@Hellrampage (13.07.2021 11:42): No nic jsem si nikdy nenechal spoilnout a procházím to poprvé a Iceborne se mi zatím velmi líbí. I to zasazení hlavního města i to málo, co jsme zatím prošli (máme huntnuté 2 nové monstra) , můj nový house je skvělý hned bych se tam nastěhoval i včetně toho krásného výhledu :D
Tak konečně máme splněno základ MHW a přesouváme se do Icebornu.
Základ mě bavil dost, PRvní dojmy z Icebornu jsou ještě lepší, hlavně díky prostředí, na které jsem už klasicky ulítlej :D
17,1 mega

To je slušné a zároveň míň, než bych čekal. Switch exkluzivní Rise má dle poslední zprávy přes 6 mega za měsíc. Myslím, že je nevyhnutelné, že se Rise bude prodávat líp, kór až to vyjde na PC.
Japonské zbrane
Nie je pravda, že každé brnenie, ktoré sa Vám páči si aj vylepšíte
Nie je pravda, že každá zbraň ktorá vyzerá "protijaponsky" Vám pude postačovať do konca i skrz vylepšenia
Zhrnutie:
Grind zábavka, síce fajn, ale svojej postave čumíte na chrbát, kde ma zavesenú tú najodpornejšiu zbraň, akú ste kedy videli.
Kúpte ale za oveľa menší peniaz ako 20 evrí.
PS: Tú hru som naozaj dohral!.
Hraje to ještě někdo? Jak tam vypadá Geralt? Zabere to s ním aspoň pár hodin?
@RNDr. Gunár Pavel (13.08.2018 22:19): U PS4 je snad nejvetsi problem ze vypadavaji disky z trnu. Tudiz mas zabalenou novou hru a v ni rachta vypadly disk. Nastesti jsem se naucil grif jak ho zasadit zpet, protoze se to takhle blbe prodava. nastesti je ten plast dostatecne mekky a disk nikdy neposkodi kdyz to tam uvnitr poletuje. Kolikrat nam prijde treba 15 kusu nejake hry a treba 5 nebo i 10 krabicek ma vypadle disky, je to hruza.
@Charllize (13.08.2018 22:14): Tací hráči ale byli i za dob PS2/Xboxu, i tehdy bylo konzolové hraní levnější, pokud sis vystačil s kvalitně propagovaným mainstreamem. :) Zároveň byli i takoví, které už štvaly konzole a tací, kteří chtěli oboje...

Konzolovky šly hodně do háje, co se kvality obalů týče, horší krabičky s venkovníma prohlubněma v důsledku přesunutí držáku na disk v předních coverech a místo vnitřního coveru s artworkem controller layout. PS4/XOne krabky, mají nižší hřbety než krabky z PS3/X360 generace, horší plast a držáky na tiskoviny jen ze setrvačnosti, je to ubohost za ty prachy. A ta unifikace byla vždy dost nuda, doba kdy měla EA a Eidos své krabice pro PC hry, to býval krásný bordel. :D

Však se nějak dohodnou, i komunisté rádi hrají. Konec konců, JRC vzniklo někdy v roce 1988.
@RNDr. Gunár Pavel (13.08.2018 22:08): Jasne. Ja ale spis myslel lidi co prohlasi, uz me to PC sere, kolik stoji Playstation ? :)
Mimochodem baleni konzolovek je sice pekne unifikovane ale ze by to byla nejaka radost se taky rict neda. Obcas vydaji peknou edici i jako zakladni hru. Ale vetsinou to je proste kus plastu s plackou uvnitr, a to je vse.

Mezitim v Cine..
https://www.vg247.com/2018/08/13/monster ... gulation-complaints/
@Charllize (13.08.2018 22:02): To bych si nedovolil tvrdit. :D Ale podívej se na to takhle, vždyť kupovat PC hry v kamenném obchodě už není žádná radost. (: Dřív vypadala pomalu každá hra jak limitka (alespoň z dnešního pohledu), k tomu si přičti už dlouhodobou nemožnost přeprodávat PC hry v bazaru a je jasné, že v obchodě se dnes staví hlavně konzolisté. Dnes všechna standardní vydání PC i konzolových her na disku působí jak vyrabované boxy z videopůjčovny... (krom disku tam nemáš nic). Já třeba do JRC chodím jen, když chci nějakou PC limitku či sběratelku, tedy tak 1-2x za půl roku a někdy to vyřídim rovnou online. Hry na PC už se většinou prodávají především digitálně. U konzolí, alespoň než Sony updatuje svojí příšernou politiku refundů, to bude ještě nějakou dobu vesměs výhodnější v kamenných obchodech.

