Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Neverending Nightmares

26.09.2014
03.05.2016
27.11.2017
kompatibilní
61
10 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Neverending Nightmares je hororová hra s černobílou grafikou. Hráč se ujímá Thomase nacházející se v hlubokém spánku. V něm musí procházet děsivými nočními můrami, jež přibývají na intenzitě. Tyto můry se točí kolem jeho sestry Gabbi.

Hra se nejvíce přibližuje adventuře a je inspirována autorovými zážitky. Hráč prochází lokacemi, jako jsou strašidelný dům či psychiatrie, kde se musí skrývat před monstry, jelikož není možné před nimi utéct. V některých místech je potřebná interakce s předměty, mezi něž spadá svíčka či sekera. V jistých místech se hra větví a tak lze dosáhnout až 3 konců.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 55
Na tuhle hru jsem narazil náhodou, když ji hrál můj oblíbený kanadský letsplayer, který se specializuje převážně na hororové hry. Prvních dvacet minut jeho hraní mě přimělo si hru koupit. Bohužel, prakticky všechno, za co hra stála, jsem viděl v prvních dvaceti minutách.

Ve hře hrajete za postavu Thomase, jde sic černobílou, ale pěkně tužkou vykreslenou grafiku, kde vaše postava má za úkol procházet různé prostory a vyhýbat se různým příšerám jako giant baby nebo pacienti v kazajkách, kteří mají probodnuté oči. Všechno vypadá na první pohled dobře a zajímavě. Sem tam nějaké to příjemné leknutí, vcelku originální pojetí, které na první pohled zaujme.

Po nějakých dvaceti minutách hra přestane překvapovat. Chodíte prostory, kterými jste už prošli, ale jsou pouze jinak naaranžované (tam, kde před tím byly dveře, je teď stěna a tam kde byla stěna, jsou schody do sklepení). Hra má poměrně přímočarý děj, takže nejde nijak moc zabloudit ani vystoupit z předem daného scénáře. Jen škoda, že po půl hodině hra ztrácí na atraktivitě, už vás nemá nic moc co překvapit a hru není problém dohrát.

Po dohrání hry člověk zjistí, že hra obsahuje další lokace, do kterých se lze dostat, k tomu ale musíte komplikovaně některé mapy zahrát znovu a v nich najít vstup do uzamčených map. Nad jedním takovým pokusem o vstup do uzamčené mapy jsem strávil půl hodiny, už tak horko těžko jsem měl motivaci se dostat na konec a na konci jsem zjistil, že jsem neudělal jednu drobnost a tudíž do uzamčené mapy se nedostal a tady jsem ztratil motivaci ve hře vůbec pokračovat, protože další pokus by mi zabral další nudnou půlhodinu.

Neverending Nightmares se vyplatí si zahrát, pokud hra bude zdarma nebo někde za babku, ale rozhodně nemá smysl do ní investovat 15 euro, jako jsem to udělal já, abych zjistil, že už mě nemá co překvapit. 55 procent za zajímavé pojetí, zbytek hra ztrácí nevyužitým potenciálem. Člověk si v momentě poměrné náhlého dohrání hry nejspíš řekne WTF? To je jako všechno? Neříkám, že je hra špatná, za zahrání stojí, ale nabízí toho opravdu málo.

Pro: Zajímavé originální pojetí, pěkná ručně malovaná grafika

Proti: Brzy začne hra nudit, level design se opakuje, nic nového nepřichází

+13