My Friend Peppa Pig

10.01.2022
21.01.2022

My Friend Peppa Pig je oficiální hra dle britského seriálu v Česku známém pod názvem Prasátko Pepina. Jako hráč se ujmete role jejího nového kamaráda a s Pepinou se tak pustíte do mnoha dobrodružství. Hra tak nemá vyloženě ucelený příběh, ale spíše se soustředí na známé postavy a lokace ze seriálu, přičemž hraní je plné animací a cutscén aby navodilo právě seriálovou atmosféru. Na hracích obrazovkách se tak seznámíte třeba s rodinou Pepiny nebo se podíváte do známého města Potato City a mnoho dalších.

Hratelnost je řešena formou 2D adventury, přičemž spíše než těžké logické hádanky spouštíte interakce s okolím, předměty a především s NPC. Na vše máte částečnou volnost a je jen na vás, v jakém pořadí jednotlivé obyvatele zdejšího světa navštívíte. Vaše zmíněná postava je taky upravitelná a sami si tak můžete vytvořit její avatar a obléct si ji dle svých představ.

Jelikož hra cílí především na nejmladší hráče, tak nastavení obsahuje i rodičovský zámek v podobě povoleného času hraní. Bohužel však není k dispozici oficiální česká lokalizace jak v podobě titulek, tak ani v podobě dabingu.