Hrozné ale, to je na odpálení bytu z orbitu!
@RNDr. Gunár Pavel (13.08.2018 21:57): Ja proti PC nic nemam, je to dobra alternativa a jeho zanik bych nijak zvlast nechtel. Ale proste kdyz vezmu maly a mozna bezvyznamny vzorek hracu z naseho obchodu, tak tech co utece ke konzolim je opravdu o hodne vic nez tech co utikaji naopak:)

Jinak svabi v konzoli je takovy klasika, v americe v servisech uz nad tim nehnou brvou. Znamy ze servisu konzoli pred tydnem zazil take svuj svabi krest ohnem, vyhanel je z PS4 v parku na lavicce a dama co konzoli davala na opravu dostala prirazku za odhmyzeni:) Je tam teplo a tma, to oni radi..
@Charllize (13.08.2018 21:48): PC nikdy žádné exkluzivity z principu své podstaty nemělo, AAA PC only her má však dost, jen v úplně jiných žánrech než konzole a Walome není zrovna reprezentativní vzorek diskurzu vývoje herních preferencí. :D Jistě, někteří lidé po třicítce se na udržování PCčka prostě vykašlou a vystačí si krásně s jednou či druhou konzolí, jiným ale zase v Kristových letech přestanou stačit konzole a jdou do pořádné PC věže, na kterou, na rozdíl od raného mládí, kdy sockovali, mají konečně dost peněz (pokud nejsou v exekuci kvůli dluhům za bydlení, pak nemaj ani na Roachbox One). It swings both ways.

Po tomhle díle bude MH další z JP sérií po níž se PC/console releasy sesynchronizují a příští díl už vyjde současně s PS/XOne releasem.
@SilentWolf (19.07.2018 08:18): Hrál jsem Shadow of Mordor a bavilo mě to hodně. Mělo to RPG prvky a Shadow of War na to přímo navazuje, takže tam vím přesně, co od hry očekávat a určitě si to časem dám. Ale spíše na PC vzhledem k tomu, že i první díl jsem hrál na něm. Jen ještě musím dohrát pár starších her na PS3, co mi unikly (God of War první dva díly apod.)

Jinak tu Yakuzu bych zkusil taky, ale tentokrát už se o tu hru budu zajímat, protože o ní také nevím moc a nechci se znovu napálit, takže to už bych četl i recenze a podíval se na info tady. Vždy jsem chtěl nějaký díl zkusit, ale pořád o sérii a přesných mechanismech moc nevím a jen viděl pár gameplay videí.

EDIT: Jinak Shadow of War je vlastně Batman ve světě Pána Prstenů. Ty stejné mechanismy s většími úpravami zase očekávám v novém Spidermanovi. Na to se těším moc.
@SilentWolf (19.07.2018 08:18): Tak ona je to série původně z PS2, akorát na PSP a 3DS to mělo větší úspěch. Ale i tam je to na stovky hodin... nevim, jestli je handheld vhodnější pro tenhle formát. Já teda spíš zabiju 100 hodin se hrou na PC než na handheldu. To 3DS vždycky vemu do ruky tak na hodinu a pak mě z toho bolí ruce nebo oči. :D
@CrocoRay (19.07.2018 07:53): Za 250 ? Tyjo.. :D To bych od tebe i za dvojnásobek vzal - když už je cena na bazaru kolem 500. Ale ne, vynechám to. Brzo se ponořím do Yakuzy, to je tak na milion hodin.

Ono to asi trpí trochu na to, že je to na velké konzoli. Co jsem pochopil, tak je to série co vycházela převážně na handheldy a tam je ten formát ideální.

Nechceš zkusit třeba Shadow of War? Pokukuji po tom a teď patchnuli lootboxy a vylepšili poslední kapitolu. Věci, kvůli kterým do dostávalo ty nízké známky. Pořád je to "jen" rubačka - ale tak... to asi teď hledáš ne? :D
@Charllize (18.07.2018 20:04): Mně to tak moc akční nepřišlo, ale jinak máš pravdu. Já to střelil za 250. Jen mě trochu mrzí ty peníze a mrzí mě, že mi to nesedlo, protože ten Pukei Pukei a další monstra vypadala fakt dobře a to prostředí a systém přijímání úkolů se mi líbil. Jen ty herní mechanismy a rubán monster šlo absolutně mimo mě. Když si vezmu, jak moc jsem žral God of War, což byla správná rubanice, tak tady jsem pořád sekla někde do vzduchu mimo potvoru.

