Ano ano, před rokem to začalo.

Nakoukla jsem na jiné servery a docela mi vadí ten mumraj. Fuj. Sluníčkoví lidé. A na okounu se teď sice staví taková zajímavá stavba, ale nemají zpřístupněn survival mod.

Takže jsem ráda, že nás je tam tak akorát. Zkoušela jsem hrát u KFperina, ale to jsou zase sluníčkoví amíci (byl tam jeden nor myslím a ten nic neříkal)
Tak jsem si to upgradovala a hraju ted singl. Je to legracni, vypada to o poznani lepe.

Snad bude brzy zprovoznen nas stary dobry server. Prichazi podzimni pocasi a to je obvykle dobra doba pro nejake pompezni projekty ;D
to samozřejmě můžeš královská adeptko, ale za předpokladu, že vidět už patřičně budeš. vladař/ka s permanentní nepřítomností je celkem naprd:)
Muso, půl roku jsem možná nebyla vidět, ale všechny drahocené výtvory mám na tom serveru! Tak přece můžu kralovat nějakým sedlákům, ne? Někdo jim musí říkat, co a jak mají dělat přece.

nate: zapnout vše co jde, ať se může testovat... NPC vesničky nejsou? a to máš odkud?

suzana: půl roku nejsi vidět a hned bys chtěla být královnou tststs :)

mig: jak jsi to pls vyřešil?? mám stejný problém, jako jsi měl ty
Suzana: Ano, tak generování bude tak fungovat. Nicméně NPC momentálně ještě nejsou, prý až v 1.9.
No to je otázka - v těch vesnicích budou nějaké NPC? Nebo jen poklady? Ptám se prot, jestli bych se pak mohla jmenovat královnou vesnice Za kopcem třebas.

A aby mi tam postavili trůn. Bez trůnu se nedá kralovat....

Alo jo, hlasuju pro zapnutí. I dolů. Všeho.

Nate: takže mám to chápat tak, že musím zkoumat mapu, kde bude mnou objevená krajina podle nového updatu
Nate - uz som to vyriesil :) Stiahol som nove "exe" :)

A co sa update tyka, jasne zapni vsetky super vymozenosti :)
Update se už blíží, teď jsou k dispozici první verze serveru s 1.8.1. S biomy to bude tak jako doposud, nově vygenerované už polezou z nového generátoru.

BTW mám pak zapnout generování vesnic, dolů a tak?
čau, tak příjdete někdo? hraju bez problému, odmítla jsem updaty :-)

A chci se zeptat, update bude fungovat i na náš server (poté, co ho Nate spraví a tak) - tedy konkrétně se chci zeptat, jak to bude s biomy.
Jak říkám, na mé straně je vše v pohodě (myslím i přihlášení ve hře). Co zkusit smazat %appdata%\.minecraft\bin ?
Nate - nemyslim multiplayer, to mi je jasne. Ale prihlasenie sa do minecraftu nefunguje. Prestalo fungovat po update. Teraz som zistil, ze ked to spustim v browseri, tak nema problem sa prihlasit. Co je dost divne a neviem co s tym :(
Server s novou verzí zatím nejde (není update), ale ověření na mienecraft.net funguje bez problémů...
ten přihlašovací server pořád nejede? v tom případě nechápu: někteří problém nemají...

