[přesunuto z komentářů]

trochu mi vadí ta kvalita ale jinak je to úžasná hra kterou si chci už tři týdny zahrát
Myslel jsem to, jestli je možné hrát na stejném serveru a stejné mapy .. něco jako crossplatform hraní prostě no :)
Ahoj, potřeboval bych sehnat 2x tuto hru za nějaký dobrý peníz, myslíte, že to jde ? co jsem tak koukal, tak cena se pohybuje 700+ Kč ... lepší to nebude jo
Znáte nějaký normální server kde nejsou na každém rohu hliněné sloupy, rozsekané a hnusné stavby?
Jak vidím konkurenční boj mezi Minecraft servery, stále nelítostně zuří. Kterýpak dobrák měl zapotřebí, napráskat mě za údajnou reklamu?
[neexistující komentář]: Prosím nespamuj komentáře. Tvoje reklama na lets play video patří do diskuze, ale ani tam asi moc kladných ohlasů nedostaneš :)
@Jo_Do (18.03.2015 22:25): Tvůj komentář to všechno naprosto parádně vystihl. Podobně jsem to měl na začátku i já. Jen jsem nehrál Creative, ale hned Survival mod (od dubna 2014 stále jen jeden svět). A před prvním hraním jsem si nikde nic nezkoukl ani nepřečetl. Takže s dřevěnou lopatkou a mečem jsem se první noc zakopal, druhou noc jsem přečkal na hliněném sloupu, takže jsem si šel udělat jídlo a čekal až se rozední :-) Narodil jsem se totiž, na ostrůvku, bez ovcí, okolo moře a koně. Těch výprav za první vlnou, za první sazenicí stromku... Zní to asi srandovně, ale byla to neskutečný zážitek, pak ještě trefit domů. Na dřevěné loďce jsem plul do dáli, neznámo kam, naráz les (nový biom) a já koukal z otevřenou hubou co vše si odvezu zpátky na svůj ostrůvek, do hliněného domku :D Vůbec jsem neuvažoval o tom, zabydlet se jinde. Prostě jsem si vyhrál s přenášením surovin do své "domoviny". Taková banalita. Hlavně když jsem našel nějakou surovinu (akát - oranžové dřevo) a pak tu sazenici vytratil když mě napadl zombík... Survival mode mě bavil a baví stále, s přestávkami jej budu pinkat asi rok. Jedinkrát jsem vyzkoušel online server a dopadl úplně stejně jak ty. Prostě mě to neoslovilo. Pěkně v singlu si oběvuju svět kousek po kousku. Nedávno jsem si ale sehnal do minecraftu mapu, protože jsem 3x rozestavěl "pevnost" a pak v noci při prozkoumávání padl a probral se jinde. Už jsem je pak nenašel. Takže teď mám mapku, stavím "hrad" mno a pak to zase utnu.
Jak jsem tak vyčetl, Notch předělal k obrazu svému open source hru Infiminer a slíbil, že až se Minecraft přestane prodávat, tak jej taky uvolní jako open source. Ale Microsoft mu dal nabídku, jaká se neodmítá. Nechci ho soudit, nejsem v jeho situaci a nic o tom nevím. Ono je to podobné jako Windows a Linux. V podstatě to samé, ale jedno se za těžké prachy prodává jako housky na krámě a druhé, i když je zadarmo, používají jen dvě procenta lidí. Tvůrci Infimineru měli stejné možnosti zbohatnout jako Notch, ale něco jim scházelo.
@FildasCZ (06.03.2015 12:14): A jak to souvisí s hrou? Myslim si, že Notch je pořád fajn chlap, ale holt takhle geniální nápad se většinou neopakuje. A že si koupil barák, ač třeba kýčovitej, je jeho věc.
@Jo_Do (04.03.2015 17:47): jednu dobu tu byl minecraft nejdiskutovanější hrou a měl i svůj vlastní svět pod záštitou nate logana, kde stavěli místní hráči. jinak já dlouho hrál na serveru craftuj.
@Jo_Do (04.03.2015 17:47): Jsem takřka fanatickej hráč minecraftu, ale tady na DH je to dost opomíjená hra. Pokud máš minecraft rád, tak se někdy přijd podívat na majncraft.cz, popřípadě na forum.majncraft.cz, jsem tam pečenej vařenej ;) Nejedná se o žádnej warez server, jen pro premiérový účty. Sorry za reklamu, ale dělám to poprvé a naposled.
@Greg (04.03.2015 10:11): Zdravím, přiznám se, že tak docela nerozumím, co tím chtěl básník říct. Zkus psát v obecné češtině s důrazem na vyjádření hlavní myšlenky, se správným slovosledem a nepoužívej prosím tajemné vojenské codewordy.
Nechci se tě nějak dotknout, ale fakt nevím.
Jinak, jeví se mi, že tady na databázi nemá Minecraft zrovna velkou a aktivní komunitu.
Kam chodí hráč, který má potřebu vylévat si své hranaté minecraftí srdíčko?
LOL, základní schopnost trosečníka - poznat jestli je na ostrově :D
Zdravím. Upadl jsem do mírné beznaděje a už jsem si začínal myslet, že žiju na opuštěném ostrově, protože na všechny strany bylo moře a jedinou vesnici kterou jsem našel, příšery vybily. Cesty po okolí, nepřinesly kromě spousty surovin žádný výsledek. Pomalu jsem se začínal smiřovat s rolí osamělého Robinsona, ale pak jsem narazil na zajímavý program AMIDST-3.7 (nevím, jestli se tu smí uveřejňovat odkazy na cizí fóra - asi ne, takže to jistí google.com).
Tenhle program vám z uloženého save ukáže celý svět, včetně polohy všech vesnic, různých staveb a ukáže i váš spawn point. Jde v něm zoomovat a funguje mi i na poslední verzi 1.8.3 Díky tomu vím, že jsem na poloostrově a v mém blízkém okolí jsou tři vesnice a stronghold, nehledě na desítky vesnic a staveb v širším okolí. Takže je zase co prozkoumávat.