Je to škoda. Něco s tímhle prostředím a stejným námětem bych si rád zahrál. Lost Planet se mi třeba líbil, jak jsem mezi těmi potvorami byl a od tohohle jsem očekával Lost Planet s meči.
@CrocoRay (18.07.2018 20:00): MH byl vzdycky takovy. Naopak tenhle dil je daleko vic akcnejsi nez dily starsi. Je mnohem pristupnejsi novackum. Vsak ma diky tomu prodeje sahajici az do nebes. Jen ti to nesedi, ser na to a vydej se dal, proc se tyrat. Me to taky prestalo bavit, sice z jinych duvodu nez tebe, a daleko pozdeji..ale prestalo:)
@Marcusss (18.07.2018 16:57): No právě jsem chtěl trochu více rubačku. To taktizování, co popisuješ, s tím se mi nechce ztrácet čas. Osobně prostředí a monstra fajn, takže jak by to bylo zpracováno jinak, tak to beru. Ani RPG prvky by mi nevadily, ale ten soubojový systém by musel být úplně jiný. Takže hru nakonec prodávám. Škoda. Ale tak najdu si jiné a zahraji si spoustu dalších her. Snad to bude kámoše od kámoše bavit, když mu to prodám.
@CrocoRay (18.07.2018 14:22): Osobně když jsem MH hrál poprvé, tak jsem na něj měl podobný pohled. Pak jsem to zkusil znova a zase se mi to nelíbilo. A napotřetí to prostě kliklo, zahrál jsem pár her v coopu a najednou jsem nemohl přestat - začal jsem se učit triky, chování různých monster, přístupy ke zbraním atd.

MH není rubačka. Je to taktická akční zážitkárna. Je to grind za lepším gearem aby človek mohl bojovat se silějšími monstry s novými a šílenějšími útoky a přístupy.
Jo, do monster rubeš dlouho - obzvlášť když si nehlídáš na jaké části monstra útočíš jakou zbraní, když si nehlídáš elementární afinity monster a nepřipravíš se na ně předem (což z počátku hry není tak nutné, ale eventuelně to bez toho nejde), když nehledáš způsoby jak monstrum zdržet, nechystáš pasti na místa kam víš (nebo ze zkušenosti předpokládáš) kam poběží.

Celkově tě ale chápu. MH je série která prostě musí kliknout. Dokud k ní přicházíš jako k normální rubačce, tak se to nedá hrát.
@Fritol (18.07.2018 16:08): Tak samotné poštové by stálo skoro stovku, takže bych za to měl 50 Kč a koupil jsem to za 1000Kč :-D

Ne, nerozbil jsem to, ale asi kámoš kámoše to bude brát. U Killzone to odnesla jen krabička. Tady jsem to jen vzdal a odložil.
Odinstalováno. Koupil jsem za 1000 Kč a budu prodávat za 200 kč. Ta hra větší hodnotu nemá a ty souboje jsou fakt humus prvotřídní.
Jsem to dnes zkoušel na dvě hodiny a celkově u toho strávil asi 4 hodiny, ale těžce mě to nebaví. Ten soubojový systém je nudný a těžkopádný pořád. Navíc potvoru naháním asi půl hodiny a do toho se mi tam cpou jiné bestie, o které nestojím. Grindovat se mi tam fakt nechce a koupil jsem něco, co jsem vlastně nechtěl.

Ta hra mě tak zklamala, že to ani ve sbírce nechci. Měl jsem si první přečíst recenzi, než jsem to koupil. Viděl jsem potvory a pěkně prostředí, tak jsem si řkel, že to bude super a hovno.

Asi to ještě budu chvíli zkoušet, ale já u toho nemám v plánu strávit více jak 50 hodin ani náhodou. Ani těch 20 se mi nechce. Jde o to, že je spousta jiných zábavných her, co chci hrát a na tohle nemám moc nervy.