stáhnul jsem si 1.8, potom jsem chtěl zpět 1.7.3 (kterou jsem měl zálohovanou) a nešlo se vůbec lognout v launcheru - jak jsem psal níž. ale nešlo to, ani když jsem vrátil 1.8 - to bylo včera.
jenže to nejde ani dnes - čím to?
jo tak proto mi to nejede! to tady resim pac jsem downgradoval z 1.8 na 1.7.3 a rikam si, co jsem mohl zvorat...
tak jsem se po delsi dobe zkousel vcera a dnes pripojit na "nas" server a on je patrne vypnuty - co se deje?
Je tam hodně změn. Zajímavý je creative mód, který bych osobně na serveru uvítal :)
Mám dotaz. Jde postavit něco jako přetlakovou komoru pod vodou? Přesněji řečeno, pokud postavím hluboko pod vodou nějakou místnost, třeba ze skla, a pak podlahy udělám díru, zalije se mi ta místnost vodou? Anebo hladina vody zůstane a já si z toho tak můžu udělat odrazový můstek pro výpravy do hlubin a vždycky se tam stavit, až mi nebude stačit dech?
Když CEO Mojangu řekne, že je ten lawsuit nesmysl a nikoho nesoudí, a potvrdí to i tvůrce fortresscraftu, tak jako sorry, ale to prostě není pochybný zdroj. Obě tvrzení jsou z twitteru těch lidí. Prostě už uznej že jsi řekl jakožto fakt něco, co nebyla pravda, a můžeme to tu ukončit.
Neměl bys ve svých kdovíkolika letech (hádám že víc jak 24) přestat říkat věci jež nejsou pravda, jen proto abys dodal svým postům váhu? A ještě se pak se o tom dokola hádat? Neuvědomuješ si jak je to přiblblé?
Ikdyž možná je tu jakási jazyková bariéra a nechápeš to píšu...což by vysvětlovalo dost.
Ale aspoň že teda Thing se ti líbilo. To by mne opravdu mrzelo kdybys tomu dal na čsfd odpad :D
Paul takto už teraz otázka nestojí, kedže to isté som sa pýtal ja teba asi pred 4 hodinami. Nemal by si už vyrásť v 24 z toho, že omielaš na internetovom fóre stále niečo o argumentoch, faktoch a dôkazoch?

Na istom blogu (jedného z developerov ProjectorGames) bolo písane o lawsuite na ich adresu, ktoré boli potom na inom blogu dementované - oba blogy pochybné a ani jeden by som nenazval dôkazom, alebo faktom. Pričom ak ti to stále nedochádza, tak tým priznávam, že už nemám takú istotu v pravdivosť toho lawsuitu, ktorý som predtým uviedol ako jeden z príkladov copyright infringementu. Čo nijak nevyvracia to, že copyright infringement prípady existujú a rátajú sa na stovky -- s čím si mimochodom súhlasil.

A rovnako sa zhodneme aj s The Thing, i keď jeho knižná nepriama predloha At the Mountains of Madness je podľa mňa lepšia.
ebb - Ok, I'll bite. Notch nežaloval, ani se nijak nesoudil, s FortressCraft týmem. Ty jsi napsal, že je žaloval. To není pravda. Já tudíž nechápu co to prostě furt meleš :-). To ti jako opravdu musím dát linky s důkazy? Neumíš používat google?

Ale aspoň je tu zase trocha zábavy.

Dunemaster - teď jsem dokoukal krásnou pohádku na dobrou noc, Carpentrovu The Thing, takže už asi brzo půjdu :-). Dokonalý film.
Paul, inými slovami, "end of story", "lžeš" a "fakta jsou fakta" sú podľa teba argumenty.

Mimochodom ako ti môžu dôjsť takéto "argumenty" na internete? Keby som to chcel siliť, tak tu začnem opakovať "ale faktom je...a takto otázka nestojí" na čo ty budeš opakovane reagovať "demagogicky prekrúcaš... a s touto otázkou sa obráť na môjho hovorcu" A takto sa tu môžme "vyargumentovávať" aj do pol noci.

Podľa mňa tu argument ešte nepadol, len tvrdenia, z oboch strán, ale nebudem ti brať ilúzie.
A když někomu dojdou argumenty a snaží se zachránit si tvář zesměšněním oponenta, je to ještě úsměvnější!

