"Mám klerika na 10 levelu a začíná to být fakt nuda... Furt souboje ala Diablo, opakující se generické questy"

To sedí dokonale i na jedničku, koukám, že se v sérii Nw tedy nic výrazně nemění... :p
@Say (07.05.2013 18:31): Aha, promiň, myslel jsem, že mluvíš o dvojce (zvláštní, jak věta:"Jinak stereotyp už se začíná dostávat. Mám klerika na 10 levelu a začíná to být fakt nuda... Furt souboje ala Diablo, opakující se generické questy" sedí dokonale i na ni :-)). Na svojí obhajobu říkám, že jsme v topicu o NWN2, i když to mě neomlouvá, měl jsem číst i příspěvky více nazpátek... Já mám tedy MoTB v top ten, ale každému co jeho jest.
Jak to, že tady ještě není přidaná, mimochodem? Dota 2, která nikoho nezajímá (rýp, rýp), tu otravovala sto let před vydáním, a NO, kterou teď docela slušné množství lidí zkouší, čeká na konec vesmíru? Vzhledem k celkem bezpáteřnímu porušování všech "pravidel" co se přidávání na dh.cz týče, by nebylo od věci, používat občas mozek a hry, u kterých to má význam (jako například, že je lidé hrají a chtějí o nich diskutovat) přidat bez ohledu na oficiální datum vydání.

Jako, nežijeme v dobách floppy mechanik, kdy se hra do ČR dostávala 10 let po vydání, ale tak trochu ve 21. století... Nebo možná změnit název na museum-her.cz? .-)
@RNDr. Gunár Pavel (02.05.2013 00:55): Jasně že z drtivé většiny pirátů nikdy žádné peníze nebudou, ale jelikož pirátů je mnohem víc než platících hráčů, v případě MMO se určitě najdou i tací, kteří tu hru hrát chtějí tak moc, že si ji zaplatí, když nemůžou upirátit.

Aspoň tak bych viděl uvažování devů já, jinak si moc nedokážu vysvětlit ten dnešní boom pay-to-win, subscription MMO a podobných hovadin.
@RNDr. Gunár Pavel (02.05.2013 00:55): Jo je fakt, ze jsem to pojal ponekud nestastne. Zatimco o RPG, FPS a dalsich zanrech jsem uvazoval ve smyslu "pouze ty dobre", o MMO pak o vsech bez ohledu na kvality (hral jsem jedine a stacilo mi to - pro me tyhle "socialni" hovadiny nejsou, ja radsi single, maximalne pak jeste kompetitivni MP). Nu dobra.
@marwel (01.05.2013 23:41): Say má pravdu, kdo chtěl být móčkař, nemusel o FPS a adventury ani štrejchnout byť byl rok 1999 v plném proudu. Nejdřív bys mohl hrát mudíky od Sierry, pak přesedlat na Ultimu a prokládat to dle potřeby Everquestem a Myst, Half-life či Broken Sword úspěšně ignorovat. To samé by platilo naopak, kdybys chtěl hrát jen FPS či adventury. Ostatně i dneska, chceš-li kvalitní SP RPG, nemusíš na MMO narazit, jen je třeba hledat, adventury, tradičnější RPG nikam nezmizely, jen nejsou tak na očích.

@Borghal (02.05.2013 00:39): Já mám zase dojem, že do MMOček, pokud se nejedná zrovna a jasné cash-cow jako v případě TES frančízy jdou ti vývojáři, kteří si na přesyceném trhu singleplayerovými hrami prostě nevěří. Méně pirátů neznamená větší peníze, piráty nedělá příležitost nelegálně stahovat, ale rozhodnutí za hru prostě nezaplatit i kdyby trakaře padaly, proto pokud si výojáři myslí, že bez pirátů vydělají více, pak kalkulují s penězi, které neexistují.
@marwel (01.05.2013 23:41): Tak já ti to osvětlím. Peníze a méně pirátů (= další peníze). MMORPG zkrátka dneska nese nejvíc a při cenách vývoje AAA hry je pochopitelné, že se těch singlových moc nedočkáme :- / Ale one se ten trh s MMORPG jednou nasytí...

