NASCAR The Game: 2013

NASCAR The Game: Inside Line

06.11.2012
24.07.2013

Další přírůstek do dlouholeté série NASCAR přináší na realitu důraz kladoucí tratě, situace a podmínky, které se odehrály v sezónách NASCAR mezi lety 2011 až 2013. Ty, které se teprve odehrají budou do hry dodány formou patchů. Je jen na vás, jestli historii zopakujete nebo ji přepíšete.

Tak aby si mohl vybrat každý je v singleplayeru připravena kariéra, rychlý závod, zkušební jízda a kvalifikace. Závody probíhají až proti 43 oficiálním NASCAR závodníkům současně, a to jak v off-line, tak i on-line režimu. Vedle hry jednoho hráče je součástí i multiplayer až pro 16 hráčů.

Závodění probíhá v autech šesté generace. Ty je možné přizpůsobit jednak lepšími součástkami, které lze pořizovat za peníze z úspěšně zajetých závodů, tak i přemalováním karoserie libovolnými barvami a vlastními vzory. Pohledů kamery je hned několik, a to i výhled z kokpitu či styl používaný v televizních přenosech.

Díky rozličným nastavením obtížnosti je hra vhodná jak pro začátečníky, tak i NASCAR veterány.

Vždycky, když se někde řešilo ovládání klávesnice vs. volant u závodní počítačové hry, každej ze sebe bez zaváhání vysype hlášku, že na závodní hru je volant lepší bez debat. Ano, zní to logicky, ale skutečnost tak jednoznačná neni, Vzhledem k tomu, že hraju JENOM závodní hry, jsem jich vyzkoušel už fakt hodně a bohužel musim konstatovat, že jsem hrál plno závodních her, kde byl volant nepoužitelnej. Buď vůbec, nebo dost mizerně. A tenhle Nascar Game je jeden z nich. Volant se do hry načte, ale nefungujou pedály a řízení auta volantem je nepoužitelný (zkoušel jsem všelijaký nastavení jak ve hře, tak v softu k volantu). Neni tahle hra náhodou nějaká ta zprasená konverze konzolovky? Nebyla by to první taková moje zkušenost. Nemam sice žádný profícký náčiní ala G27 a kdybych ke hře připojoval nějakej volantík od rákosky z tržnice za tři kila, tak bych se možná nedivil, ale Logitech Momo Racing podle mě neni zas taková plečka, která by měla bejt příčinou špatně fungujícího volantu/pedálů u týhle (i jiné) hry... nebo jo?