Tak jsme se pobavili, zpět on topic - jak jsem postoval link kde Notch realtime programuje novou hru, tak to musel přesunout na justin.tv -

Hroznej zlodějskej hack, ten Notch. Dokonce si dovolí uvolnit volně zdroják! Bastard.
Keď niekto použije na internetovom fóre "fakta jsou fakta", "lžeš", "end of story" v jednom odseku a tvári sa pri tom seriózne, tak je to prinajmenšom úsmevné. Navyše ak to tvoje tvrdenie je založené na pochybnom blogu a pár odkazoch na inom fóre.
ebb -

1)Že lžeš tvrdím na základě toho...že lžeš. Prostě jsi napsal, jako jasný fakt, něco co vůbec není pravda. To je definice lži - jestli je záměrná nebo ne už je vedlejší - příště si tedy raději zjisti fakta než něco napíšeš. Autorita na pravdu nejsem, ale fakta jsou fakta a nemám rád když někdo lže. Notch tvůrce FortressCraftu nikdy nežaloval. End of story.

2)Samozřejmě že bohužel, copyright infringment žaloby jsou každodenní chleba a výplaty milionů právníků. Osobně si myslím, že ze Zachovy strany ale na žalobu Notche nedojde, protože to Zach nemá zapotřebí, a ani by u soudu s největší pravděpodobností neuspěl.

3) Ten můj sarkasmus byl o tom, že přesně proto, že Colley nebude žalovat Carmacka, tak Zach nebude žalovat Notche. Inspirace (naštěstí, ač by sis to možná přál) není trestná.

Zajímavé, že tě štve že peníze vydělal Notch, který Minecraftem tráví už 2 roky života, a ne Zach, který Infiniminer po měsíci opustil (ač to bylo jeho naštváním z úniku kodu). Opravdu zajímavé.

Každopádně tyhle flamy s tebou jsou vždy zábava :-). Tak jednou za půl roku opakovačka, zatím snad pokaždé u jiné hry.
Ebb: Elvis Presley takhle vydělal na starých černošských písních, Limp Bizkit si trhli slávu na "Behind Blue Eyes" od The Who, Notch si vzal ideu kostičkovaného světa a postavil na tom svoji hru. To nic nemění na tom, že ve všech těhle případech je nová verze populárnější a povětšinou se líbí víc. To, jestli máte skutečně rádi Elvise nebo ne, je mi jedno a nikomu to neberu, jde mi o princip.

EDIT: Především ale nechápu, proč tak často hodnotíš hry na základě toho, jestli a jakou mají DRM, jak se špatně stahují ze Steamu anebo jestli někdo už přišel s podobným nápadem. Přijde mi to jako kdyby náboženský fanatik v afektu odsoudil sebelepší film kvůli tomu, že před jeho promítáním v kině dávali trailer na film s odvážnějšíma postelovýma scénama.
Ani nie, štve ma skôr tá nespravodlivosť, chcel som na to upozorniť. Možno si to týmto niekto všimol prvý krát a už nebude považovať Minecraft za také originálne veledielo. Skutočný vizionár je v tomto prípade totiž Zach. Bohužial, často tí čo majú nápad nemusia na tom aj vždy zarobiť, kedže niekto iný (Notch) to vie lepšie predať. Toto je podľa mňa ten prípad.

Úprimne ma štve, že tie peniaze zarobil Notch a prajem si aby tie peniaze radšej zarobil ten čo to celé vymyslel (Zach), to podľa mňa nie je závisť.

To ako ja hodnotím je moja vec. Ty ma neplatíš aby som písal "objektívne" recenzie (podľa tvojich kritérii). Marcusss, vklude dalej ignoruj moje hodnotenie tak ako si to robil doteraz a budeme mať vzájomne pokoj. Je už trocha fádne že skočíš do každého flame čo mám s Paulom.
Takže hodnotíš hru podle toho, že vychází (nebo je napodobeninou) ze hry jiné? Bez ohledu na její kvality, hratelnost a propracovanost? Ooooh...
Spíš mi přijde, že se snažíš ukázat jak "moc" toho víš...
Paul na základe čoho hovoríš že zase lžem? Nie si tak trochu drzý? Ty si čo, autorita na pravdu?

