@Aaron_Hill (komentář): Je to parádní hra, pořád je to skvělý poci ji hrát ;) Trochu se divím, že EA, nebo nějaký její konkurent nešel do podobného projektu od té doby. Co takhle si projet historii např. Mercedesu, Ferrari, Jaguaru, nebo nějaké americké, či japonské automobilky (Škodovka by byla parádní, ale velmi nereálná varianta :) )? Myslím, že by si hra fanoušky našla a neztratila se v záplavě sterilních dílů NFS posledních 10 let a jiných počinů :/
Instalace na Win 7 v pohodě, hra se nahodí, ale v Options nezobrazuje nabídku rozlišení a po startu závodu spadne s chybovou hláškou. Poradí někdo?
Zkoušel jsem to v březnu všelijak, ale také mi to stále padalo. O té obloze, zrcátkách a 16bit vím. 16bit rozlišení mi v minulosti fungovalo spolehlivě. Každopádně, někdy hra v Normandii spadne, jindy ne. Dohratelné to nicméně je, chce to akorát zkoušet mnoho pokusů. Pokud hra v průběhu nekompletně odjeté tratě spadne, tak po opětovném načtení hry hráč pokračuje tou tratí, kterou nedojel.
@Red (14.05.2014 14:36): Jo, 16b barvy jsem tuším taky zkoušel, ale nepomohlo to. A ještě jsem zapomněl dodat, že jsem si tam nahrál tu dx7z.dll, o které tu psal nedávno PavelU - ale nemám dojem, že by mi to pomohlo, co se týče těch bugů.
Porsche instaluju pravidelně a mám dojem že jsem vyzkoušel vždycky něco a fungovalo to. Někdy to šlo bez zásahu, někdy stačilo stáhnout tu porsche 3.5, někdy vypnout zpětný zrcátko, vyměnit jeden soubor, hrát v 16bit nebo přejmenovat tu oblohu. Mám dojem že všechno mi někdy fungovalo a při další instalaci třeba ne. Evolution jsem dohrál asi 10x, test drivera snad nikdy :D
Já měl problémy především v Normandii (a pak také tuším v Auvergne) (velmi často hra padala na stejných místech), zkoušel jsem vypnout Lens Flare, ale to moc nepomohlo. Co pomohlo, bylo nahrazení oblohy nějakou jinou - konkrétně jsem použil tu z Korsiky. Konkrétně bylo potřeba přepsat Farmland.* soubory (obloha v Normandii) (adresář GameData/Track/Sky) těmi Canyon.* soubory (obloha v Korsice). Druhá věc, kterou jsem zkusil v Auvergne (přepsání souborů by asi taky zabralo, ale chtěl jsem zkusit něco jiného) bylo vypnutí zpětného zrcátka. (Pak jsem ho už nezapínal, je možné, že by mi to jinak spadlo ještě někde jinde, nevím.) Takto jsem neměl s hrou prakticky žádné problémy. (Až na pár spadnutí těsně před nahráním závodu, ale po restartu hry bylo možné pokračovat v turnaji dále, takže mi to moc nevadilo.)
Sice mám pořád nainstalovánu modnutou verzi z roku 2008, ale vyzkoušel jsem i tu z tohoto Racing packu NfS 3-5. Funguje rovnou v default podobě hned po instalaci. Graficky na max. a vše zapnuté, ve 32bit. Jen je dobré vyměnit jednu dx7z.dll knihovnu ve složce drivers. V grafickém menu tak budou dostupná jen 32bit rozlišení. Ten soubor mám v obou verzích a hra ani v jedné nikde nepadá. Škoda akorát nesprávného poměru stran, naštěstí nechybí pruhy, jak svislé nebo vodorovné.
Moc hezký komentář, jen tohle mě zarazilo: "Světe, div se, ale já jsem mód evoluce hrál ještě před absolvováním autoškoly a vůbec jsem nevěděl, co vlastně je to turbo. " Koho tohle v autoškole učili? :-D
@endura (23.01.2013 20:11): Podľa mňa je posledný pretek Factory Drivera náročnejší. Rolf tú Carreru 73 nešetrí! Tiež som to vždy hrával na klávesnici a Moby Dicka som viackrát prehral, než vyhral. ^^
Tenhle závod jsem taky nikdy nedal. Ale pak jsem si koupil Moby Dicků klidně i 10 :)
Garion -> jak jste dokázali vyhrát ten tří nebo pětikolový závod o Moby Dicka? Většinou jsem skončil tak, že v zatáčce do mne někdo ťukl, já šel okamžitě do hodin a časovou ztrátu jsem nedokázal doběhnout. Před závodem jsem si vícekrát projížděl okruh Monte Carlo, byl jsem si jist výhrou, ale marně, soupeři jsou tady extra třída.

