Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

Oproti předchozímu dílu je tohle takové rychlejší a svižnější a více akční. Celkem mě to baví. Nakonec kámoš, jak furt o tom vykládal, tak mě k tomu zlákal a to jsem MK moc nemusel. Jen jsem je tak dojel a kdysi s jedním kámošem jsme je hodně hráli na automatech za mince.

Ale ty nové díly s příběhy mě už baví více. Člověk se do toho více vžije, když věže už jsou spíše jen pro zábavu místo, aby byly nějak víceméně ten "samotný příběh" či hlavní linka nebo jak to říct.
@Strady (12.09.2016 09:44): No jestli o tu hru máš zájem, tak 6 babek bych za to rád dal už jen za příběh a kryptu. Jestli ti jde i o online, tak to bude asi chtít potom ale počkat ještě měsíc, než vydají XL skrz kombat pack 2, který teprv opravuje netcode a nese s sebou další patche. Blbý je, že cenu KP2 zatím neřekli.
Tak se nakonec přece jen rozhodli vydat XL i na PC. Možná poněkud pozdě, kdoví jestli po tom ještě někdo vůbec štěkne.

Každopádně do 29ého je na steamu ke stažení zdarma online beta. Zatím jsem prubnul tři zápasy, z toho dva cross-platform, a ani škyt. Netcode tedy snad opravdu dali do pucu.
...jinak teda, kdyby fungoval match making podle levelů a statistik hráče, byl by tady asi první online multiplayer, který bych si užil.
Teď jsem strávil asi 45min s dokonale rovným hráčem - bez výměny postav Sub-Zero (já) vs. Kenshi (on/a). Ačkoli jsem prohrál, byla to hotová herní nirvána!
Jak je možné, že počítačem řízení oponenti jsou tak kurevsky rychlí? Sun God Kotal Kahn pro mě byl nehratelný, takže jsem u něj tři fighty skipnul, potom se postavil proti mě a já se nestačil divit. Teď je zas Jax stejně rychlý a místy rychlejší než Sonya...
Hraju na medium, ale tak snad to není důvod, aby hra cheatovala.
Nejdriv jsem si rikal, ze to necham nainstalovany aspon do toho brezna, kdyby se nahodou WB vytahli, ze nas jenom epicky trollili...ale jelikoz jsem si docela jistej, ze takto to nebude, a ze v breznu snad fakt vyjde ten Killer Instinct s3 i na PC..do toho tou dobou budu hrat uz i SFV...mno, sbohem MK. Devitku si nechavam na prilezitostny tag, ale jinak koncim. :)
Hraju na PS4 a mám problém.. po instalaci jediný co můžu hrát je Single Fight,..... Story, Towers ani Krypts nemůžu.. neví někdo proč ?
Předchozí díl jsem nehrál, takže tohle je můj první návrat k Mortal Kombat od dob, kdy jsem to hrával v dětství a musel jsem se každou chvíli ohlížet přes rameno, abych se ujistil, že si rodiče nevšimli, že to pařím i přes jejich zákaz. A je to úplně stejně zábavné jako tenkrát.
Spousta nových postav, z nichž každá má tolik schopností a komb, že málem překonávají celkový počet schopností v prvním díle. Staré postavy, za které se to hraje pořád stejně dobře. Příběhový mód, který je vtipně stupidní, ale svým způsobem zábavný. Za mě rozhodně palec nahoru, nostalgie jak sviňa.
moje review na steamu :)

Somehow, for me this most anticipated game has become the big dissappointment for its terrible pc port which for these days is still weird i guess. The graphics are good and the movie feeling is great. I d like to play this on PS 4 for comparison if the controls and gameplay is also stiff and weirdly unresponsive and out of flow. Looking back i wouldnt buy it even more for its microtranscations and terrible bussiness model trying to sell you everything with overpriced, not so interesting dcl fighters. St is wrong with this game and needs to be fixed, but for me its already too late. I ll be super careful with buying the sequel.
Tak online opět zcela na hovno, stejně jako MK9. Jednak je v online prakticky mrtvo a jednak, i když se to spojí, jedno s kým, tak hra jede jako zpomalený film, laguje, nejde dělat ani komba nic. Doma net na optice, rychlosti a odezvy špičkové, hra ukazuje kvalitu spojení excelentní, plný počet zelených čáreček a stejně je to naprosto totálně k hovnu.
Jak je toto možné?! Tento stav u jejich her trvá už roky, to jsou vážně tak retardovaní, že na to nemůžou sehnat jednoho schopnějšího člověka, co by to dal dokupy? Nepochopitelné.
@Blackhand47 (02.08.2015 19:45): No ve výsledku je to jedno a to samé, akorát NetrherRealms chtěli mít někde další K místo C a v GOTY není C žádné. =)