Prečo si myslíš, že tvoje linky sú presnejšie ako moje? Ja som ten lawsuit čítal na blogu agenta ProjectorGames (tvorcovia Fortress Craft)

Ak by to bolo aj tak, že to bol len vypustený rumour, čo to mení na veci? Ja som tým naznačoval, že copyright infringement je bežná vec, a žaloby lietajú jedna radosť aj za daleko menšie veci (ako ten spomínaný "Scrolls") -- vrátane vyhraných sporov, ten tvoj sarkazmus o tom, že by mal Colley žalovať všetky FPS hry bol o čom prosím pekne?
ebb - Ach jo, proč zase lžeš? Notch tvůrce Fortresscraftu nežaloval. Rumor o tom sice na netu lítal, ale pravda to není. A jistě, Bethesda teď soudí Notche protože si dovolil použít slovo Scrolls, na který mají očividně v Bethesdě bohem (vládou) dané právo, a už ho tedy nikdo nesmí nikdy použít.

(IP laws jsou jedna z těch větších kravin co si lidstvo vymyslelo...těším se až nám za 50 let budou děti vyčítat jak jsme mohli tak dlouho brzdit nesmyslně vývoj..).

Ano, Notch teď vydělává 4 miliony korun denně. Ale tak nezáviď, to není hezký.
Ebb: Ano, jediné, co má Infiniminer společného s Minecraftem je svět založený na kostičkách a first person pohled. To je vše. Princip a účel hry je jiný, setting je jiný, grafika je jiná (v rámci toho, že všechno je z kostiček), zvuková stránka je jiná, zkrátka všechno, Minecraft je naprosto jiná hra.

To by sis mohl stěžovat, že Duke Nukem a Doom jsou obě FPS střílečky, kde nepřátelé jsou placatý sprity a de facto jde jenom o to se probít z jednoho konce na druhej. Totéž třeba Need For Speed vs. Test Drive nebo Diablo vs. Divine Divinity.
Paul, už by si mohol mať vek na to aby si mal aspoň všeobecný rozhľad o tom čo znamená autorské právo.

Desiatky prípadov vyhraných súdnych sporov na báze COPYRIGHT INFRINGEMENTU ti môžem poskytnúť ak sám nie si schopný používať GOOGLE.COM. Ak sa však znovu rozhodneš zo seba robiť idiota a napíšeš niečo "tak potom nech Tolkien Enterprises zažaluje všetky Fantasy svety... SUUUUUURE", tak to už ale bezomňa.

Vieš o tom, že Notch už zažaloval tých tvorcov čo robia FortressCraft - len na základe toho, že to vypadá podobne. Prípadne, že Bethesda žaluje Notcha, pretože chce vydať hru s názvom "Scrolls"? Si myslíš, že COPYRIGHT INFRINGEMENT JE neznámy pojem v hernom priemysle? Súdiac podľa tvojho infantilného sarkazmu, si to naozaj myslíš.

Tá tvoja istota, že nehodlá podať LAWSUIT na Notcha, je tiež prekvapivá, je omnoho pravdepodobnejšie totiž že čaká kým MC oficiálne výde a zarobí ešte viac než zatiaľ zarobil. Kedže suma, ktorú môže žalovať nemôže byť omnoho väčšia ako to čo Notch vyinkasoval.
ebb - ano, a Steve Colley, tvůrce Maze War, bude žalovat všechny tvůrce first person stříleček co se jím inspirovali.

Suuuuure.

(btw týpek co rozpracoval infiniminer a nikdy ho nedodělal nyní vydal Spacechem, úspěšně si pracuje na vlastních indie hrách a s Notchem se soudit nehodlá, protože není o co).
Nevím jestli jsem tu už psal, ale když si dám jakýkoliv mód do Minecraftu, tak mi prostě nefunguje.. naskočí blackscreen. Dělá to od doby, co myslím vyšla verze s pistony. Od tý doby když stáhnu TMI, zkopíruju do složky s Minecraftem, smaží Meta-inf stále mam blackscreen, zkoušel jsem mta-inf ponechat a dokonce do složky hodit i modloader, nefunguje.