych na ne dal ale kdyz je velka shoda recenzentu je to dobre znameni.
Porad ale lehce vaham. Bojim se ze me zase budou nutit prochazet dungeon v podobe zaby:)
http://www.videogameshelf.com/wp-content ... Edition-Contents.jpg
Tady je odkaz na obrazek ty sberatelky, DH, internet a pocitac se pokakal a nedokaze vytvorit klikatelnou zkratku, sorry:)

@Solidor (26.12.2017 16:05): me to obvykle taky nevadi, ale preferuju spis ten dospelejsi styl. mam za to ze jrpg s malejma postavickama a velkejma hlavama jsme si uzil dost za doby PS1 a nize. Taky nemam rad kdyz se nejaka serie drzi nejakyho stylu a najednou ho zmeni (Xeno Ch.2).
Krasne udelana hra, bohuzel na muj vkus prilis infantilni a opet krok zpet oproti predchozim Level 5 hram. Cekal jsem ze se budou uz drzet ,,dospelejsiho,, designu po Rogue Galaxy a White Knight Chronicles, ale zase to spadlo nekam k Dark Cloudum :)
Ale ta hra je po vsech strankach velmi kvalitni, o tom zadna.
PS: dodnes me stve ze jsme nekoupil tu sberatelku s tou nadhernou encyklopedii odkaz"" >odkaz :(