Jinak nové postavy se mi také moc líbí, škoda některých starých, třeba Sektor můj nejoblíbenější. Škoda že ale ve Story nebyli víc Ferra a Tor, ti by mě zajímali, co jsou zač.
Tak zatím mám za sebou Story a to se mi tedy líbilo, nebylo to špatné. Teď se uvidí co zbytek, zkoušel jsem se jen ze srandy připojit do online, ale nikoho mi to nenašlo, to nevypadá dobře. Už roky mají s online ve svých hrách problémy, tak co tam sakra dělají.
A hádám, že občas si holt nějakou tu postavu koupím.
Nebýt Bundlestars, tak teď MKX nemám, dobrá nabídka obsahu v hodnotě nějakých cca 79€ za cenu 18€.

EDIT: Jednu výtku bych ale měl k ovládání. Kdo ho vymýšlel, ten si dělal z PC hráčů nejspíše srandu, jednou se něco ovládá na šipkách, pak WSAD, při QTE htějí po hráči rychle mačkat escape, přitom zbytek kláves je rozesetý na druhé straně klávesnice, no to je mazec. =)
@Blackhand47 (01.08.2015 18:16): No to záleží na tom, jaké mají plány. Třeba budou postavy zvlášť vydávat další rok nebo i déle a po tu dobu žádná GOTY nebude a když už bude, zase tomu nasadí cenovku tak 50€, méně asi moc ne. MK9 měl to "štěstí", že vyšel na PC dost opožděně za konzolemi, kdy už bylo hotovo všechno, tak byl rovnou i vcelku levný.
Tak tak, nabídka je to lákavá, ale zřejmě počkám ještě na větší slevu, i když s těma blbýma DLC se člověk beztak nikdy nedostane pod 20€ (počítám jen DLC postavy).
včera vyzkoušen predátor. až na ječící fatality a celkem pěkný vzhled nic moc. asi jako celá hra. potřebuju to porovnat s konzolovou verzí. ted byl 3 gb patch a je to asi o něco líp optimalizované.
Ve světle aféry s Batmanem, jak je na tom MKX teď? Stále technické problémy, pády a nehratelný mulťák?
To mě u předchozího dílu vyloženě nasralo, tak rok jsem průměžně zkoušel online a vždy tak několikasekundové lagy, absolutně na prd.
nechci to rikat moc nahlas ale tenhle dil neni lepsi nez ten predesly. mozna je to jen pocit z pc verze nebo vetsi obtiznosti, ale asi nejjednoduseji proto že to moc nehraju :)
někdy v červnu prej dorazi tanya. predator bude asi fakt poslední :(
@Victor (17.05.2015 09:37): Jop, Jason okoštován a moc moc dobré. Nesčetněkrát líp implementovaná postava, než Fred v devítce. Pokud se stejně vynasnaží i s Predátorem, tak...to bude až dojemně krásné. ;_;
Dnes mate možnost si zdarma vyzkoušet Jasona v living tower. menuje to nak to hell and back.
Hlásím, že patch funguje a z mé strany toho fixnul docela požehnaně. Možná dostatek na to, abych to konečně taky hrál. :)
Takže patch nepřináší skoro nic nového. A napsali je s "i". :)
lol ted napsaly ze patch rusi kvůli problemum se savy
We are temporarily removing the patch until we can pinpoint the cause of save data loss. We are actively working on this and will keep everyone posted as we work towards a fix. We sincerely apologize for this disruption
@H34D (05.05.2015 20:34): uvidim az to zapnu ale seznam je crazy:
-Added the free Klassic Sub-Zero costume.
-Display drivers should no longer crash during online play.
-A crash will no longer occur after a full rotation of players in the lobby during Round Robin matches.
-Fixed a crash that some users experienced during the first QTE in the story.
-Game no longer crashes when players attempt to join a game through Steam or in a room.
-Fixed startup crash on high end systems (those with > 8 cores).
-Fixed a crash that would occur during recorded match playback.
-Save data safety check to try to eliminate save data loss.
-Fix to prevent save game data from being corrupted while closing the game.
-Walk away animations now appear at the end of the character selection process.
-The levers in Shao Khan's Tomb will now activate.
-Shinnok's Flick Trick Fatality no longer experiences a significant framerate drop.
-Functionality is no longer lost while watching a match replay.
-Pre-game lobbies will populate 10 players into Faction Battle matches.
-Kombat Kards will now display correct Icons, Backgrounds, and Borders in a KOTH match.
-Fatality inputs no longer change into QTE inputs during in Online Tower Battles.
-Game no longer desynchronizes when a player selects a character that their opponent has not unlocked.
-D'Vorah's cape no longer moves when she's killed.
-Game no longer freezes when opponent in online closes the game.
-Title remains responsive while story cinematics are loading.
-Fixed leaderboards and kombat kards not updating past the top players.
-After entering Replays with the controller the Player can use the keyboard when watching a replay from an online match.
-Loading screens now display before progress bar fills up.
-Diagonal arrows are shown instead of keys when Alternate Control is enabled.
-Sometimes saving a Custom1 preset displayed as being saved for Custom1-4 in the character select and pause menu controls screens.
-The UI arrows will now switch sides on a tagged move when the character switched position with his opponent.
-Chat room names will now display properly (instead of SteamIDs.)
-Fixed input callouts when switching between keyboard and USB controller after entering a KOTH match.
-Additional graphical fidelity options.
· General Matchmaking improvements.
· Performance improvements
· Improved online stability
· Multiplayer invite improvements
· Gameplay fixes and balancing
· Various Kombat Kard fixes
· WB Play fixes
· General bug fixes
Effective immediately, we are implementing a change to remove streaming install and updating to a standard single installation. New users will be able to install the game all at once. This will not impact current users.