----------------------
Edit:
Program ukazuje hezky, krajina je reálná, ale ty dvě další vesnice neexistují - na udaných souřadnicích nic není. Co jsem tak vygoogloval, cca 1/3 vesnic počítač nepostaví kvůli chybám terénu, ale v záznamech hry zůstávají. Škoda.
@Gordon (17.02.2015 21:35): Terramanii neznám, není ani v databázi, nechtěl bys ji přidat?
Co se sestavy týče, s minimálním dohledem (2 chunks) a s vypnutými efekty, to jakž takž s mírným trháním šlape i na sestavě Sempron 2800+, 1GB DDR, Radeon 9550.
Docela mě zklamalo, že se ve hře dá udělat kompas. S kompasem už to pak není úplně ono - ale to je moje chyba, neměl jsem se dívat do návodu.
@Jo_Do (17.02.2015 21:23): To mě minecraft nějak minul, věděl jsem a chtěl jsem ho zkusit, ale nemám na to sestavu. Tak jsem místo majmánie jel na terramanii a hrál terrarii kterou považuji za vývojáři mnohem povedenější kousek.

Mimochodem nepřijde vám hustá ta myšlenka že ten svět může být stokrát větší jak naše planeta?
@hellhouse99 (17.02.2015 17:58): "Jeden můj projekt stále hledám :D "
To je na Minecraftu bezva, že tam člověk vleze a myslí si, "je to jen hra." A pak se ztratí. Nebo se zakope v dole a po nakouknutí do inventáře zjistí, že si jiný krumpáč už neudělá. Stačí jen něco nedomyslet a jste v pasti, je to síla. Těžko popsatelný pocit, ocitnout se v cizí krajině, kde se dá ztratit 20 metrů od baráku. Je to adrenalin. Objevování cizího světa a pokladů a snaha přežít.