Kde se shání ty body na upgrade brnění nebo zbraně? Sehnal jsem jeden v questu a pak nic, ať dělám, co dělám. Někde byl tutorial, který jsem přeskočil, bo jsem chtěl do akce. Tu hru hraji špatně, ale ona by mě asi ani tak nebavila.
@Marcusss (17.07.2018 15:26): Já zvolil těžký meč, ale ne úplně ten největší těžkopádný. Bylo tam napsané, že je to vhodně pro začátečníky a dobré kombinovat s kotouly a úhyby. Ale není tam někde nějaký výpis komb a vysvětlení, že bych si to znovu prolistoval? Nebo nějaká tréninková místnost, kde mě naučí s tou danou zbraní?
@CrocoRay (17.07.2018 14:23): Dost záleží na zbrani. Těžký meč a kladivo jsou hodně těžkopádné a musíš prostě předem plánovat kdy jak útočit.

Dobré a rychlé zbraně do začátku jsou třeba "dual blades", "sword and shield" nebo dokonce i "insect glave" (ale ta má nějaká mechaniky navíc).

Začátek MH je velmi o tom zvolit vhodnou zbraň, pochopit pacing hry a eventuelně začít zkoušet ostatní.
Téměř každá zbraň má úplně unikátní ovládání a komba a dost mění jak se celá hra hraje. Kde v jiné hře znamená jiná zbraň jen trochu jiný přístup k boji, v MH to dokáže znamenat zcela nový gameplay. Dost bych doporučil projít si třeba fanouškovská videa co ty zbraně a jejich použití vysvětlují.
Ta hra mě nějak nebere zatím, ale strávil jsem u toho tak 2 hodiny maximálně, takže to nebudu soudit. Ale z těch komb jsem zmatený a přijde mi to takové těžkopádné na ovládání a pomalé, co se týče akce. Máte nějaké tipy a triky ohledně komb? Občas něco vymamlasím, ale nevím, jak se mi to povede a vesměs jen hážu debilní pomalé útoky a celá akce působí dost blbě.

Abych byl upřímný, tak hru jsem si koupil hlavně kvůli těch potvor. Nevěděl jsem, že to je o vylepšování zbroje a takový nějaký typ RPG a čekal jsem, že tam bude akce svižnější, když jsem se mrknul na nějaké videa, kde hlavní postavička skáče po potvorách. Ale můj gameplay má do toho teda hodně daleko.

Je také fakt, že jsem se hrnul do akce a řadu tutoriálových vysvětlení úplně přeskočil, takže je velká pravděpodobnost, že mi něco uteklo.

Neříkám, že to je chyba hry, ale asi to odložím, protože jsem čekal něco jiného. Jinak ty monstra a svět se mi hodně líbí. I ten systém přijímání úkolů. Jen ten zbytek mě nějak nebere.
To by me zajimalo kolik z vas je ochotno do te hry investovat nekolik set hodin aby to melo smysl. Kvuli pribehu to opravdu nema vyznam hrat (nestoji za rec). Je to presne ten typ hry kde se grindi o sto sest, a pak jeste trikrat k tomu.
Porad dokola, dokolecka, Ve ctyrech mensich lokacich, stale se opakujici ukoly. Jedine snad kdyby nekdo vyznaval multiplayer. Ja odpadl asi po 150 hodinach, s pocitem ze jsem tam vlastne poradne nic neudelal..

@Fritol (09.07.2018 19:57): Je to nova hra, cena tomu odpovida. A co vim tak ofiko ke snizeni ceny nedoslo ani na konzolich. Jasne kdyz kupujes od veksalku tak pak jo:)
Mně se teda hlavně nelíbí ta cenovka 60€. Na PS4 to jde v krabičce sehnat už za nějakych 600, tedy ani ne za polovinu ceny. Ale taky mám předobjednanou Yakuzu, takže s tím počkám, víc jak 30 jim za to nedám.
@Ronik (09.07.2018 18:21): Já si to koupil už na PS4 Pro, bo na televizi 138 cm přece jen ty potvory více vyniknou a PC k televizi tahat nebudu. Jde mi hlavně o tu obrovitost na té televizi, což k nim sedí. V God of War ten drak na mě zařval a hlava přes celou obrazovku, že to bylo jak živé. Tady ty potvory budou menší celkově, ale i tak. Myslím hlavně kvůli té kamery, že je všechno tak nějak dál a hlavní postava je také docela malá.
Tak máme datum vydání na PC, 9. srpna. Kdybych už neměl předobjednanou Yakuzu, tak beru, ale takhle s tím chvíli počkám :)
@SilentWolf (22.02.2018 16:19): Jo, těmi příšerami a grafickým zpracování to Lost Planet hodně připomíná. Hlavně dvojku, která měla takové obdobné prostředí a stejně barevný styl.