(Taky toužím po návratu dob, kdy hry byly koncipované jako uzavřené zážitky pro jednoho až pár hráčů. Nejsem ten typ, co by jednu hru hrál měsíce.)
@7c (01.05.2013 20:59): Mno... Příběh a questy jsou zatím čistě generické, jak to u MMO bývá. Sice nějaká ta hlavní dějová linka tam je, ale zdaleka to nedosahuje kvalit NwN.

Líbí se mi grafická optimalizace (i zpracování, rozhodně se nekoná žádná WoW stylizace), kompletně upravitelný HUD, volba postavy (včetně úprav ksichtu), slušný gameplay a combat (trošku smrdí Diablem 3, ale odsejpá to pěkně)... Vadí mi docela chabý příběh a questy. Víc času tomu ještě určitě obětuji.

@FildasCZ (01.05.2013 23:01): Neviděl a už ten samotný název mi cuká koutkem=/

@marwel (01.05.2013 23:41): Tohle je dost subjektivní záležitost, čistě o preferncích. Já si teda doby FPS a adventur fakt nepamatuji=)
Ah, pamatujete si jeste dobu, kdy byly nerozsirenejsim hernim zanrem FPS, drive pak adventury? Nejakym pro me naprosto nepochopitelnym duvodem se nejrozsirenejsim zanrem stalo MMORPG.
Jop, hodně to do SP fušuje. Grafika je taková ... WoWko-Fablovksá, voda mě rozhodně nepřesvědčila :D
První dojmy s NwNO... Potencionální žrout času. Dost možná první MMO RPG, které by mě mohlo bavit. Uvidíme, jak moc to bude drahé. Technicky je to snad nejlépe zvládnuté MMOčko, které jsem zkoušel.
NWN Online open beta ostartována http://nw.perfectworld.com/
No jsem zvědav, zatím fronta s 11000 lidmi :D

Q: How much will Neverwinter cost? Will there be a subscription required?
Neverwinter will be a free-to-play game. There will be no cost for the client, and no subscription fee will be required.
Tohle + datadisky je jediná Obsidianí hra co jsem ne(do)hrál...ale co jsem četl, tak zdaleka nejlepší je MotB, a OC kampaň nic moc. Měl bych jí taky zkusit, nebo stačí začít hrát rovnou MotB?
No mě čeká ještě Storm of Zehyr, prý také solidní datadisk. Sice nevím, kdy se k němu vrátím, ale snad jednou...
Supr. Až to někdy bude stát tři dolary, tak to koupím. :-)
Jo, byl jsem tam s ním. Podle jakéhosi návodu jsem se dozvěděl, že prý měl reagovat na nalezení té věci, ale nereagoval. Takže asi celá hra prostě předpokládá, že jsem to nenašel nebo já nevím co.
Tak to vypadá, že jsem skončil pomalu dřív, než jsem začal. Byl jsem poslaný do ještěřích ruin pro jakousi blbost, tu jsem získal, ale nikdo na to vůbec nereaguje. Když se ji snažím dát tomu elfoňovi, tak mě jenom seřve, co tam okouním, že mám jít do ruin pro tu blbost.
Zkouším to rozehrát a...kdo proboha vymýšlel tu kameru?! Trvalo mi asi půl hodiny, než jsem se vymotal z domu a pochopil, jak zhruba se ta kamera nastaví aspoň tak, abych neměl chuť okamžitě vyhodit notebook z okna.
No a výběr xichtů postavy taky nic moc. Snad se dojmy časem zlepší.
Existujou k NWN2 nějaký musth have modifikace? Něco, co by moc neměnilo základní hru, ale trochu ji vyšperkovalo o lepší modely/textury/sidequesty/bugfixy...
@Say (21.06.2012 11:10): Nie, jedine ak máš .iso na HD, inak stará verzia motb - 3,7 Giga na DVD, soz 5,2 na DVD, nainštalovaná kompletka mala aj teraz v tomto, aj predtým 12 giga. NWN2Com má súbory na DVD riešené ako Witcher2 EE, ak si ich sťahoval z GOG.