Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Midtown Madness

27.05.1999
75
66 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Narozdíl od mnohých jiných závodních her své doby, Midtown Madness nabízí celé město (Chicago) i k volnému pohybu.

Hráč se může vyřádit ve čtyřech single-player módech: Blitz, Circuit, Checkpoint a Cruise. V módu Blitz musí hráč dorazit do cíle v daném časovém limitu; v módu Circuit závodí proti ostatním řidičům; v módu Checkpoint na hráče hra hází komplikace v podobě dopravního ruchu, zahrnujíc policejní auta a chodce; a v módu Cruise se jednoduše projíždí městem. K těmto hrátkám je poskytnuto až deset aut, ovšem pouze pět z nich je zpřístupněno již od začátku. Tato jsou Volkswagen Beetle, Cadillac Eldorado, autobus, Panoz Roadster a Mustang GT. Aby si hráč zpřístupnil i ostatní (tj. Panoz GTR-1, '68 Mustang, Mustang Police Cruiser, Ford F-350 a dokonce i náklaďák Freightliner Century Class C120), musí se mu zkrátka dařit při závodech.

Jízdu ovlivňuje počasí a dopravní podmínky. Hra podporuje multiplayer přes LAN nebo internet.


Poslední diskuzní příspěvek

Tato hra má dva grafické módy. Každý má jinou fyziku. S tímhle jsem se ještě nikdy nesetkal. Ten hezčí grafický mód poznáte jednoduše. Novinové budky na ulicích jsou barevné a výlohy jsou průhledné. U low módu jsou budky šedé a výlohy černé.
Zvláštní ovšem je, že i na nových pc se často spouští hra low. Což jsem nikdy nepochopil jak to ovlivnit.

Fyzika u hezké verze je jiná v tom, že se předmety po nárazu vymrští daleko a nezmizí hned. U low verze často nic daleko neleti a časem to zmizí, i dříve než věc dopadne na zem. Taky se mi zdá, že auta hůře jedou.

Co jsem ale chtěl říct je, že auta v této hře jsou mega slabá. Žádná odolnost. Je to těžká hra. Dřív jak jsem to paril denně ani mi to nepřišlo, ale po různých FlatOutech, Kobrach, NFS, GTA to působí hrozně :D

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Midtown Madness, jedna z mála her, kde nás zabavilo už samotné demo. Vzpomínám si totiž, jak jsme si vybrali auto a krosili to dálnicí, která byla nejlepším místem z celého města ve hře.

Nicméně samotná hra fungovala jako velice schopná arkáda. Když jsem se později dostal k plné hře, tak mě překvapilo jak dobré závody to ve skutečnosti jsou. (do té doby omezen akorát na volné ježdění na dálnici) Nicméně jsem stejně u té dálnice zůstal a doteď na ní vzpomínám. Sice samotný destrukční efekt je v dnešní době dost zvláštní, ale tehdá jsem to tam drtil hlava nehlava a přišlo mi to super.

...a takové vzpomínky jsou nejlepší. Pokud bych měl vzpomínat nad jinými závody, asi by to neprošlo. Midtown Madness tehdá byl hit a my si ho užívali. Škoda, že v dnešní době závodní hry vznikají především na efekt, aby byly co nejhezčí. Tehdá stačil jeden úsek dálnice a my se dokázali vyřádit na pět hodin dopředu.

Pro: Dálnice, dálnice, dálnice!

Proti: Někomu může vadit destrukce, arkádová jízda...

+15
  • PC 90
Název dokonale vystihuje celou hru. Je to jednoduše dokonalé ŠÍÍÍÍLENSTVÍ v ulicích velkoměsta! Bez velkého otálení sednete za volant a vydáte se do ulic Chicaga. Jak jsem se zmiňoval u Drivera, možnost jezdit po celém městě (ne jen po předem definovaném okruhu) byla tehdy horkou novinkou a MM ji využilo na maximum!

Město působilo živě, bylo plné plné provozu a chodců, takže o zábavu bylo postaráno. Kromě toho zde byla možnost výběru několika typu počasí, hustoty provozu apod. Hratelnost a zábavnost oproti Driverovi nesrovnatelná! Jen ten příběh tu chyběl, náhražkou sice byl mód závodů, ale nějaká dějová linie by snad neuškodila. ale k čertu s tím, byla to totiž pekelná sranda! :D

Pro: dokonale zpracované město plné provozu a chodců, vynikající hratelnost

Proti: chybění příběhu a jakési pointy

+8
  • PC 80
Říkají o mě, že jsem na řízení moc velkej rychlík. A já jim to pak ukazuju v tomhle simulátoru, že né, že je to podle dopravních předpisů. A oni hókají! Prostě koukají. Brum, brum... jedéééém! Madness ako vyšitý! Test Drive převeden ze silnic prérie do města, městečka malovanýho. Oj jojoj, jak tahle hra umí vracet investované peníze. To byste z toho kókali.

Pro: kvalitka městečka

Proti: z dnešního pohledu slabší grafika

+3 +5 −2
  • PC 85
Jako malý jsem se u téhle hry hodně nařádil. Závody byly luxusní, doprava také. Sem tam jsem poslouchal semafory, ale to rychle omrzí :) Zřejmě je to první hra, kde se vyskytuje silniční provoz, škoda jen, že nemá poškození.

Pro: Auta, silniční provoz, zničitelné prostředí dlooouhé skoky

Proti: Občas až moc obtížné, silniční vozidla nemají poškození

+3 +4 −1