Mi to přijde teď domů, ale první chci hrát ještě ten Infamous: Second Son a Uncharted: The Lost Legacy, takže na tohle mám ještě čas. Ale jsem na to zvědavý.

Podle mě se to časem zvrhne do stereotypu, ale tak ty obří bestie mě lákají a nějaká tisícovka pro mě nejsou žádné peníze, tak na to prdím a zkusil jsem to koupit :-D
@Marcusss (05.02.2018 11:46): Ja ho zkousel jen jednou. A je to prvni potvora kde sem mel fail ukolu. Takze ho povazuju za zatim nejhorsiho. Zkusim rady a uvidime. Diky.
Jinak kocour. Kdyby jen vigor waspy. Kolikrat se mu podari odlakat pozornost presne ve chvili kdy potrebuju. Nechci rikat nabrat agro pac mam urcite pochybnosti ze nejake ve hre vubec je. Ale je fakt ze uz jsem ho zahlid jak si pri boji lize packy, takze pak nedostal klobasu:)
@Charllize (05.02.2018 11:31): Jo, máš rech, nejslabší je proti ledu a paralýze.
Musím si poskládat víc variant u zbraní a armorů proti různým monstrům. :D

I Diablolose ti poradím:
1) Snaž ho co nejdýl držet někde kde je high ground ze kterého můžeš skákat nebo slidovat abys mohl dělat útoky ze skoku.
2) Nejhorší místo kde s ním bojovat je ta velká jeskyně - úplně nejlepší je ho nalákat do té chodbičky mezi ní a jeho doupětem = má tam jen dva směry kam běhat a je tam dostatečný svah abys tam nabral slide.
@Marcusss (05.02.2018 11:18): ja jsem tvrdohlavej a hraju jen longsword. Samo jsem zkousel vsechny zbrane ale tohle mi vyhovuje nejvic. Idealni kombinace slusne rychlosti a primerene brutalni sily. Samozrejme je evidentni ze u nekterych potvor by byla vyhodnejsi jina zbran ale jak rikam, jsem tvrdohlavej.
S
Dragonbone zbrane mam. Ale mam pocit ze Diablos ma nejvic weakness na led. Ale mozna jsem se prehlid.
@Charllize (05.02.2018 10:48): Jj, ty vigor vaspy u něj nevypínám - taky jedu vždycky monstrum nejdřív solo a bez něj bych ty draky nedal. Proti drakům si postav Dragonbone variantu zbraně co používáš. Já si na Diablose a Rathalose postavil Dragonbone Basher II. Osobně mainuju kladivo a občas switchnu k Heavy Bowgun, Dual Swords (Odoragon) a teď jsem rozjel i Great Sword.

Každopádně když někoho jedu podruhé nebo povíceré, tak většinou buď nechám otevřené sloty nebo vystřelím SOS flare.
@Marcusss (05.02.2018 10:36): ja hraju zatim solo. A pokud to pujde coop si necham az si je takzvane vsechny aspon jednou zabiju sam. Momentalne me trapi Diablos, musim si nafarmit material z Legiany na ledovej mec pac ten rohatej krtek je tuzsi nez jsem cekal. Jinak mam set z Rathalose, ja i kocour. Ma minus resist na draky, coz me sere. Ale uvidim jestli nevymyslim neco dalsiho.
PS: kocourek Palico je nejvetsi hrdina vsech videoher, zachranil mi prdel tolikrat ze to ani nespocitam:)
Moemntálně běhám s Odoragon kompletem a konečně jsem se teď dostal k High Ranku. První boj proti vylepšenému Pukei-Pukei... naprostý mazec...:)
Několik coop lovů co jsem zažil byly fakt extra super. Hlavně když se mi podařilo zhodit ten šutr v té jeskyni v Ancient Forest na Raitian a Rathalose současně...:)
Je to fakt čím dál lepší. Hrozně příjemně se mi v tom světě řádí.
@Marcusss (30.01.2018 13:26): ja to mam taky kombinovane a prave armor skilly jsou dalsi duvod proc nic nemenit. Chapu ze na tezsi potvory pozdeji bude treba mit vhodne vybaveni ale zatim nebylo treba cokoliv resit. Jeste tomu nejaky cas dam a uvidim.