Necromunda: Hired Gun

01.06.2021

Necromunda: Hired Gun je další hrou z oblíbeného chmurného sci-fi fantasy světa Warhammeru 40,000. V této frenetické akční hře z pohledu první osoby se hráč vžije do role nájemného žoldáka. Planeta, a zároveň úlové město tyčící se do vesmíru, jmenující se Necromunda, je nejproslulejším místem mezi zločinci z Říše Lidstva, kde denně umírají a rodí se miliony lidí. Necromunda je zároveň hlavním dodavatelem munice pro Astra Militarum, čehož zneužívají tři nejsilnější gangy na planetě pro svůj prospěch. A tak mezi sebou válčí o zdroje, přičemž tato rivalita je vždy dobrá pro byznys.

V roli žoldáka hráč dostává zakázky na eliminaci nepřátel převážně ze tří velkých gangů, jmenují se Orlock, Escher a Goliath. Industriální Orlock v ničem nevyniká ale ani nezaostává a největší nebezpečí představují jejich váleční psi. Dům Escher se skládá z žen, sází na pokročilé zbraňové systémy střílející žhavou plasmu a pašování cenných chemikálií. Goliath věří hlavně v hrubou sílu, jejich svalnatá těla navíc ještě obalují kovem v podobě nezastavitelných kráčejících mechů.

Hráč má možnost svého žoldáka vylepšit vzhledově nebo mu nainstalovat vylepšení, které umožní například přidání vystřelovacího háku, lezení po zdech nebo vysokého skákání, což hráči ulehčuje samotnou akci. Různá vylepšení lze ovšem uplatnit i na zbraňový arzenál. Hráče bude také následovat do bojů kybernetický pes, jenž jde postupem hrou také vylepšovat.

@MickTheMage (18.07.2022 17:01): zrovna s tímhle jsem větší problém neměl, ale měl jsem zaplý ty enemy outlines (nevím jestli je třeba nepřidali patchem). Psíka jsem povolával do akce při perných chvilkách a většinou to pomohlo :) Jinak ten FoV je fakt otravně vysokej, všechno lehce odzoomovaný. Ale po pár hodinách jsem si zvykl.

Tak nepříjemně vysokýmu FoVu navzdory jsem Necromundu po 14 hodinách dohrál a byl příjemně překvapen - bavila mě víc, než například Halo Infinite nebo Doom Eternal. Příběh je sice strašnej nekoherentní shit, interface je debilní a eurojanku se těch patnáct borců co to dělalo zbavit nedokázali, ale ten monumentálně grandiózní, špinavej a fantasticky atmosférickej design lokací v kombinaci se zběsilým, správně křupajícím gunplayem si mě vcelku rychle získal. Běhání po zdech, klouzání po podlaze, glory killy, grappling hook, upgrade zbraní, pořádnej soundtrack...všechno tu je. Navíc jsem si tu mohl kupovat augmentace nejen pro sebe, ale i pro svýho čoklíka, což se počítá. Prostě solidní humblová jednohubka a mám zájem o další podobný řežby ze světa Warhammeru, kterýžto jsem až do týhle cMundy v podstatě neznal.