90210 -> Řídil jsi skutečné Porsche? :-) Factory Driver je proti závěrečnému závodu stříbrné éry malina, kterou jsem si vychutnával vícekrát.
@endura (23.01.2013 19:43): Ja jsem hral myslim jenom mod factory driver, ale celkem brzy jsem narazil na obtiznostni limity, bylo to tezky. Volant pripojenej k PC jsem bohuzel nikdy nedrzel v ruce, ani jsem ho vlastne nikdy nevidel. Ridil jsem akorat skutecny auta zatim.:0)
Prosím vás, kdo z klávesnice dohrál stříbrnou éru a vyhrál 935 Moby Dicka? Neznám nikoho, kdo by z klávesnice vyhrál Moby Dicka, pouze volantem.
Prosím pomozte mi. Když dám závod, tak ho mám jakoby zpomalený. Že 1 sekunda trvá třeba 2 sekundy. Ale reakce jsou hned, prostě tu hru mám zpomalenou. Prosím pomozte, fakt to chci spravit. Dík
U mňa sa to párkrát zosypalo v Normandii, Auvergne a Zone Industrielle, vždy presne na tom istom úseku trate. Hral som s 32 bitovými farbami, nabudúce to teda skúsim prehodiť, vďaka za tip!
Já mám v menu na výběr z těchto rozlišení, platí pro jednotlivé závody. Všechny herní režimy mi fungují. Pouze často padá trať v Normandii, mám-li hru ve 32bitovém rozlišení, takže tehdy vždy přepnu na 16bit, kde hra nepadá. A graficky vypadá takto.
Mně se nastavení ukládá, ale grafika je zajímavá :D Menu - 1024*768, Loading 640*480 a Závody 1366*768 :D
Nefunguje mi Factory Driver...

Win7 64bit
Padrino,
brácha práve odohral celú evolúciu pod Win7 64b Ultimate. V niektorých tratiach sa hra v určitom úseku zosypala (CTD), ale stávalo sa to len zriedkavo. Pred spustením každej dráhy sa celý stav turnaja automaticky ukladá, pri chybe teda stačí program spustiť znova, celú trať si zopakuješ a pokračuješ v turnaji.
Na Win 7 32-bit funguje, ale je to modnutá verze z roku 2008, která podporuje i widescreen rozlišení.
U mě teda vedou trojky, ale Porsche hned v závěsu. Sakra já si to musím zahrát, rozjedu to na sedmičkách? :)
Mám pocit, že jednou táta na disketách (ano, ještě disketách) přitáhl domů nějaký cheaty na Porsche a daly se kupovat i policejní auta... Nevím, jestli to byly pouze skiny nebo tak, ale mám pocit, že i houkaly a že soupeři uhýbali :D

Podle mě je tohle to nejlepší NFSko... A rozhodně je to lepší než The Run, ikdyž to má grafiku pomalu 12 let starou...
přiznám se že jsem nikdy u žádně závodní hry netroubil a měl jsem za to že by to ani nemělo efekt...musím vyzkoušet:)
Red,
skúšal si na súperov zatrúbiť? Uhybajú! :-))
AI nie je žiadna špička, ale aspoň trocha na hráča reaguje. Otestuj to v Zone Industrielle, v plnej rýchlosti je trúbenie častokrát jediná možnosť, ako sa vyhnúť zrážke.
..vďaka, nevedel som si vybaviť, z ktorého roku bol ten prvý prastarý Ferdinand, tak som dĺžku evolúcie iba odhadol. Ešte som zabudol spomenúť aj turnaje, ktoré sa sprístupnia po ukončení každej éry, tie som mal zo všetkého najradšej.
Jediné NFS kde občas používáte i šipku dozadu.

Jinak asi nejzábavnější díl, grafika je perfektní, obtižnost ke konci pěkně náročná, tratě fantastické - tu a tam si to zahraju.
Pokud budete chtít v diskuzi o komentářích pokračovat dál, tak to prosím přesuňte do jednoho z témat v hlavní diskuzi. Jen se tam třeba zmiňte, kde se o tom začalo, aby si to někdo mohl přečíst od začátku :-)
Souhlas,spoustu zdejších extrémně dlouhých komentů ani nečtu,byď jsou sebelíp ohodnoceny,zkrátka mě nebaví číst romány
Je to komentář... Podle mě by měl být krátký a výstižný, nikoliv však odfláknutý. Psaní desetitisíci znakových recenzí mi tu přijde poněkud kontraproduktivní, protože tohle je databáze her a ne databáze uživatelských recenzí - sem se jdu kouknout, když potřebuju vědět rychle něco bližšího o hře (teda, já mám oblíbené na informace podstatně kvalitnější weby, ale tady je to díky češtině takový domácký). Když budu chtít číst recenzi, půjdu radši na nějaký profesionální magazín, protože tam se aspoň nebudu muset prohrabávat tunami nečitelného nebo nehodnotného balastu.

