NBA Live 08

02.10.2007

NBA Live 08 je již čtrnáctým ročníkem známé série simulace basketbalu od společnosti Electronic Arts. Nový ročník, podobně jako jeho předchůdci, nabízí celou řadu herních módů, najdeme zde samozřejmě rychlou hru, režim sezóny, kde si budete moci vybrat svůj oblíbený tým a odehrát s ním jednu sezónu v NBA, režim play-off, který slouží jen pro odehrání play-off (tedy konce sezóny) a oblíbený Dynasty mód, ve kterém si zkusíte funkci manažera. Ve hře nám přibyl jeden nový a tím je FIBA World Cup, ve kterém se zúčastníte turnaje národních týmů. Dále jsou zde už jen známé minihry jako jeden na jednoho a Freestyle Challenge (menší turnaj dvou hráčů, získáváte body za dvojtakty a trojbodové koše, kdo jich má více, vyhrává).

Od minulého ročníku se dočkala menších vylepšení také hratelnost, hra a samotné pohyby hráčů (driblování, střelba na koš) jsou zase o něco reálnější. Hráč bude mít stejně jako v předešlých dílech možnost měnit taktiku obrany a útoku a zadávat různé signály spoluhráčům.

Hra vyšla také na konzole sedmé generace a PSP, na obalu se objevil Gilbert Arenas z týmu Washington Wizards.