Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Naval Warfare

AQUA, Aqua

19.05.2010
25.05.2011
kompatibilní
43
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Naval Warfare je akční arkáda s taktickými elementy od slovenských Games Distillery. Hra je viděna z ptačí perspektivy. Hráč musí se svou lodí bojovat proti nepřátelům ve světě zatopeném mořem. Postupem času si může koupit lepší loď a tu vybavit kulomety, torpédy, minami atd. Některé zbraně lze i vylepšovat. Je také možno vytvářet podpůrné skupiny lodí a pozemních vojáků, kteří hráče podpoří v boji s nepřítelem.

Příběh se odehrává ve steampunkovém světě, který byl zatopen. Okamžitě poté vznikly nové státy, které spolu začaly bojovat o nadvládu nad oceány. Hlavní hrdina, kapitán Grey, patří k imperijské říši, která se právě nachází ve válce. Příběh doprovází ručně kreslené komiksy.

Kromě příběhové kampaně o 9 misích hra obsahuje i mód skirmish, kde musí hráč odolávat vlnám nepřátel a snažit se dosáhnout co nejvyššího skóre. Multiplayer obsahuje módy Arena a Chase. Mod Arena je podobný módu skrimish. Jediný rozdíl je v tom, že jsou zde 2 hráči, kteří nepřátelům odolávají spolu. Mod Chase je zase variací na závodní hru. Hráči se snaží dosáhnout vyššího skóre dosažením náhodně se objevujících checkpointů a ničením neutrálních lodí.


Poslední diskuzní příspěvek

@Kwoky (14.11.2017 19:09): Bliká to uplně všem. Ovládání je na prd, možná by to bylo lepší s gamepadem, ale neměl jsem sílu to vůbec zkoušet, po chvíli jsem si na to zvykl. Na zábavnosti by to asi stejně nepřidalo.

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Existují tři důvody, proč byste chtěli Naval Warfare hrát.

Tím prvním je steampunková stylizace. Moc takových her neexistuje, takže věřím, že fanoušci tohoto podžánru jsou vděční za cokoliv. Ovšem i ty Naval Warfare dozajista zklame, jelikož to steampunk připomíná jen místy a jinak je to taková patlanice něčeho a ničeho. Bez duše. Jediné plus zde vidím ve vcelku pěkně nakreslených cutscénách, u kterých si ale také lze všimnout, že detailnosti se dostalo pouze postavám a blízkým předmětům, zatímco pozadí je hnusně odfláklé a rozostřené.

Druhým důvodem by mohla být láska k twin-stick shooterům. Já tenhle žánr mám vcelku rád, ale nemyslím si, že trpí zrovna nedostatkem kvalitních her. Pokud jste opravdu hráli všechny kousky a už vám zbývají jen takové, jak právě Naval Warfare, tak upřímnou soustrast. Gameplay je naprosto bez nápadu, vývojáři vám dají k dispozici tři lodě, které se liší jen minimálně, k tomu nějaké možnosti úpravy, které jsou někde na úrovni mobilní hry. Prostě aby se neřeklo, že je to prázdné. No a pak hurá na bojiště držet myšítko a zběsile spamovat miny. I přes herní dobu, něco přes tři hodiny, to dokáže nudit uplně neskutečně, protože hra je v poslední kapitole stejná jako v první.

Třetím a zároveň i mým důvodem, proč jsem se do hry pustil, je zdejší výzva. Jedná se totiž o slovenskou hru od vývojářů, které později spíše "proslavil" paskvil jménem Citadels. S klidem vám tedy můžu říct, že kluci to měli solidně v paži už dávno předtím. Tahle sranda měla být zdarma jako flash hra v prohlížeči. Chtít za tohle peníze je zvěrstvo a jde z toho cítit ta rychlokvaška dělaná pro pár drobáků navíc.

Nejenže hra nudí, ale hned po zapnutí si pravděpodobně většina z vás všimne problikávajících textur, což je hromadný problém dle steam fora. Takže se připravte na tu krásnou grafiku po celou hru. Do toho otřesný dabing a hudbu, doporučuju tedy rovnou vypnout zvuky. A inteligence nepřátelé také moc nepobrali, věčně se někde zasekávají a plují do zdi, je jich tam hromada uplně k ničemu jen abyste je pokosili ani ne za půl sekundy a všechny lodě vypadaji téměř stejně genericky. Vrcholem je pak závěrečný boss, který je buglý celý a hra padá, protože útočíte na něco, na co útočit nemáte, ale nikdo se neobtěžoval vám zakázat na to útočit.

Neztrácejte s tímhle čas prosím.

Proti: Všechno

+15