Svoji grafomanii je třeba ovládat a dobře si rozmyslet, kde je na místě ji popustit uzdu a kde naopak pořádně přitáhnout. I v 10 - 20 větách se dá čtivě vyjádřit názor na hru, jenže to už musí člověk něco umět. Napsat dlouhý komentář a pak se bít v prsa, jakou jsem si s ním dal práci je sice hezké, ve většině případů je to však nesmysl - napsat dlouhý text a říct tam všechno, umí každý (a nedá to moc práce, prostě píšu, co mi přijde pod ruku, jen tím ztratím spoustu času), napsat krátký text a nic neříct, to umí taky každý (a nedá to moc práce, protože se nemusím moc snažit), ale zkuste to opačně ;-)

Nemyslím to jako kritiku někoho konkrétního, spíš jako názor, nad kterým by bylo dobré se zamyslet, především pokud to někdo se psaním myslí opravdu vážně.

Ten Pavlův komentář by mohl být o půlku kratší ;-)
90210: Ve škole ti dávali za slohové práce známky za délku a za snahu? PaveU je zkušený herní matador, píše komenty svým stylem a spoustě lidí to tak vyhovuje. Mně ale jeho komenty, stejně jako recenze Bludra, přijdou málo čtivé...
90210: S tím teda nesouhlasím. Podle mě je pro autora mnohem víc motivující i záporná odezva. Horší mi přijde, když nedostane žádné hodnocení, to si pak musí říkat jestli to vůbec někdo čte. Plusko je samozřejmě hezká pochvala, ale mínus zas dokáže člověka vyburcovat k lepším výkonům. Si vem, že kdyby někdo (já osobně to v potaz neberu) přihlížel i k tomu, jestli tam má autor hrubky, tak jsem si jistý, že u příštího komentáře by si to nejdřív alespoň projel slovníkem ve Wordu.
Je docela kruty dat minus komentari, kterej je delsi a evidentne si s nim nekdo dal praci.

Zvlast kdyz je na databazi plno nekolikaradkovych poloretardovanych fabulujicich komentu, ktery jsou hluboko v plusovych cislech...
Dík, za připomínku. V předešlých komentářích jsem se toho ostatně většinou držel, ale v tomto jsem to schválně pojmul jinak a jak tak koukám vedou pluska. Takže to ani tolik nevadí.
PavelU: Pokud ten komentář píšeš sám pro sebe, pak není problém ;-) Jinak je to úplně blbě, protože odstavec by rozhodně neměl rozdělovat myšlenku. Naopak, odstavec má sdružovat myšlenky na stejné téma.
"klikatá dálnice". to zní jako alkoholická limonáda :-)

PavelU: obyčejně nečtu takové komentáře, ale když jste to tady načali, tak mi mi to nedalo. tvůj komentář je dlouhý, ale prázdný. učesaný, ale kostrbatý. popisuješ spoustu nepodstatných volovin a z celkové nálady komentáře lze těžko poznat názor na hru. druhý a třetí odstavec navíc začíná dost nesmyslně vedlejší větou...
Tu návaznost v jednotlivých odstavcích považuji právě za největší klad.
No třeba rozdělený do odstavců je to fakt hrozně ;-) A napsaný teda taky nic moc...

Ale já dávám jen mínuska - v případě, že s komentářem hrubě nesouhlasím a nebo je to blábol o ničem. Pluska výjimečně, pokud souhlasím a komentář je slušně napsaný. Takže ode mě nic nedostaneš ;-)
PavelU: Ne, pochopil jsem co chceš říct, jen se mi prostě ten komentář nelíbil. To víš, nemůžeš se zavděčit všem. A pluska/mínuska jsou tu od toho, aby ukazovaly názor většiny...

Edit: Tady jsem se asi špatně vyjádřil... tím názorem většiny myslím, co si lidé představují pod kvalitním komentářem.
Danny: Předpokládám, že jsi si z mého komentáře moc neodnesl a postrádáš v něm můj názor, upřesním tedy. Můj názor je zmíněn hned na začátku v prvních dvou větách. Stejně jako v celém textu, akorát podán v minulé a nezůčastněné osobě. Neboť se vždy snažím své komentáře pojmout zajímavě. A jak je po týdnu patrné z obdržených plusek/mínusek, většina to pochopila a menšina ne.