TO: Maximus
Mě fenomén Minecraft míjel celé roky. Ostatně na svém blogu píšu o památné větě, kterou prohlásil jeden známý o mých synovcích, když se dozvěděl, že hrají Minecraft. Řekl: "Oni jsou nějací opoždění? Minecraft je už pár let out." Ale nevadí, jde o zábavu a ne o to, co si někdo myslí.
Pokud se tam člověk jen proběhne a rozbije pár kostek, nestačí to, nechytne tě to. Ale stačí mít chuť něco si postavit a je to.
@Jo_Do (17.02.2015 10:47): Save mám, Minecraft mám dlouhodobě rozehrán od dubna 2014. Multiplayer není pro mě, pařím jen survival. Poté co jsem se jednou vydal na toulky a umřel kdesi po pádu z výšky, jsem se rozhodl implůementovat do hry mapu. Takže to už není tak úplně survival, ale stavěl jsem si víc domků na různých ostrovech, tak se teď alespoň můžu vracet na místa činu. Jeden můj projekt stále hledám :D

@Maximus (17.02.2015 14:38): Vyzkoušej. Taky mě to dlouho míjelo. Pak jsem to zkoušel zahrát, bez jakéhokoliv předchozího koukání na videa. A ta radost z první přečkané noci, ta radost z první hliněné věže, první prkenné boudy :) .... ta radost když se na tato místa, plná prvotních staveb vracíš :-))
354 hodnotení to tu má? Nikdy som to nehral. Jeden z herných fenoménov ktorý ma absolutne minul (podobne napr. MMO hry ako WoW atď.)
Je k mání save nebo obrázek?
Já se momentálně zabývám survival mode. Nic nepotěší člověka tak, jako být na 45. úrovni odpálen creeperem. Kromě toho si stavím velmi primitivní baráček, protože v mé jeskyni se mi začaly objevovat obludky, potom, co jsem se naboural do starého opuštěné dolu (což mě velmi příjemně překvapilo, přidalo to atmosféře) ale necítím se tam už bezpečně. Stavím jen z toho co jsem natěžil, nic moc. Pěkně mě štve, že jsem porůznu vyházel z inventáře tuny kamení které by se mi teď hodilo a nemám ho, takže ho musím znovu těžit.

Co se města týká, přidal jsem další dvě budovy, krámy a hostinec (celkem 14 baráků), chtěl jsem ještě lázně, ale na náměstí už není místo, takže momentálně stavba stojí.

@Jo_Do (13.02.2015 19:04): Pěkné, muselo to dát hodně práce. Něco v podobném duchu stavím taky. Teda velmi pomalu, sem tam, ale už mám základní hradby uzavřené, načrtnuté východy a jsem taky v kopcovitém terénu. Mě se to líbí.
Zdravím. Classic mi už bohužel nejede nijak.
Ale před 14 dny jsem rozehrál Minecraft, že si postavím věžičku. No a u věžičky samozřejmě nezůstalo, trochu mi to nabobtnalo a tak mě napadlo, že se pochlubím tady. Snesu i mírnou kritiku.
Není to ještě dokončené, schází sklepení, schází ještě některé budovy (právě dodělávám hostinec), je třeba předělat nebo vybavit interiéry většiny domů, ale zvenku už se na to koukat dá.

Save ke stažení na mých stránkách (bude-li freehosting fungovat).
Link je aktuálně ukrytý tady (multiplayer | singleplayer). Musíš si ale nainstalovat Javu 6, která má ale fatální bezpečnostní díry. A spouštěj to pak přes Firefox (návod). Chrome ti to ani nedovolí.

Ale nepovoluj tu Javu nikde jinde. Stačí jeden škodlivý flashový banner třeba s nějakou reklamou a už máš zaděláno na problémy...
Dotaz - funguje ještě někomu Minecraft Classic? (Minecraft v prohlížeči, spustitelný i na velmi starých počítačích.) A jestli ano, tak za jakých podmínek? Kdysi dávno mi fungoval, ale teď už se to nespustí kvůli Javě. Snížit úroveň bezpečnosti Javy jsem zkoušel, nepomohlo.

Zkoušel jsem to spustit na vícero počítačích, všude stejný problém.
@Walome (30.09.2014 16:20): to není norma, to se jen vynořilo víc odpočinkových hráčů na PC. To už není jen kvůli konzolím, dnesla máme gamepady hojně i na PC (i já mám x360 gamepad) takže se zjednodušuje ovládání (a ruku v ruce s tím i herní mechaniky)
@LIUWIL (10.09.2014 18:59): Soráč, ale prostě konzole nemám rád. Berou nám PCčkářům dobré hry, jsou kvůli nim hry tak zjednodušené až to není možné a další ... nezlob se ale je to tak a nikdo mi to nevymluví ...