Zrušili stream install a může se to tahat běžně.
a týpek prej zmodoval MK aby sli hrát postavy co sou jen v příhěhu.
Čekal jsem, že se na to zeptáš. Nehrál jsem zatím story mod a online. Pokud nemám odfajkováno znamená to, že hodnocení není definitivní.
Nejvíce mě osobně štve, jak rozdělily postavy do tří různých stylů, přičemž každý styl má rozdílná jen dvě komba. Solidní oblbovačka. Nezminuju zamrzávání hry (pravděpodobně už opraveno) a uzamčení Cutscén na 30 FPS a to včetně X rays. A upřímně. Po tom, co jsem hrál DoA5 přijde mi soubojový systém v MKX strašně jednoduchej a repetetivní.
Pochopil někdo náhodou, proč minimum si žádá o pár giga míň volného místa, než recommended? o.O
@KRoman47 (18.04.2015 19:09): Já jsem včera pár zápasů hrál a nepřišlo mi, že by to nějak lagovalo, odezva byla naprosto v pohodě. Pravda, jednou mě to uprostřed zápasu disconnectlo, ale to bylo vše.

Spíš mi vadí, jak pomalu to hledá zápasy. Někdy jsem čekal asi dvě minuty, a pak mi to stejně našlo toho samého člověka, se kterým jsem hrál předtím. To není zrovna povzbudivá věc.
@Victor (18.04.2015 17:33): Nojo, také jsem už na netu narazil, že si na ten online lidi stěžují, spíš to nejede/laguje než jede, což už je vážně ostuda, předchozí MK9 je kvůli tomu zcela nehratelné, ten jsem zkoušel hodněkrát a vždy to bylo zcela nehratelné.
tak už sem pařil online. ovlada se to jeste hur kvuli lagu ale s noobama zatim vyhravam :)
pošlete mi pls steam nicky aby sme mohli dyztak mohli zaparit online. ja sem victor_cz@Dh

dík